Makijaż dla cery naczyńkowej

  • 2011-08-09, o 18:41
  • 28
  • 15 131
  • 18
  • 28

Makijaż dla cery naczyńkowej

Mam na policzkach mały problem z naczyńkami. Słyszałam, że jest makijaż korygujący dla tego typu cery, ale nie wiem jak się do tego zabrać. Na razie w drogerii Pani ekspedientka zasugerowała mi, żeby kupić podkład mocno kryjący wpadający w żółty, a nie róż i puder mający te same właściwości i właściwie tyle na ten temat wiem. Kupiłam sobie podkład z Paese Long cover fluid nr 01 jasny beż i do tego puder sypki też z Paese 03 naturalny, podkład nieźle kryje ale delikatne zaczerwienie jest widoczne. Słyszałam coś o zielonych korektorach ale nie za bardzo się w tym orientuje, czy to działa jak skóra po tym wygląda...Mam taki myszowaty typ urody, włosy szary blond, piwne oczy i napradę jasna cera z tymi nieszczęsnymi zaróżowieniami na policzkach ( na razie na szczęście nie tak bardzo widocznymi ale jednak aksamit to to nie jest).
Do tej pory używałam fioletowych cieni takich w miarę delikatnych wydawało mi się że pasują do piwnych oczu, usta zawsze delikatnie, ale nie wiem czy te filoety pasują w ogóle do skóry naczyńkowej - nie chciałabym pogarszać efektu. Wir może ktoś jak taką twarz malować, jakich kolorów używać jakich unikać?
Będę wdzięczna za pomoc

Re: Makijaż dla cery naczyńkowej

Ja polecami Ci właśnie zielony korektor nalezy go nałożyż przed podkładem na zmiany skórne
A jeśli chodzi o makijaż do twoich piwnych oczu to myślę, że taki może będzie ok

Re: Makijaż dla cery naczyńkowej

Pani ekspedientka miała rację - podkład mocno kryjący, szczegolnie na policzki, jest jak najbardziej wskazany. Z różu mozna zrezygnować jeśli naczynka powiązane sa z lekkim rumieniem. Korektor zielony tez moze sprawdzic sie. Z cieni fioletowych, jeśli naczynka są bardzo widoczne, to lepiej zrezygnowac aby nie spotęgować efektu czerwonosci. Cienie zielone, jasne beż, chłodne odcienie mogą być ok.

Re: Makijaż dla cery naczyńkowej

zgadzam sie z dziewczynami, zielony korektor neutralizuje zaczerwienienia. Podkłady wpadajace w róż jeszcze bardziej podkreślają rumień, naczynka.

Re: Makijaż dla cery naczyńkowej

fajny makijaz

Re: Makijaż dla cery naczyńkowej

Najlepszy pomysł to właśnie zielony korektor :)

Re: Makijaż dla cery naczyńkowej

Koniecznie zielona baza. Korektor jest lepszy na pojedyncze naczynka, a tutaj mamy do czynienia z policzkami. Podkład i puder mogą lekko wpadać w żółty, ważne, żeby nie wpadały w róż. Jeśli chodzi o róż do policzków to unikamy czerwonych, malinowych czy ceglastych odcieni, bo mogą podkreślać naczynka. Stawiałabym raczej na pastelowe róże i delikatne brzoskwinie. Wybierając bronzer analogiczne unikamy tych z czerwonym pigmentem. 

Re: Makijaż dla cery naczyńkowej

Koniecznie zielona baza. Korektor jest lepszy na pojedyncze naczynka, a tutaj mamy do czynienia z policzkami. Podkład i puder mogą lekko wpadać w żółty, ważne, żeby nie wpadały w róż. Jeśli chodzi o róż do policzków to unikamy czerwonych, malinowych czy ceglastych odcieni, bo mogą podkreślać naczynka. Stawiałabym raczej na pastelowe róże i delikatne brzoskwinie. Wybierając bronzer analogiczne unikamy tych z czerwonym pigmentem. 

2015-08-26 17:48:25 autor

też tak uważam. Zielona baza może dużo zdziałać ;)

Re: Makijaż dla cery naczyńkowej

zielona baza na początek

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Makijaż dla cery naczyńkowej

sliczne konturowanie

Re: Makijaż dla cery naczyńkowej

zielona baza dziala cuda

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: