Mężczyźni i makijaż

  • 2014-07-02, o 14:24
  • 37
  • 11 773
  • 16
  • 32

Mężczyźni i makijaż

Od wielu wieków człowiek jako istota rozumna zaczął wykorzystywac materiały będące pod jego ręką na własny użytek. Dobrze znamy na przykład indian, którzy pragnąc wyglądac groźniej, a także na cześc bóstw oraz przeróżnych innych obyczajów malowali sobie twarze, a nawet ciała. Na przestrzeni dziejów w Europie i później na innych cywilizujących się kontynentach przyjęło się, że makijaż jest przynależnością płci pięknej. Dziś jest to bardzo zakorzenione w naszej kulturze. Wiemy jednak (lub nie, albo nie myślimy nad tym) że właściwie często maluje się dziś także mężczyzn do sesji fotograficznych, prezenterów i aktorów w telewizji, itd. Oczywiście nie jest to makijaż podobny do kobiecego oraz tak różnorodny.
Zaczęłam bardzo dostojnie luźny temat, otóż: Jak malowałybyście mężczyznę, aby wyglądał lepiej, ale nadal pozostawał męski ??

Ja od siebie zacznę, żę gdy malowałabym modela to skupiłabym się głównie na zatuszowanie niedoskonałości, przebarwień, zasinień kamuflażem, poprawieniu brwi, dodaniu brązera we właściwe miejsca, nawilżeniu ust balsamem.

Zaczynam blogowac !! Zobaczymy jak mi to pójdzie. Serdecznie zapraszam !www.milamakeupcity.bloog.pl

Re: Mężczyźni i makijaż

bez sensu. Już szpak pokazał, że to dziwne

Re: Mężczyźni i makijaż

Jedyne, co ja robię z moim facetem to brwi (ma okropnie dużo włosów!!) i trzeba o nie zadbać. A tak to czasem przemycam krem do rąk i próbuje błagać o balsam do ust, bo ma suche. I to koniec.
Nie wyobrażam sobie malującego się, 100% faceta. Jedyne co jestem w stanie zaakceptować to puder jeśli ktoś pracuje w TV.

Re: Mężczyźni i makijaż

ja mojemu tylko czasami jak wyjdzie mu cos, co z daleka widac zakrywam miejscowo swoim kremem cc, teraz mam z bielendy i dla niego tez pasuje, jak zrobi sie to lekko i z umiarem to nie wyglada zle

Re: Mężczyźni i makijaż

Jeśli tylko po to, zeby coś delikatnie zatuszować jak gdzieś sie idzie to ok... ale nie pełny makeup

Re: Mężczyźni i makijaż

Uważam ,że jeśli facet ma jakieś krostki od czasu do czasu, to można mu pomóc i zatuszować ale tylko żaden pełny make-up

Re: Mężczyźni i makijaż

Jak ma oko podbite lub do TV to makijaż będzie OK.

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Mężczyźni i makijaż

jestem pierwszą osobą, która pragnie uświadamiać mężczyzn, że należy używać nie tylko dezodorantu i pianki do golenia - facet powinien też używać kremów do twarzy itp.. Ale makijaż!? No way! Jak napisał ktoś wyżej - jedynie jak ma podbite oko albo jest w telewizji;P

Re: Mężczyźni i makijaż

Czasem zdarzają mi się panowie do malowania na sesjach zdjęciowych, ale jest to zwykle jedynie zmatowienie cery i jej korekcja. A jeśli jakiś pan miałby ochotę na codzień wykonywac sobie makijaż... to jego sprawa

Galeria makijaży, blog i inne:http://www.wizaz-jozefinag.pl

Re: Mężczyźni i makijaż

Wiekszość facetów nie chce słyszeć o makijażu. I chyba tak powinno zostać. Chociaż miałam kolege w liceum który tak przejmował się swoim wyglądem że używał, niezbyt umiejętnie podkładu. Natomiast pamiętam jak byliśmy dawno temu u fotogrrafa na komuni siostry i pami przypudrowała panom łyskinki do zdjęć, potem pierwsi ciekali i wycierali to czym się dało.

Re: Mężczyźni i makijaż

Wiekszość facetów nie chce słyszeć o makijażu. I chyba tak powinno zostać. Chociaż miałam kolege w liceum który tak przejmował się swoim wyglądem że używał, niezbyt umiejętnie podkładu. Natomiast pamiętam jak byliśmy dawno temu u fotogrrafa na komuni siostry i pami przypudrowała panom łyskinki do zdjęć, potem pierwsi ciekali i wycierali to czym się dało.

2014-11-01 18:37:14 autor oliwia19

Hehhe to prawda.

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: