Kosmetyki testowane na zwierzetach

  • 2011-10-02, o 13:00
  • 49
  • 28 726
  • 27
  • 41

Kosmetyki testowane na zwierzetach

Czy kupujac kosmetyki zwracacie uwage na to czy sa testowane na zwierzetach czy nie ?
Jestem wielka milosniczka zwierzat i kiedy wybieralam karme dla mojego psa wglebilam sie w temat i przeczytalam artykul w jak okrutny sposob przebiegaja takie testy i absolutnie zdecydowalam sie na kupowanie karmy nietestowanej na zwierzetach.
Jesli chodzi o kosmetyki to przyznam, ze zbyt pozno zaczelam sie tym interesowac. A mianowicie... kupujac kolejny kosmetyk z radoscia przyjmowalam wiadomosc, ze nie byl on testowany na zwierzakach ale tak naprawde nigdy nie poswiecilam czasu na to zeby sprawdzic, ktore kosmetyki sa a ktore nie sa testowane, chyba bylam troche naiwna i myslalam, ze w tych czasach prawie wszystkie firmy nie testuja na zwierzetach. Ale niedawno wpadl mi pod reke artykul i lista firm, ktore testuja na zwierzetach i oniemialam, bo nie spodziewalam sie, ze jest ich tak wiele. Na czarnej liscie u mnie znalazl sie Loreal i Mac. Oczywiscie nie zapamietalam wszystkich nazw. Kilka dni temu zamowilam podklad Rimmel bo ostatnio jakas wielka wyprzedaz i mozna kupic ich produkty za 1, 2 i 3 euro. No ale dopiero dzis patrze, ze i oni testuja na zwierzetach, i Vichy zdaje sie tez ? I posmutnialam
Dlatego ciekawa jestem jak Wy zapatrujecie sie na ta sprawe ?

Re: Kosmetyki testowane na zwierzetach

ja, CHOĆ RÓWNEIŻ UWIELBIAM ZWIERZAKI, NIGDY SIĘ NAD TYM NIE ZASTANAWIAŁAM ;/ ostatnio tez przez przypadek ktoś poruszył ten temat, ale to co zauwazyłam, to wiele marek nie porusza tego tematu.. jest to dla mnie zatem podejrzane..;/

Re: Kosmetyki testowane na zwierzetach

Szczerze powiedziawszy ja nie zwracałam na to uwagi...

Ale zwierzątka kocham mam kotka i aż 3 pieski w domu..

Hmm poczytam na pewno o tym ale już czuje niezadowolenie...

aldona2912 Miłość to jest to, co pozostaje, gdy zabrane zostało już wszystko. Nawet nadzieja. -Anna Kamieńska

Re: Kosmetyki testowane na zwierzetach

Dostałam dziś taką odpowiedź od jednej z firm, której kosmetyki kupuje:

Szanowna Pani,
Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris nie testuje i nigdy nie testowało
na zwierzętach kosmetyków czy też składników wchodzących w skład
kosmetyków. Ponadto dla każdego surowca stosowanego do produkcji
kosmetyków posiadamy deklaracje od producenta danego surowca, odnośnie
nie wykonywania testów na zwierzętach.
Co więcej, Centrum Naukowo-Badacze Dr Irena Eris jako jedyna placówka
naukowa firmy kosmetycznej w Polsce wykonuje badania bezpieczeństwa
produktu dla skóry w warunkach in vitro, na modelu naskórka. Badanie to
zostało zaakceptowane przez Unię Europejską jako jedna z metod
alternatywnych do eksperymentów na zwierzętach.
W Unii Europejskiej od 2004 roku obowiązuje całkowity zakaz testowania
kosmetyków na zwierzętach oraz sprzedaży kosmetyków, które były w ten
sposób badane. Natomiast od 11 marca 2009 zakazane są wszystkie testy
składników kosmetyków na zwierzętach, z wyjątkiem badań toksyczności
dawki powtarzanej, toksykokinetyki i wpływu na rozrodczość. Całkowity
zakaz testowania składników kosmetyków na zwierzętach planowany jest na
2013 rok. Zakaz ten ma obejmować wszystkie metody badawcze, bez względu,
czy będą dostępne metody alternatywne do eksperymentów na zwierzętach,
czy też nie.
Niektóre firmy wciąż umieszczają na kosmetykach oznakowanie "nie
testowane na zwierzętach". Taki zapis może wprowadzać konsumentów
w błąd, ponieważ obecnie żaden kosmetyk w Unii Europejskiej nie może
być testowany na zwierzętach.

Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris nie stosuje w swoich kosmetykach
składników od-zwierzęcych.

Re: Kosmetyki testowane na zwierzetach

Super wiadomość myślę, że teraz spokojnie możemy stosowac kosmetyki i nie zwracać tak uwagi na zapisy o testowaniu na zwierzętach

Re: Kosmetyki testowane na zwierzetach

Nigdy nie zwracałam na to uwagi. Lubię zwierzęta, ale jakbym miała przestać kupować wszystko, co jest testowane na zwierzętach, to pewnie wyszłoby, że nic bym nie kupowała jestem amatorką tanich kosmetyków, z racji, że nie mam pracy, a pewnie przynajmniej większość z nich jest lub była testowana na zwierzętach, więc....

KLIK - Zaadoptuj wirtualnego gryzonia i odmóżdżaj się ze mną xD http://www.thielusia.deviantart.com/gallery <- moje prace, zapraszam

Re: Kosmetyki testowane na zwierzetach

FIRMY NIE TESTUJĄCE NA ZWIERZĘTACH (przyjazne):
Abercrombie & Fitch -
Ajurveda *
Alcina Cosmetic (Alpecin, Plantur) *
Aloe vera of America
Alva*
AMOREPACIFIC
Amway-
AnneMarie Borilnd *
Aquolina
APC Cosmetics *
Argital *
Argiletz-
ArtDeco -
Asda
A.T.W. #
Aubrey Organics#
Ava
Avemi *
Badgequo Ltd (Body Collection, Technic, Tomorrows Girl)
Balm balm
Bandi
Barbra Cosmetics
Bare Escentuals
Barwa
Bath & Body Works
Beauty Without Cruelty *
BeingEco (Astonish, Barry M)
Bell
Bella
Bi-es
Bielenda Kosmetyki Naturalne-
Bio-D *
Bio-Galen
Bio-Pac
Biochemia Urody -
BiosLine (Biokap)*
Biotone
Bonne Bell#
Borlind of Germany
Buff\'d
Bourjois
Cafedirect
Cannabis-
Carmex
Catrice
Cattier
Christy Cosmetics *
Clarins of Paris (Azzaro, David Yurman, Porsche, Stella Cadente, Thierry Mugler)
Cleanic
Collistar
Conair (Rusk)
Dabur
Decleor USA
Delia
Dermalogica
Dermika-
Donna Karan
Dr. Hauschka Skin Care
Dr Bronner
Dr Irene Eris: Eris, Lerene
Dr Nona*
Drammock International (Beauty Formulas)
Drogerie Markt
E.O.S. (Evolution of smoothness)#
Eco Cosmetics (Venus)*
Efektima-
Ekosens*
Essence
Estetica
Eveline
Everyday minerals
Farmona-
Farouk (Biosilk -, CHI)
Florame
Forever Living Products
Forte Sweden
Freeman#
Go Go Beauty
Goldwell Cosmetics
Gosh
Hean
Hedera Natur (AlmacaBio, Equo, BergLine) *
Helan *
Heliotrop *
Hello Kitty
Hesh Pharma*
Himalaya Herbals -
IsaDora#
Inglot-
Inter-Beta *
Iwostin
Jason Natural Cosmetics#
Jelly Pong Pong
Jiva Ayurveda *
Joanna
Joko *
Joppa
Jordan
Kanu*
Kinky Curly
Kobo-

Kolastyna -
Korres# (For Kings&Queens)
Kryolan
L\'anza (Re Balance, Curls & Color) *
L\'Biotica (KissMyFace, Himalaya Herbals -)
L’Occitane *
Laboratorium Kosmetyczne FLOS-LEK#
Lakshmi#
LaRocca Skincare
Lauro*
Lawendowe Pola *
Lavera-
Le Petit Olivier
Lierac#
Lily Lolo
Liz Claiborne Cosmetics
Logona *
Lolita Lempicka
Lorenz
Lumene*
Lumiere-
Lush#
Manic Panic*
Mann & Schroeder
Marks & Spencer -
Martina Gebhardt Naturkosmetik *
Mehron
Miraculum -
Mistano *
Montagne Jeunesse (Model Secrets, Chantelle, Fab Face Food)*
Moschino
Natracare *
Nature\'s Answer-
Neobio
Norel
Nuxe
NYX -
Organix
Oriflame -
Orlane
Orly
Oxy fresh
Pacifica
Paese
Paul Mitchell
Pasante#
Perfecta: Dax Cosmetics, YOSKINE, Celia, Dax Man, Dax Sun
PharmaCF# (Cztery Pory Roku, Venus, Missy, Seria Kwiatowa, Dermafresh, Bond, Korsarz, Football, No. 36, Bye Bye Mosquito, Golden Sun, Fri)
Phenome
Physicians Formula-
Phytomer *
Pierre Rene * (My Secret)
Plantana
Polin (Mors, Efekt, Rosa, Rondel, Ritmo, Nornik, Poppy, Veness)*
Pollena Ewa
Pollena Malwa
Pollena Ostrzeszów (Biały Jeleń, Dzidziuś, Luxella, FF, Enzymat 83, dr Reiner, Impet, BHP, Komfort, Meteor)-
Primavera *
Primer
Provida
PUIG (Carolina Herrera, Come de garcons, Nina Ricci, Paco Rabanne, Prada)
Pupa -
Real (kosmetyki)
Rejuvi *
RFSU*
RHEA
Richards & Appleby
Sanoll#
Sante
Scandia Cosmetics
Sensique#
Sonet/Sonnet
Stara Mydlarnia
Stargazer -
SULWHASOO
SVR
Tarte
Tautropfen Naturkosmetik *
Tom\'s of Maine
Too Faced
Tuli mydlarnia
Twinings
Unicolor (Paloma, Tanita)
Urban Decay
Urtekram#
Werner & Mertz Delta (Frosch, BUFALO, Dr.Beckmann, Esmal, Rorax, Tuba)
Weleda*
Wibo
Wilkinson
Victoria\'s Secret (Secret Gardens)
Vipera
Yes to carrots#
Yves Rocher -
Ziaja
Zoya*

FIRMY TESTUJĄCE NA ZWIERZĘTACH:
AEG
Agropharm
Beiersdorf: 8x4, Atrix, Eucerin, Florena, Futuro, Hansaplast (Elastoplast, Curad, Curitas), Juvena, La Prairie, Labello, Nivea (Bambino)
Bic Corporation: Bic, Conte, Ballograf, Sheaffer, Wite-out i Tipp-ex, zapalniczki i golarki
Block Drug Co.: Sensodyne, Paradontax
Boots
BP
Chloe
Christian Dior
Clorox
Club Créateurs de Beauté: Agnes B, Corinne Cobson, Cosmence, Maniatis, Marina Marinof, Michel Klein, Tan Giudicelli
Coca Cola: Burn, Cappy, Cherry Coke, Fanta, Kinley Tonic, Kropla Beskidu, illy Caffe, Lift, Multivita, Nestea, Powerade, Sprite
Colgate - Palmolive: ABC, Ajax, Artiic, Caprice, Cleopatra, Colgate, Crystal, Colodent, Dermassage, Dynamo, Fafulosa, Fleecy, Hill\'s, Irish Spring, Javex, Lady Speed Stick, Mennen, Murphy, Nutrition, Palmolive, Protex, Softsoap, Suavitel, Teen Spirit, Vel
COTY: Adidas, Astor, Calgon, Celine Dion, David & Victoria Beckham, Davidoff, Dr Scheller Cosmetics AG: (Clear Face, Manhattan, Phyto Solutions), Esprit, Isabella Rossellini, Joop, Masumi, Miss Sixty, Miss Sporty, OPI, Pret a Porter, Rimmel, Pierre Cardin, Playboy, Shiania Twain, Stetson, The Healing Garden
Cussons: Corex, E, Kokosal, Luksja, Morning Fresh
Danone: Actimel, Activia, Danacol, Danio, Danonki, CHOCHO, Fantasia, Gratka, Jogurty, Kefir, Lu Petitki, Śmietana, Zakręcony Mix
DEL LABORATORIES: Arthri Care, CornSilk, Dermatest Psoriaris, Diabet Aid, La Cross, Gentle Naturals, Orajel, Sally Hansen, N.Y.C. New York Color, Miss Kiss, Pronto Plus
Dr Scholl\'s (Schering-Plough)
Drogerie Natura
Ecover
Electrolux
Erno Laszlo
Fitomed
Frito Lay: Lay\'s, Cheetos, Twistios, Solinki
Glaxo SmithKline: Aquafresh, Capivit, Lactacyd, Macleans, Sensodyne, Parodontax, Zovirax
Guerlain, Inc. (perfumy)
GUCCI GROUP: Alexander McQueen, Boucheron, Ermenegildo Zegna, Florbath, Oscar de la Renta, Roger&Gallet, Stella McCartney, Yves Saint Laurent
Henkel (Schwarzkopf & Dep): Adhesin, Antica Erboristeria, Aok, Bac, Barnangen, BC Bonacure, Bref, Ceresit, Clin, Creme 21, Denivit, Diadermine, Dial, Dixan, Fa, Frizia, Gliss Kur, Krizia, Hattric, La Perla, La Toja, Lavax, Licor del Polo, Liofol, Loctite, Mont Saint Michel, Neutromed, P3, Palette, Pattex, Persil, Perwoll, Poly, Pritt, Pur, Purex, Rex, Schauma, Scorpio, Seborin,Sergio Tacchini, Silan, Somat, Spee, Taft, Teraxyl, Terra, Teroson, Thermed, Vademecum, Ver nel, Wipp
Herbapol Wrocław
Hershey\'s
Hydrience
Johnson & Johnson: Acuvue, Bausch & Lomb, Carefree, Clean & Clear, Compeed Style SOS, Johnsons\'Baby, K-Y, Listerine Freshburst, Neutrogena, Nizoral, o.b., Penaten, Piz Buin
Johnson Wax: Brise, Empathy, Fantastik, Glade, Gleid, Mr. Muscle, Pledge, Pliz, Pronto, Raid, OFF!, Scrubbing Bubbles, Toilet Eend, Ziploc
Kanebo
Kimberly-Clark Corp.: A...PSIK, Cottonelle, Depend, GoodNites, Huggies, Kleenex, Kotex, Little Swimmers, Poise, Pull-Ups, Scott, Subtelle, Valvet, Viva
Kao: John Frieda
Kraft Foods: 3Bit, Alpen Gold, Belvita, Cadbury, Carte Noire, Davidoff Cafe, Delicje Szampańskie, Gevalia (kawa), Jacobs, Łakotki (herbatniki San), Maxwell House, Milka, Olza, Prince Polo, Toblerone (czekolada)
L\'oreal: Ambre Soolaire, Armani, Biotherm, Cacharel, Carson, Diesel, Essie, Eau Jeune, Fath Jacques, Garnier, Gemey, Giorgio Armani, Guy Laroche, Helena Rubinstein, Kerastase. Inneov, Kerastase, Lancome, La Roche Posay, Lanvin, Matrix, Maybelline, Mixa, Mizani, Narta, O.B.A.O., Ombrelle, Paloma Picasso, Phas, Ralph Lauren, Redken, Sanoflore, Scad, Shu Uemura, Skinceuticals, Soft Sheen, Ultra Doux, Vanderbilt, Vichy, Victor & Rolf, The Body Shop, Ysl Beaute
Lancaster Group: Jennifer Lopez, Lancaster, Jil Sander, Joop, Shopard, Kenneth Cole, Calvin Klein, Sarah Jessica Parker, Vivienne Westwood, Marc Jacobs, Adidas, Davidoff, Cerutti, Vera Wang, Nautica, Baby Phat
Lidl
LVHM: Acqua di Parma, Benefit Cosmetics, eLUXURY, Fresh, Givenchy, Guerlain, Hard Candy, Kenzo, Le Bon Marché, Make Up For Ever, Christian Dior, Givenchy, Sephora, Thomas Pink
Mary Kay
MasterFoods: Active, Bounce, Bounty, Catsan, Cesar, Chappie, Dolimo, Dove, Frolic, Greenies, James Wellbeloved, Katkins, Kitekat, M&M’s, Maltesers, Mars, Milky Way, Pal, Pedigree, Royal Canine, Sheba, Skittles, Snickers, Techni-cal, Trill, Twix, Uncle Ben’s, Whiskas, Winergy, Wrigley
Mc Donald\'s
Müller
Nestlé:
- Karma dla zwierząt: Alpo, Bonio, Bonzo, Darling, Dog Chow, Felix, Friskies, Go Cat, Gourmet, Matzinger, Omega Complete, Pro Plan, Purina, Spillers, Vital Balance, Winalot
- Kosmetyki: Bubchen
- Kawa i napoje: Aquarel, Caro, Dar Natury, Mazowszanka, Nescafe, Nałęczowianka, Nesquik, Nestea, Ricore, Sanpellegrino, Perrier, Vittel
- Kulinaria: Maggi, Pomysł na..., Winiary (kostki, kisiel, budyń, galaretka...)
- Płatki śniadaniowe: Corn Flakes, Cheerios, Chocapic, Cini Minis, Fitness, Frutina, Kangus, Nesquik
- Dla dzieci: BOBO Frut, Gerber, NAN, Sinlac
- Słodycze: Aero, After Eight, Bon Pari, Haagen-Dazs, Jojo, Lion, KitKat, Manhattan (i inne lody), Movenpick, Nesquik, Noir, Princessa, Scholler (lody), Smarties
NuSkin Personal Care
Oceanic (AA)
Oscar de la Renta
Parfumeurs Createurs: Agnes B, Daniel Hechter, Gloria Vanderbilt, Harley-Davidson, Kookai, Slava Zaitsev
Parker
Pepsico: 7up, Aqua Minerale, Fanta, Gatorade, Lipton Ice Tea, Mirinda, Mountain Dew, Pepsi, Schweppes, Slice, Sprite, Toma
Pfizer/Warner – Lambert: Efferdent, Effergrip, Fresh \'n Bite, Listerine, Listermint, Lubriderm, Listerine, Plax, Schick, Trident White, Visine
Pharmena
Pierre Fabre: A-Derma, Avene, Ducray, Galenic, Klorane, Rene Furterer
Procter & Gamble: Ace, Alfa, Always, Alldays, Ariel, Anna Sui, Aussie, Baldessarini, Blend-a-med, Bold, Born Blonde, Bounce, Bonux, Boss, Bounty, Braun, Bruno Banani, Camay, Charmin, Christina Aguielera, Clairol, Crest, Daz, Dolce&Gabbana, Cover Girl, Dicsreet, Dreft, Dunhill, Duracell, Escada, Eukanuba, Fairy, Febreze, Fibresure, Fixodent, Flash, Gabriela Sabatini, Gillette, Giorgio Beverly Hills, Glide, Gucci, Head & Shoulders, Herbal Essences, Hugo Boss, Hydrience, Iams, Infacare, Ivory, Jean Patou/Joy, Lacoste, Lasting Care, Laura Bigiotti, Lenor, Loving Care, MAX Factor, Mexx, Montblanc, Mum, Naturella, Nice n Easy, Noami Campbell, Noxema, Olay, Old Spice, Oral B, Pampers, Pantene Pro V, Pringles, Puma, Secret, Silvikrin, SK-II, Shamtu, Shockwaves, Tampax, Tempo, Thermacare, Tom Tailor, Valentino, Viakal, Vicks, Vidal Sassoon, Venus, Vizir, Vortex, Wash n Go, Wella, Zest
Reckitt-Benckiser: AirWick, Brasso, Bryza, Calgon, Calgonit, Cillit, Dettol, Disprin, Dosia, Durex, Finish, Gaviscon, Harpic, Kop, Lemsip, Lovela, Lysol, Mortein, Nurofen, Scholl, Quanto, Tiret, Vanish, Veet, Vitroclen, Woolite (Perła)
Rossmann
Sanofi Aventis
Sara Lee Corporation: Ambi Pur, Brylcream, Catch, Clinomyn, Douwe Egberts, Duschdas, Kiwi, Prima, Prodent, Radox, Sanex, Zwitsal
Sca Hygiene: Libero, Libresse, Tena
Sebamed
Sephora
Shell
Shiseido: Cle de Peau, Joico, NARS, Sea Breeze
Soraya, St. Ives, Pharbio
TATA Enterprise: Tetley, Vitax
Tchibo
Tesco
Tołpa
TOTAL
Unilever:
- Produkty spożywcze: Algida (Carte d\'Or), Amino, Brooke Bond, Delma, Flora, Hellmann\'s, Kasia, Knorr, Lipton, Planta, Rama, Saga, Slim Fast
- Środki czystości: Cif, Coccolino, Domestos, Omo, Pollena 2000
- Kosmetyki: Axe, Clear, Dove, Lux, Rexona, Signal, Sun Silk, TIGI, Timotei, Vaseline
Wilkinson
Yardley
Zanussi

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Kosmetyki testowane na zwierzetach

Miraculum, Joko, KOlastyna, to niestety firmy wykupione przez sarantis , a oni testuja

Re: Kosmetyki testowane na zwierzetach

Ja również się nie interesowałam nigdy tym, czy dana firma przeprowadza testy produktów na zwierzętach czy też nie. Ale zanim zaczniemy wieszać na wszystkich psy trzeba wziąć pod uwagę, że niektóre powstały w czasie, gdy nie było innej możliwości badania wpływu danych substancji na organizm żywy. Więc pytanie brzmi, czy w danym zestawieniu jest brana pod uwagę tylko obecna sytuacja, czy również kwestia czy ta firma kiedykolwiek testowała produkty na zwierzętach. Bo jeśli tak, to przytoczone zestawienie może być przekłamane. A jeśli mówimy o sytuacji "aktualnej", to ile lat wstecz była śledzona sytuacja w laboratoriach? I czy uwzględniane są w tym te badania, dla których nie ma alternatywy pod postacią badań in vitro, o których pisała w mailu pani z firmy Dr Irena Eris?

Żeby nie było, też nie jestem zwolenniczką niepotrzebnego męczenia zwierząt. Jeśli nowe technologie dają nam możliwość bezpieczniejszego testowania kosmetyków/leków, to powinny być powszechnie wykorzystywane. Ale nie będę też robić protestów i nie kupować produktów z firm, które olaboga kiedyś testowały albo testują na zwierzętach. Dla mnie ważniejsze jest, jak dany kosmetyk lub lek (!) działa i czy ma sprawdzony wpływ na cały organizm (testy in vitro niestety niektórych rzeczy nie pokażą...) A i trzeba wziąć jeszcze pod uwagę, że niektóre kosmetyki lub substancje powstawały lub były testowane w czasie, kiedy nie było możliwości przeprowadzania testów na sztucznie wyhodowanej tkance ludzkiej. Tak więc nie popadajmy w skrajności

Re: Kosmetyki testowane na zwierzetach

Ciekawe kto po ogladnieciu tych filmikow nadal bedzie kupowal kosmetyki testowane na zwierzetach bo wydaje mi sie, ze wiele osob nie zdaje sobie z tego sprawy ( to nie jest aluzja do zadnej z Was) :

http://www.youtube.com/watch?v=aK_9fiCPqfc&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2fmzJAFYMyI&feature=related
http://video.google.com/videoplay?docid=-7656355920769868606
http://www.youtube.com/watch?v=SmJh_YO7i18&feature=related

i kilka zdjec:

http://www.rawsoulkitchen.pl/wp-content/uploads/2012/11/animal-testing.jpg
http://www.rawsoulkitchen.pl/kosmetyka/

Ja mam watpliwosci co do wyzej wymienianego przeze mnie Mac\'a , byl na liscie firm testowanych na zwierzetach, teraz podobno juz nie testuje ale sa wyjatki, kiedy prawo tego wymaga np. eksport do Chin ( jesli dobrze zrozumialam?) :
http://www.logicalharmony.net/mac-cosmetics-is-no-longer-cruelty-free/#axzz2HkrXTIMi

Re: Kosmetyki testowane na zwierzetach

Dorzucę coś od siebie... Również jestem miłośniczką zwierząt, ale powiem Wam szczerze, że jest prawie niemożliwe kupować kosmetyki nietestowane na zwierzętach. Zacznim zaczniecie się oburzać i pisać, ze nie wiem co mówię, to proszę doczytajcie do końca. Nie mam zamiaru wrzucać artykułów z internetu, ani nic takiego. Napiszę to, co wiem na 100%.

Pracuję w firmie, która kupuje, produkuje i sprzedaje chemikalia. Wszelkiego rodzaju. Od tych, które działają jako chłodziwa w elektrowanich atomowych po te, które lądują w pomadkach. Pracuję w dziale logistycznym, a nasze chemikalia wędrują po całym świecie. Z tego powodu musimy wiedzieć jakie mają zagrożenie dla środowiska, człowieka itd., jakie są restrykcje transportowe i inne takie rzeczy. Sprzedajemy do firm, które produkują kosmetyki najbardziej popularnych firm, czy też perfumy. Produkują te kosztujące kilka złotych jak również te najdroższe. Conajmniej 80% produktów lądujących w każdym kosmetyku czy perfumie pochodzi z Chin. Tam są największe fabryki. A niestety prawie wzystkie chińskie fabryki testują swoje wytwory na zwierzętach.
Firmy kosmetyczne reklamujące się jako te, które nie testują swoich wyrobów na zwierzętach owszem mogą mówić prawdę. Ale produkty, które kupili do swoich wyrobów prawie na pewno były na zwierzakach testowane. Bardzo rzadko można spotkać na rynku chemicznym produkty, które mają certyfikat, że nie były testowane na zwierzętach.

To tyle ode mnie

Zapraszam na mojego bloga: http://sunshinenaska.blogspot.co.ukoraz na kanał na YouTube: https://www.youtube.com/user/sunshineNaska
Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: