NIE! rozszerzonym porom

  • 2011-09-27, o 16:32
  • 56
  • 18 969
  • 40
  • 49

Re: NIE! rozszerzonym porom

Caenthe ja zauważyłam coś podobnego. Przez kilka dni zrobiłam taki eksperyment, że po umyciu buzi wieczorem nie smarowałam twarzy niczym i o dziwo pory były mniejsze. Może to wina właśnie kremu, który niby ma matować, a jednak pory lepiej wyglądają bez niczego? Sama już nie wiem.

Ehh, ciężka ta walka z tymi małymi kraterkami

Re: NIE! rozszerzonym porom

Jest to bardzo możliwe. Z tego co wiem matowienie tłustej cery pobudza ją bardziej do wydzielania nadmiaru łoju. Pory przy tym mogą się rozszerzać, chociaz nie jestem pewna, bo się nie znam Ja używam teraz tylko kremów intensywnie nawilżających do cery suchej lub mieszanej. One nie matują. Ale dla mnie to zadna róznica, bo kremy matujące działały max przez godzinę, więc to tyle co nic A tylko pogarszały wygląd skóry, powodowały podraznienia, zaczerwienienia i wysuszenia. A tłuste miałam dalej... Teraz bez matujących mam o wiele lepszą cerę i z tego co zauważyłam też mniej zaskórników mi się robi.

KLIK - Zaadoptuj wirtualnego gryzonia i odmóżdżaj się ze mną xD http://www.thielusia.deviantart.com/gallery <- moje prace, zapraszam

Re: NIE! rozszerzonym porom

Na mnie każdy kosmetyk działa przez pierwsze maksymalnie 3 użycia, później skóra się uodparnia i dalej to samo . Cóż taka już moja uroda i trzeba się z tym pogodzić, oczywiście nie bez walki

Re: NIE! rozszerzonym porom

Moje pory też przyprawiają mnie o zgryzoty. Najlepiej zmniejszały mi się po maseczce eco-care z zieloną glinką ale przestałam kupować bo mi było trochę szkoda kasy (w rossmanie 5zł za podwójną saszetkę). Teraz zamówiłam na allegro zieloną glinkę za fajną cenę a poza tym od kilku dni stosują opisaną w innym wątku metodę mycia twarzy olejami i przyznam, że nie pamiętam, kiedy moja cera wyglądała tak dobrze.

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: NIE! rozszerzonym porom

Hydrolat z Neroli badź silnejszy z Czystka obkurczaja pory a jednoczesnie nawilżaja skórę.

Re: NIE! rozszerzonym porom

Z tego co wiem na pory najlepsze są glinki.

Strona mojej siostry:http://kambo.waw.pl

Re: NIE! rozszerzonym porom

Aby zamknąć pory trzeba je najpierw oczyścić. Inaczej się ich skutecznie nie zamknie i będą nadal rozszerzone.

Re: NIE! rozszerzonym porom

Ja polecam maseczki z zielonej glinki.Najlepiej najpierw iść do kosmetyczki oczyścić mechanicznie pory a potem regularnie stosować taką maseczkę na przemian z nawilżającą maseczką i efekt dłużej się utrzyma.A na noc to tylko głęboko nawilżające kremy nawet przy cerze bardzo tłustej,trochę uspokoją gruczoły łojowe.

Re: NIE! rozszerzonym porom

Próbowałam kiedyś glinki, ale niestety miałam po niej uczulenie - skóra cała czerwona... nie bardzo mogę też używać różnych maseczek. Może jest ktoś kto ma problem z porami i skórą naczynkową?

Re: NIE! rozszerzonym porom

myśle właśnie o zakupie glinki tylko niewiem której ,chodzi mi właśnie o oczyszczenie i złuszczenie naskórka

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: