Ktory krem Apteczny dla skory ATOPOWEJ?

  • 2012-10-08, o 23:46
  • 61
  • 28 066
  • 35
  • 51

Re: Ktory krem Apteczny dla skory ATOPOWEJ?

ziaji tez nie kupie bo po lisciach manuka tak mnie wysypalo ze nadal lecze

Re: Ktory krem Apteczny dla skory ATOPOWEJ?

ziaji tez nie kupie bo po lisciach manuka tak mnie wysypalo ze nadal lecze
2015-07-14 16:22:06 autor Maffinka

Ja nie miałam okazji jeszcze wypróbować liści manuka ale większośc osób je chwali, szkoda że u ciebie sie nie sprawdziły ..

Re: Ktory krem Apteczny dla skory ATOPOWEJ?

Jedyny krem z Ziaji z jakim lubi się moja skóra to z wyciągiem z liści oliwki czy coś takiego. Ładnie nawilża, wchłania się, ale zostawia "warstwę ochronną" na powierzchni skóry, no i ma SPF, co prawda nie wysoki, ale jako, że krem jest dla mnie trochę za tłusty na lato to nie robi mi to specjalnie różnicy. Poza tym do skóry atopowej polecam Pharmaceris, szczególnie lekki krem głęboko nawilżający. Na prawdę nawilża skórę i nie jest tłusty, nie zapycha, u mnie złagodził trochę zaczerwienienia, kiedy mnie "wysypało", więc polecam. Dobry jest też multilipidowy krem odżywczy, trochę tłustszy, więc sprawdzi się przy bardziej suchej skórze, szczególnie na noc, chociaż z makijażem się nie gryzie :)

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Ktory krem Apteczny dla skory ATOPOWEJ?

przetestuj właśnie dermaveel. Pamietaj tylko o systemtycznym smarowaniu bo tak to nici z kuracji. 

w skladzie nie ma parabenów, konserwantów, a wiec zadnej chemii. 

 

dobrze, ze piszecie o ziaji. bede pamietac, zeby nie kupowac.

Re: Ktory krem Apteczny dla skory ATOPOWEJ?

      nie rozumiem dlaczego producenci wiedząc o szkodliwościach konkretnych substancji stosują je do prawie wszystkich kosmetyków czy to kremów czy podkładów,balsamów ,szamponów i tak dalej ,choć właściwie wiem  sa one najtańszą alternatywą dla tych naturalnego pochodzenia.

 

     ja staram sie przestrzebać choć w jakimś stopniu "bezpieczeństwa mojej skóry"  i nie kupuję podkładów ,kremów jak również odzywek do wlosów z takimi ( najgorszymi i ciezkimi silikonami jak można je zmyć tylko SLS które równiez sa bardzo szkodliwe ) cyclomethicone, trimethylsiloxysilicates, cyclopentasiloxane, trimethicone, simethicone  ,jak również alkoholami ale wiadomo nie wszystkie alkohole sa złe, te najgorsze których unikam  to :Alcohol denat , Benzyl alkohol ,Isopropyl alkohol i ethanol alkohol . nie uzywam  kosmetyków z parabenami ,najgorsze z nich to : Methylparaben, Ethylparaben, Isopropylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Benzylparaben, Glutaraldehyde . straram się unikać parafiny ,wazeliny czy cera microcristallina.

Re: Ktory krem Apteczny dla skory ATOPOWEJ?

Dla mnie najlepszy wyjściem jest maść z witaminą A tania a najlepsza opcja ;)

Zapraszam bardzo serdecznie na mój kanał na Youtubie:https://www.youtube.com/c/karolcia20026

Re: Ktory krem Apteczny dla skory ATOPOWEJ?

Tołpa ma bardzo łagodne kosmetyki. :)

Re: Ktory krem Apteczny dla skory ATOPOWEJ?

apteczne kremy wcale nie są takie dobre

Re: Ktory krem Apteczny dla skory ATOPOWEJ?

No ja przede wszystkim mam zaufanie do tych aptecznych. Bo nie wiem czy wiesz ale choroba rozpoczyna się zwykle już w dzieciństwie. Ma przewlekły i nawracający charakter, a zmianom skórnym towarzyszy silny, uporczywy świąd. W najcięższych przypadkach może dojść do zajęcia całej skóry, a u pacjentów zmęczonych długotrwałą chorobą mogą wystąpić objawy depresyjne. Atopowe zapalenie skóry to nie żart :-( Prawie 50 proc. dzieci cierpiących na AZS choruje równocześnie na astmę oskrzelową lub katar sienny.

Re: Ktory krem Apteczny dla skory ATOPOWEJ?

Wiem że moje wywody to może brzmi jak pouczanie innych ...ale sama zmagam się z tą chorobą tyle lat i nauczyłam się nie bagatelizować jej jak chce mieć dobre wyniki i wygladać ładnie.

Najczęstszymi czynnikami wywołującymi tę chorobę są: alergeny wziewne (roztocze, pyłki roślin, sierść zwierząt), pokarmy (białko mleka krowiego, jaja, ryby, mięso – cielęcina i wołowina, owoce – cytrusy, poziomki oraz truskawki, czekolada, kakao, orzechy), niektóre drożdżaki, bakterie, detergenty itp.

Nasilenie objawów choroby ulega zmianom w zależności od pory roku (zwiększone jest wiosną, jesienią, zimą, a łagodniejsze latem).

Warto jednak przestrzegać diety eliminacyjnej i zaleceń pielęgnacyjnych. Stosować codziennie sprawdzone, polecane przez lekarzy i farmaceutów emolienty (substancje nawilżająco-natłuszczające, przywracające skórze funkcję naturalnej bariery), dzięki którym objawy tej uciążliwej dla pacjenta i jego rodziny choroby będą znikome.

Na rynku aptecznym jest wiele hipoalergicznych preparatów nadających się do stosowania u osób (w tym dzieci) z atopowym zapaleniem skóry – środki do mycia, do kąpieli, emulsje do smarowania ciała, kremy, szampony. Ich zadaniem jest skutecznie nawilżyć i natłuścić przesuszoną skórę (przywrócić jej naturalną równowagę hydrolipidową), zabezpieczyć ją przed dalszym wysuszeniem i wnikaniem czynników wywołujących AZS, wygładzić naskórek i złagodzić ewentualny świąd. Ważne jest, aby stosowane kosmetyki w przypadku skóry suchej i wrażliwej nie wywoływały podrażnień i alergii oraz nie powodowały zatykania porów. W codziennej pielęgnacji konieczne jest więc stosowanie odpowiednich środków do mycia niezawierających mydła, o pH obojętnym lub lekko kwaśnym oraz preparatów nawilżająco-zmiękczających, które w swoim składzie zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe (głównie linolenowy i gamma-linolenowy).

Ponieważ jednym z głównych objawów atopowego zapalenia skóry jest uporczywy świąd, dlatego ważne jest, aby używane emolienty działały przeciwświądowo i przeciwzapalnie. Znaną substancją działającą przeciwświądowo jest na przykład polidocanol, a łagodzącą podrażnienia sepicalm S. Pomocne są również substancje sprzyjające zatrzymywaniu wody w naskórku (np. mocznik, kwas mlekowy, gliceryna, kwas hialuronowy), a także zapobiegające jej utracie poprzez uszczelnienie naskórka (ceramidy, fosfolipidy, woski, fucogel). Wszystkie wyżej wymienione substancje ważne dla pielęgnacji skóry atopowej znajdują się w specjalistycznych preparatach dermatologicznych dostępnych w aptekach. Warto zachęcać pacjentów do kupowania całych linii produktów przeznaczonych do pielęgnacji i ochrony skóry atopowej, suchej i wrażliwej.

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: