Kosmetyki a data ważności

  • 2012-01-23, o 21:50
  • 42
  • 23 238
  • 24
  • 30

Re: Kosmetyki a data ważności

Nie wiedziałam, że coś takiego istnieje i że można sprawdzić datę kosmetyków, które posiadamy już od jakiegoś czasu. Ale biorąc pod uwagę Twój wynik "badań", niestety nie można traktować tego na poważnie. Myślę, że w przypadku podkładów, przy codziennym używaniu, nie grozi nam przeterminowanie produktu, ale zawsze zastanawiam się nad cieniami, bo mam sporo jeszcze z czasów nastoletnich (od tamtej pory moja kolekcja przybrała wielkie rozmiary), ale stwierdziłam, że skoro nie wywołują podrażnień oczu, to nie będę ich wyrzucać
Bardziej bałabym się produktów płynnych niż sypkich czy prasowanych Ale jeśli ktoś nie używa czegoś regularnie, warto po prostu nakleić sobie mały paseczek samoprzylepny z datą zakupu/otwarcia.

Mademoiselle

Re: Kosmetyki a data ważności

Ja ogólnie sprawdzam datę ważności,ale zazwyczaj zdąże zużyć kosmetyki zanim sie przeterminują.
Mam tylko 1 paletę cieni, których termin już raczej minął, bo otwarta siedem lat temu, ale nie wyrzucam; mam do niej sentyment (prezent od mężusia..)

Re: Kosmetyki a data ważności

Co myślicie o dacie ważności w lakierach do paznokci? Ostatnio zaglądnęłam do wielkiej kosmetyczki, w której trzymam swoje lakiery i mam ich zdecydowanie za dużo jak na moje potrzeby - do pracy maluję paznokcie jedynie cielistymi kolorami (innymi nie mogę), a po pracy nie chce mi się zmieniać na krwistą czerwień czy intensywny fiolet, więc inne lakiery stoją nie używane od dłuższego czasu
Zerknęłam na daty ważności i kilka jest jeszcze świeżutkich, ale są takie, które mam od dawna i zastanawiałam się czy używanie starych lakierów (nawet jeśli mają one właściwą konsystencję) może mieć szkodliwy wpływ na płytkę paznokcia? Macie jakieś doświadczenia?

Mademoiselle

Re: Kosmetyki a data ważności

Co myślicie o dacie ważności w lakierach do paznokci? Ostatnio zaglądnęłam do wielkiej kosmetyczki, w której trzymam swoje lakiery i mam ich zdecydowanie za dużo jak na moje potrzeby - do pracy maluję paznokcie jedynie cielistymi kolorami (innymi nie mogę), a po pracy nie chce mi się zmieniać na krwistą czerwień czy intensywny fiolet, więc inne lakiery stoją nie używane od dłuższego czasu
Zerknęłam na daty ważności i kilka jest jeszcze świeżutkich, ale są takie, które mam od dawna i zastanawiałam się czy używanie starych lakierów (nawet jeśli mają one właściwą konsystencję) może mieć szkodliwy wpływ na płytkę paznokcia? Macie jakieś doświadczenia?

mademoiselle

Ja mam kilka takich lakierów, które już dawno straciły ważność, używam ich i nic mi się nie dzieje z paznokciami.. wczoraj zobaczyłam, że jeszcze mam podkład z MF, prawie dwa lata temu kupiłam, ale był za ciemny i tylko latem używałam, ale nic się z nim nie dzieje, wpróbowałam i się tak samo rozprowadza itp.

Re: Kosmetyki a data ważności

ja zawsze zwracam uwagę na daty ważności kosmetyków których używam, w szczególności zapisuję sobie od kiedy używam danego tuszu i od tej daty korzystam z niego przez 3 mies:)

Mój blog o kosmetykach http://kosmetyko-olandia.blogspot.com/

Re: Kosmetyki a data ważności

Ku mojemu zdziwieniu tusz Maybelline One by One (ten czerwony z gorsetem), który kupiłam i zaczęłam używać jeszcze na wakacjach (!!!), nadal świetnie się sprawdza i w ogóle się nie osypuje! Nie wiem od czego to zależy. Już miałam go kiedyś wyrzucać, gdy pomyślałam jak długo go mam, ale skoro jeszcze dobrze się sprawdza, to nie będę otwierać kolejnego (a już kupiłam następne opakowanie)

Mademoiselle

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Kosmetyki a data ważności

zawsze wyrzucam niezależnie od tego ile zostało kosmetyku po dacie przydatności

Re: Kosmetyki a data ważności

Zwykle nadają się i po dacie

Re: Kosmetyki a data ważności

Może i nadają się po dacie. Zawsze staram się nie używać kosmetyków po terminie ważności.

„Błogosławieni Ci, którzy nie potrafią kochać, albowiem ich serc złamać się nie da"(Albert Camus)

Re: Kosmetyki a data ważności

nigdy za specjalnie nie zwracalam na to uwagi

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: