Mycie i pielęgnacja pędzli do makijażu

  • 2015-09-24, o 00:05
  • 35
  • 10 008
  • 25
  • 33

Mycie i pielęgnacja pędzli do makijażu

W jaki sposób dbacie o pędzle. Czym myjecie, jak przechowujecie? Ostatnio natrafiłam na Brushegg, czyli jajeczko do mycia pędzli. Ktoś je posiada, używa? Opłaca się je mieć?

Re: Mycie i pielęgnacja pędzli do makijażu

Pędzle z naturalnego wlosia myję szamponem dla dzieci i potem nakładam na nie odżywkę. Z kolei pedzle syntetyczne pianką do twarzy lub szarym mydłem (pędzle po podkładzie, korektorze, szmince) czasem też używam płynu z Inglota. O tym jajeczku nie słyszałam

Re: Mycie i pielęgnacja pędzli do makijażu

pierwsze słysze o tym jajeczku ,ja myje swoje pędzle w szamponie dla dzieci i susze je w pozycji poziomej ,oczywiście żeby główki wystawały poza blat, na szczęscie mam tylko kilka pedzli z włosia naturalnego , juz od jakiegos czasu kupuję tylko pędzle syntetyczne do oczu i staram się wogóle wyeliminować te z naturalnego włosia.

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Mycie i pielęgnacja pędzli do makijażu

Ja swoje pędzle myję w mydle. Suszę na ręczniku papierowym, uprzednio delikatnie odsączając nadmiar wody. 

Re: Mycie i pielęgnacja pędzli do makijażu

Syntetyki myję w oleju kokosowym a potem w szamponie delikatnym. Oleju raczej nie polecam do naturalnych oraz szamponów z SLS, bo potem pędzle strasznie drapią.

Re: Mycie i pielęgnacja pędzli do makijażu

Również myję swoje pędzle zwykłym mydłem w płynie. Jest dużo filmów na youtubie polskim i angielskim o myciu pędzli, pooglądaj. ;)

Sleek Slut.

Re: Mycie i pielęgnacja pędzli do makijażu

ja myję w szamponie dla dzieci bambino, nalewam na rękę, dodaję parę kropel wody i miziam pędzlem po tym :) potem suszę na parapecie, wystawiając włosie za krawędź

Re: Mycie i pielęgnacja pędzli do makijażu

Ja też stawiam na szampony dla dzieci :)

Re: Mycie i pielęgnacja pędzli do makijażu

szampon dla dzieci

Re: Mycie i pielęgnacja pędzli do makijażu

Ja myję mydłem do rąk

Re: Mycie i pielęgnacja pędzli do makijażu

Delikatny szampon lub żel

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: