Matka Chrzestna-jaki prezent??

  • Temat zamknięty
  • 2012-09-14, o 10:37
  • 37
  • 20 793
  • 17
  • 16

Re: Matka Chrzestna-jaki prezent??

Ja też jestem za kaską bo rodzice widzą czego dziecku brak.
Ale autorka prosiła o pomysły na praktyczny prezent dlatego doradzam
Do mnie łańcuszki i ikony na chrzest nie przemawiają. Według mnie to prezenty pasujące na Komunię. Bardziej podoba mi się pomysł ilustrowanej biblii:)

Re: Matka Chrzestna-jaki prezent??

Ja jestem potrójną matką chrzestną i za każdym razem pytałam rodziców o prezent - i ostatecznie kupiłam trzy krzesełka do karmienia, tak zasugerowali rodzice. Do tego kupiłam pamiątki: dla jednego dziecka obrazek z ręcznie namalowanym aniołem na zamówienie (oczywiście była tam napisana data i okoliczność), dla innego biblia z dedykacją.

Oczywiście kupowałam też szatkę do chrztu - ale nie całe ubranko, jak to ktoś wcześniej napisał, tylko tę szatkę, która w czasie chrztu nakładana jest na dziecko. Nie słyszałam, by obowiązkiem chrzestnej było kupowanie ubranka do chrztu.

Osobiście uważam, że dawanie z okazji chrztu biżuterii czy pamiątek typu srebrny smoczek to nie jest dobry pomysł. Np. moja siostra nigdy w życiu nie założyła pierścionka, który dostała, bo okazał się za duży na jej drobne palce. A łańcuszki? Nie wiem, czy tak jest w całej Polsce, ale u nas łańcuszki daje się z okazji Pierwszej Komunii.

Re: Matka Chrzestna-jaki prezent??

Właśnie coś z biżuterii odpada,bo jak dla mnie to takie coś bardziej pasuje na Komunie Św. niż na Chrzest. Pieniążków nie chcę dawać gdyż mam pewne obawy o to czy one zostaną wykorzystane w 100% dla dziecka,a raczej nie chciałabym by kasa się rozeszła...(wiecie,różnie to bywa z rodzicami,ja mam akurat pod tym wzg.pewne obawy bo ich charakter znam). Na pewno też zapytam co chcieliby żeby kupić,ale jak mi sami nie pomogą to może być mi ciężko coś wybrać... Krzesełko to dobry pomysł:) sama nad nim myślałam:) Może się jakoś dogadam z nimi,ale Was jeszcze również proszę o porady:) Dziękuje:*

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Matka Chrzestna-jaki prezent??

A moim zdaniem właśnie lepiej kupić nawet pierścionek czy kolczyki, bo z tego będzie mogła korzystać całe życie, nawet jak nie teraz to później. A kupując krzesełko czy ten bujaczek to w sumie to nie jest taki wieczny prezent, bo za kilka miesięcy z tego wyrośnie i po prezencie;/ Hmm jak mi coś wpadnie do głowy to Ci postaram się jeszcze podpowiedzieć co to może być. oo ale jeżeli dziecko nie ma przekłutych uszu to możesz np u kosmetyczki wykupić takie zaproszenie na przekłucie uszu i do tego kupić np złote kolczyki i myślę, że to byłby fajny prezent i na całe życie:)

„Błogosławieni Ci, którzy nie potrafią kochać, albowiem ich serc złamać się nie da"(Albert Camus)

Re: Matka Chrzestna-jaki prezent??

tak, ja własnie dostałam na chrzest od własnych rodziców złote kuleczki...chrzciny miałam gdy miałam 2 miesiące...kolczyki mam dzis na sobie. mam 27 lat:)

http://kolorowypieprz.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga:)

Re: Matka Chrzestna-jaki prezent??

ja dostałam na chrzciny złoty łańcuszek i literkę i też mam do dzisiaj:) A po krzesełku, jakimś miśku czy nie wiadomo czym już by dawno nie było śladu:)

„Błogosławieni Ci, którzy nie potrafią kochać, albowiem ich serc złamać się nie da"(Albert Camus)

Re: Matka Chrzestna-jaki prezent??

A co po pierścionku, który okaże się za duży bądź za mały (jak u mojej siostry)? Albo gdy okaże się, że dziecko ma uczulenie na srebro albo złoto? Nie ma prezentu idealnego! Osobiście uważam, że dla dziecka ważniejsza jest komunia niż chrzest, bo to z komunii wszystko zapamięta i z tym będzie kroczyć w przyszłość. I tak jak pisałam wcześniej, w wielu parafiach łańcuszki wręcza się właśnie przy okazji pierwszej komunii - a po co komuś dwa?

Re: Matka Chrzestna-jaki prezent??

No raczej, żeby pójść do Komunii to trzeba przeżyć Chrzest. Jak dla mnie każdy sakrament jest tak samo ważny. A Chrzest, chyba w pewien sposób najważniejszy ze wszystkich, bo wprowadza dziecko do wspólnoty Kościoła. I po prostu moim zdaniem warto dać dziecku coś, z czego nie wyrośnie. Takie jest moje zdanie. I tak lideczka na koniec sama zadecyduje co to będzie a każdy tylko stara się jakoś pomóc i podpowiedzieć co to może być.

„Błogosławieni Ci, którzy nie potrafią kochać, albowiem ich serc złamać się nie da"(Albert Camus)

Re: Matka Chrzestna-jaki prezent??

Ależ ja nie zamierzałam się licytować odnośnie tego, który sakrament jest ważniejszy Prędzej mogłabym polemizować z zarzutem, że krzesełko to nie jest dobry prezent, bo dziecko szybko z niego wyrośnie. A czy wszystkie prezenty mają być wiecznymi pamiątkami, które będziemy zbierać do jakiejś szkatuły? Kiedy dostałam na urodziny bukiet 25 róż, nie myślałam o tym, że za kilka dni zwiędną. A gdy dostałam perfumy, nie martwiłam się, że za jakiś czas się skończą. Inna sprawa, że w mojej opinii do każdego prezentu można dodać coś, co będzie pamiątką na długo, choćby kartkę z pięknymi życzeniami od serca - to jest bezcenne.

Edit: Nie pisałam o tym, który sakrament jest ważniejszy - chodziło mi o to, co dziecko będzie bardziej przeżywać i co zapamiętać. Na pewno będzie za małe, by zapamiętać chrzest. To tylko w celu doprecyzowania mojej poprzedniej wypowiedzi

Edit2: Jeszcze jedna, może nieco prowokacyjna, myśl. Nie jest powiedziane, że dziecko nie wyrośnie z medalika z łańcuszkiem - może w przyszłości wybierze inną wiarę I żeby nie było, ja jestem wierząca i praktykująca.

Re: Matka Chrzestna-jaki prezent??

Spokojnie dziewczyny:) Wszystko idzie jakoś pogodzić i każda z Was/Nas ma swoje zdanie i swoją racje. Ja jak już wyżej pisałam nie chce dawać biżuterii,choć pomysł z kolczykami i zaproszeniem do salonu na przebicie uszu mi się spodobał,ale nie chcę też decydować za rodziców czy dziecko powinno mieć od razu przebite uszy czy Mała ma sama zadecydować jak podrośnie czy je chce mieć. Ja sama na chrzciny od chrzestnego dostałam kolczyki,ale szczerze mówiąc,chodziłam w nich kilka razy bo mi się nie podobały i teraz leżą,na komunie gdy dostałam już złoty łańcuszek i bransoletkę w komplecie to wykorzystują to w 100%. Teraz zastanawiam się by ten prezent dla Małej był przydatny jej choć na jakiś czas puki jest mała,wiadomo że jako na pamiątkę pomysł z Biblią mi się podoba,ale do tego jednak coś należy dodać. Najłatwiej jest zapytać rodziców co by potrzebowali i im to kupić,ale wole być sama również przygotowana do jakiegoś zakupu. Może mamy wypowiedzą się w tym temacie co im najbardziej było potrzebne dla dziecka na samym początku,co chciały na chrzciny dla dziecka dostać i jaką pomoc. Dziękuje Wam wszystkim:*

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: