Mimo dobrego codziennego nawilzenia skora nadal b.TLUSTA

  • 2013-09-09, o 21:03
  • 53
  • 15 620
  • 41
  • 43

Re: Mimo dobrego codziennego nawilzenia skora nadal b.TLUSTA

Może spróbuj kosmetyków Dermiki z serii Aquaoptima. To specjalna seria dla cery suchej i odwodnionej. Jej głównym zadaniem jest nawilżenie nawet głębszych warstw skóry. Moja sucha cera jest w świetnej formie, odkąd zaprzyjaźniła się z tymi kremikami

Re: Mimo dobrego codziennego nawilzenia skora nadal b.TLUSTA

Polecam mydło ze srebrem do codziennego stosowania.

Re: Mimo dobrego codziennego nawilzenia skora nadal b.TLUSTA

na pewno trzeba zrezygnować z wszystkich kosmetyków do oczyszczania,które zawierają alkohol.Jeśli jesteś w wieku gdzie jeszcze dojrzewasz to wystarczy walczyć z tym "zewnętrznie".Ja również miałam duży problem z mega przetłuszczającą się twarzą i niestety po okresie dojrzewania nie przeszło... ale endokrynolog przepisał mi lek (nie antykoncepcyjny),który zmniejsza ilość androgenów,a one u mnie były przyczyną całego zła na twarzy:) Odpukać na razie cera jest naprawdę ok:)

Re: Mimo dobrego codziennego nawilzenia skora nadal b.TLUSTA

o! o endokrynologu nie pomyślałam, moze moj problem z tradzikiem ma wlasnie podłoże hormonalne, po kuracji izotretynina, problem tlustej skory powrocil, jak na razie stosuje krem nawilzajaco-matujacy z bielendy, i na nawilzanie w zupelnosci wystarcza, a makijaz utrzymuje sie caly dzien:)

Re: Mimo dobrego codziennego nawilzenia skora nadal b.TLUSTA

Nie wystarczy tylko kosmetyk nawilżający, ważne aby produkt oczyszczał zablokowane pory z nadmiaru sebum i regulował działanie gruczolów łojowych. Ja ostatnio stosuję krem do cery tłustej i mieszanej też z bielendy (usunięto reklamę) i jestem bardzo zadowolona.

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Mimo dobrego codziennego nawilzenia skora nadal b.TLUSTA

Ja na moją cerę używam serii Ziaja Med Kuracja Antybakteryjna, dostępne są tylko w apetkach :) Bardzo lubię z tej serii krem, który ładnie działa na moje niespodzianki, które czasem mi się zdarzają a przy okazji reguluje wydzielanie się sebum.. jak najbardziej polecam :)

Re: Mimo dobrego codziennego nawilzenia skora nadal b.TLUSTA

ziaja nie polecam to ogólnie bardzo słaba firma kosmetyczna

Re: Mimo dobrego codziennego nawilzenia skora nadal b.TLUSTA

u mnie Ziaja sprawdza się bardzo dobrze :)

Re: Mimo dobrego codziennego nawilzenia skora nadal b.TLUSTA

Ja bym szukałą porady u lekarza, najpierw dermatologa. Jeśli masz sprawdzoną kosmetyczkę, też można porozmawiać, może coś doradzi. 

Re: Mimo dobrego codziennego nawilzenia skora nadal b.TLUSTA

Najlepiej używać kosmetyki, które regulują pracę gruczołów łojowych, bo samo matowienie czy nawilżanie nie wystarczy. Stosuj głęboko oczyszczający peeling, który skutecznie zmniejszy warstwę rogową i oczyści pory. Warto też nałożyć maseczkę oczyszczającą. Pamiętaj, że wysoka temperatura pobudza pracę gruczołów, wiec myj twarz letnią wodą i unikaj nadmiernej ekspozycji słonecznej. Do mycia nie używaj zwykłego mydła, lepiej wybrać delikatny żel. Zabronione jest stosowane tłustych kremów, bo one blokują wydostawanie się sebum na zewnątrz, co skutkuje zapchanymi porami. Pamiętaj o regularnym nawilżaniu - jednak nawilżanie, a natłuszczanie to dwie różne rzeczy. Nie polecam też stosowania kosmetyków z alkoholem, który co prawda wysusza, ale również pobudza gruczoły łojowe do nadmiernej produkcji. Pocieszę Cię - z cerą tłustą dłużej zachowasz młody wygląd i zmarszczki pojawią się później :)

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: