Mycie włosów metodą OMO

  • 2020-07-26, o 20:50
  • 35
  • 3 274
  • 15
  • 19

Mycie włosów metodą OMO

Próbowałyście tej metody? Zauważyłyście poprawę kondycji włosów, jeśli tak to po jakim czasie? U siebie nie widzę wcale efektów. Włosy się puszą cały czas.

Re: Mycie włosów metodą OMO

U mnie też to nie działa, niby moje włosy są do tego idealne, ale jeszcze bardziej je to obciąża.

Re: Mycie włosów metodą OMO

A jak zacząć? Mam włosy wysokoporowate. Możecie mi jakoś ułożyć co i jak po kolei powinno wyglądać? Jakie kosmetyki, w jaki sposób to powinno się robić? Mam wypadające dodatkowo włosy i chciałabym coś porobić by włosy mimo że suche to jeszcze żeby nie wypadały garściami.

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Mycie włosów metodą OMO

Albo źle to robię, albo nie działa. A niby takie efekty miały być i nic. Może ktoś się podzieli swoimi spostrzeżeniami? 

Re: Mycie włosów metodą OMO

A to przypadkiem misshon nie opowiadała ostatnio o tym jak ona zajmuje się OMO tylko, że jej włosy dodatkowo chcą się kręcić.

Re: Mycie włosów metodą OMO

A to przypadkiem misshon nie opowiadała ostatnio o tym jak ona zajmuje się OMO tylko, że jej włosy dodatkowo chcą się kręcić.

2020-07-30 15:15:34 autor mopsik

Nie znam tej pani ;) Właśnie wszyscy pokazują, że ta metoda jest taka super, a u mnie jakaś porażka.

Re: Mycie włosów metodą OMO

U mnie też to niestety nie wychodzi. Nie widzę zbytniej różnicy prócz tego że czasu strasznie dużo straciłam ;/

Re: Mycie włosów metodą OMO

U mnie też to niestety nie wychodzi. Nie widzę zbytniej różnicy prócz tego że czasu strasznie dużo straciłam ;/

2020-08-14 09:23:32 autor cocosanca

Też widzę różnicę tylko w straconym czasie ;)

Re: Mycie włosów metodą OMO

pierwsze słysze

Re: Mycie włosów metodą OMO

Stosowałam metodę OMO przez równo rok. I powiem, że moje liche, cieniutkie pasma w czasie jej stosowania nabrały objętości i puszystości. Były bardziej odbite u nasady, zmniejszyła się częstotliwość wypadania i zaczęły mocno rosnąć. 

 

Ogólnie w metodzie OMO chodzi o to by szamponem myć tylko skórę głowy a nie całe włosy, zaś umyciem i odżywieniem reszty pasm zajmuje się tutaj odżywka do włosów. 

 

Stosowałam odżywki Only Bio Hair Balance Humekantową, Emolientową i Proteinową (ta jest zdecydowanie najlepsza dla moich włosów) tak by zachować równowagę PEH, a szampon to różnie miałam Dermikę, Babuszkę i Biotebal na wypadanie plus drugi jakiś bardziej nawilżający (tak myję włosy 2 razy, pierwszy żeby pozbyć sie sebum i zanieczyszczeń a drugi żeby odżywić i nawilżyć). 

 

Fajnym mykiem by przyspieszyć OMO jest nałożenie drugiej odżywki już przed myciem szamponem i zamiast szampon spłukać zawinąć włosy w czepek, odczekać i później razem spłukać.

Re: Mycie włosów metodą OMO

Stosowałam metodę OMO przez równo rok. I powiem, że moje liche, cieniutkie pasma w czasie jej stosowania nabrały objętości i puszystości. Były bardziej odbite u nasady, zmniejszyła się częstotliwość wypadania i zaczęły mocno rosnąć. 

 

Ogólnie w metodzie OMO chodzi o to by szamponem myć tylko skórę głowy a nie całe włosy, zaś umyciem i odżywieniem reszty pasm zajmuje się tutaj odżywka do włosów. 

 

Stosowałam odżywki Only Bio Hair Balance Humekantową, Emolientową i Proteinową (ta jest zdecydowanie najlepsza dla moich włosów) tak by zachować równowagę PEH, a szampon to różnie miałam Dermikę, Babuszkę i Biotebal na wypadanie plus drugi jakiś bardziej nawilżający (tak myję włosy 2 razy, pierwszy żeby pozbyć sie sebum i zanieczyszczeń a drugi żeby odżywić i nawilżyć). 

 

Fajnym mykiem by przyspieszyć OMO jest nałożenie drugiej odżywki już przed myciem szamponem i zamiast szampon spłukać zawinąć włosy w czepek, odczekać i później razem spłukać.

2021-06-18 15:32:43 autor jagodach

 

Świetnie odpisałaś swoje doświadczenia z OMO. Spróbuję podejść do tej metody jeszcze raz. Zależy mi na nawilżeniu włosów. Moje włosy z natury są bardzo gęste, ciężkie. Zawsze były nawilżone, a teraz brakuje im blasku i nawilżenia (pomijając długość 10-15 cm od skóry głowy).
Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: