Mycie włosów metodą OMO

  • 2020-07-26, o 20:50
  • 35
  • 3 296
  • 15
  • 19

Re: Mycie włosów metodą OMO

Stosowałam metodę OMO przez równo rok. I powiem, że moje liche, cieniutkie pasma w czasie jej stosowania nabrały objętości i puszystości. Były bardziej odbite u nasady, zmniejszyła się częstotliwość wypadania i zaczęły mocno rosnąć. 

 

Ogólnie w metodzie OMO chodzi o to by szamponem myć tylko skórę głowy a nie całe włosy, zaś umyciem i odżywieniem reszty pasm zajmuje się tutaj odżywka do włosów. 

 

Stosowałam odżywki Only Bio Hair Balance Humekantową, Emolientową i Proteinową (ta jest zdecydowanie najlepsza dla moich włosów) tak by zachować równowagę PEH, a szampon to różnie miałam Dermikę, Babuszkę i Biotebal na wypadanie plus drugi jakiś bardziej nawilżający (tak myję włosy 2 razy, pierwszy żeby pozbyć sie sebum i zanieczyszczeń a drugi żeby odżywić i nawilżyć). 

 

Fajnym mykiem by przyspieszyć OMO jest nałożenie drugiej odżywki już przed myciem szamponem i zamiast szampon spłukać zawinąć włosy w czepek, odczekać i później razem spłukać.

2021-06-18 15:32:43 autor jagodach

 

Świetnie odpisałaś swoje doświadczenia z OMO. Spróbuję podejść do tej metody jeszcze raz. Zależy mi na nawilżeniu włosów. Moje włosy z natury są bardzo gęste, ciężkie. Zawsze były nawilżone, a teraz brakuje im blasku i nawilżenia (pomijając długość 10-15 cm od skóry głowy).
2021-06-19 00:25:43 autor koniczyna684

 

Mam takie same doświadczenia i podobnych kosmetyków używałam. Only Bio zdecydowany ulubieniec!

Re: Mycie włosów metodą OMO

Stosowałam metodę OMO przez równo rok. I powiem, że moje liche, cieniutkie pasma w czasie jej stosowania nabrały objętości i puszystości. Były bardziej odbite u nasady, zmniejszyła się częstotliwość wypadania i zaczęły mocno rosnąć. 

 

Ogólnie w metodzie OMO chodzi o to by szamponem myć tylko skórę głowy a nie całe włosy, zaś umyciem i odżywieniem reszty pasm zajmuje się tutaj odżywka do włosów. 

 

Stosowałam odżywki Only Bio Hair Balance Humekantową, Emolientową i Proteinową (ta jest zdecydowanie najlepsza dla moich włosów) tak by zachować równowagę PEH, a szampon to różnie miałam Dermikę, Babuszkę i Biotebal na wypadanie plus drugi jakiś bardziej nawilżający (tak myję włosy 2 razy, pierwszy żeby pozbyć sie sebum i zanieczyszczeń a drugi żeby odżywić i nawilżyć). 

 

Fajnym mykiem by przyspieszyć OMO jest nałożenie drugiej odżywki już przed myciem szamponem i zamiast szampon spłukać zawinąć włosy w czepek, odczekać i później razem spłukać.

2021-06-18 15:32:43 autor jagodach

 

Świetnie odpisałaś swoje doświadczenia z OMO. Spróbuję podejść do tej metody jeszcze raz. Zależy mi na nawilżeniu włosów. Moje włosy z natury są bardzo gęste, ciężkie. Zawsze były nawilżone, a teraz brakuje im blasku i nawilżenia (pomijając długość 10-15 cm od skóry głowy).
2021-06-19 00:25:43 autor koniczyna684

 

Mam takie same doświadczenia i podobnych kosmetyków używałam. Only Bio zdecydowany ulubieniec!

2021-06-19 16:23:26 autor Milosniczkazakupow

 

Coraz bardziej czuję się przekonana i spróbuje się nie poddawać, jeśli szybko nie zobaczę efektów :)

Re: Mycie włosów metodą OMO

Ja stosuję ten sposób od... prawie trzech tygodni. Pierwotnie myślałam, że będzie to uciążliwe, ale jednak da się do tego przyzwyczaić i wcale nie tracę na tym zbyt dużo czasu. Wydaje mi się, że już zaczęły mi się ciut wolniej włosy przetłuszczać, dzięki lepszemu doborowi szamponów i myciu włosów metodą kubeczkową

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Mycie włosów metodą OMO

Stosowałam metodę OMO przez równo rok. I powiem, że moje liche, cieniutkie pasma w czasie jej stosowania nabrały objętości i puszystości. Były bardziej odbite u nasady, zmniejszyła się częstotliwość wypadania i zaczęły mocno rosnąć. 

 

Ogólnie w metodzie OMO chodzi o to by szamponem myć tylko skórę głowy a nie całe włosy, zaś umyciem i odżywieniem reszty pasm zajmuje się tutaj odżywka do włosów. 

 

Stosowałam odżywki Only Bio Hair Balance Humekantową, Emolientową i Proteinową (ta jest zdecydowanie najlepsza dla moich włosów) tak by zachować równowagę PEH, a szampon to różnie miałam Dermikę, Babuszkę i Biotebal na wypadanie plus drugi jakiś bardziej nawilżający (tak myję włosy 2 razy, pierwszy żeby pozbyć sie sebum i zanieczyszczeń a drugi żeby odżywić i nawilżyć). 

 

Fajnym mykiem by przyspieszyć OMO jest nałożenie drugiej odżywki już przed myciem szamponem i zamiast szampon spłukać zawinąć włosy w czepek, odczekać i później razem spłukać.

2021-06-18 15:32:43 autor jagodach

 

Świetnie odpisałaś swoje doświadczenia z OMO. Spróbuję podejść do tej metody jeszcze raz. Zależy mi na nawilżeniu włosów. Moje włosy z natury są bardzo gęste, ciężkie. Zawsze były nawilżone, a teraz brakuje im blasku i nawilżenia (pomijając długość 10-15 cm od skóry głowy).
2021-06-19 00:25:43 autor koniczyna684

Wydaje mi się, że jak masz te 10-15 cm bezpośrednio od skóry nawilżone to znaczy, że brakuje ci nawilżenia na całej długości, któwymi może zająć się dobrze dobrana maska albo odżywki.

Re: Mycie włosów metodą OMO

OMO zdecydowanie na tak :) Sprawdza się bardzo :)

Re: Mycie włosów metodą OMO

Po jakim czasie dostrzegłyście pierwsze efekty?

Re: Mycie włosów metodą OMO

Po jakim czasie dostrzegłyście pierwsze efekty?
2021-06-29 23:56:33 autor mp84

Pod względem odżywienia i objętości  pasm po użyciu odżywek to już było koło końca 1, początek 2 tygodnia stosowania. Z wypadaniem to tak z ponad 1,5 miesiąca

Re: Mycie włosów metodą OMO

Po jakim czasie dostrzegłyście pierwsze efekty?
2021-06-29 23:56:33 autor mp84

Pod względem odżywienia i objętości  pasm po użyciu odżywek to już było koło końca 1, początek 2 tygodnia stosowania. Z wypadaniem to tak z ponad 1,5 miesiąca

2021-06-30 08:33:14 autor jagodach

 

A jak często myjesz włosy? Ja co 4-5 dni, więc pewnie efekty pojawiłyby się u mnie później.

Re: Mycie włosów metodą OMO

Codziennie x.x    Zazdroszczę ci ... 

Re: Mycie włosów metodą OMO

Codziennie x.x    Zazdroszczę ci ... 

2021-07-02 08:26:21 autor jagodach

 

Nie mam potrzeby częstego mycia włosów, bo długo zachowują świeżość. Mogłabym spokojnie przetrzymać je do tygodnia, ale źle bym się już czuła z tak długo nie mytą głową ;)
Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: