Konturowanie twarzy

  • 2015-09-27, o 19:24
  • 58
  • 19 567
  • 41
  • 46

Konturowanie twarzy

Zawsze zachwycam się efektem konturowania twarzy u innych, ale sama nie umiem chyba tego robić i nie mam kosmetyków. Możecie mi coś podpowiedzieć na ten temat. Jakieś swoje spostrzeżenia, podpowiedzi, wskazówki. Może polecicie mi dobre kosmetyki dostępne na ladymakeup?

Re: Konturowanie twarzy

Re: Konturowanie twarzy

Ja tak naprawdę swoją przygodę z konturowaniem zaczęłam niedawno i jest to metoda prób i błędów. Zaczynałam od samego różu, ostatecznie stałam się różoholiczką a jego nakładanie stało się dla mnie mega łatwe. Teraz powoli uczę się obsługiwać bronzer i rozświetlacz. Bronzer jaki mam to Honolulu od W7, najbardziej polecany dla początkujących i faktycznie sprawdza się fajnie, bardzo łatwo się rozprowadza i wcale nie łatwo z nim przesadzić, co dla mnie jest wielkim plusem. O tym jak używać brozera czytałam sporo w internecie i w kilku fimikach Ladymakeup pojawiało się sporo informacji na ten temat. Jednak nie znalazłam jeszcze idealnego sposobu jak konturować, ciągle szukam. Kolejna rzecz to rozświetlacz, niestety tutaj nic nie mogę poradzić bo tak naprawdę dopiero zaczynam, uczę się, ktre partie twarzy mogę rozświetlić i powoli zaczynam też pierwsze próby :D Uczę się głównie z filmików i zdjęć jakie znajduję w google (y)

 

ps. Monika niedawno dodała fimik na temat zestawów do konturowania, koniecznie zajrzyj :)

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Konturowanie twarzy

Najpierw się zastanów jaki masz kształt twarzy, co chcesz schować, a co wydobyć. Od tego zawsze trzeba zacząć. Ciężko będzie Ci doradzić nie znając kształtu Twojej twarzy :) Oczywiście teoria jest taka, że ciemniejszym odcieniem "chowamy" niektóre partie twarzy a jasnym uwypuklamy. Chcemy schować wysokie lub szerokie czoło, szeroką szczękę czy nos. Nakładany również ciemny odcień pod kości policzkowe, żeby je wydobyć. Do konturowania powinniśmy użyć chłodnego, brudnego brązu, który najbardziej przypomina naturalny "cień" na twarzy. Jednak w przypadku bardzo ciepłej karnacji, opalonej to się nie do końca sprawdza, bo wygląda wręcz brudno. Natomiast jasnym pudrem rozjaśniamy środek twarzy, brodę, nos. Ja bardzo lubię pudry HD z Inglota i bronzer Kobo Sahara Sand.

Re: Konturowanie twarzy

Mam raczej okrągłą twarz, jasna karnację i jasne włosy. Nie przepadam za swoim trochę garbatym nosem i mam genetycznie uwarunkowane cienie pod oczami. Na co dzień używam tylko tuszu i korektora, ale od czasu do czasu robię pełniejszy makijaż: podkład, korektor, tusz i róż na policzki oraz rozświetlacz na kości policzkowe. I to wszystko. A mnie zachwyca wykonturowana twarz, taka świeża, rozświetlona no i te uwydatnione kości policzkowe. Mam wrażenie, że nie umiem użyć brązu do ich wykonturowania :(

Re: Konturowanie twarzy

Na początek produkt do konturowania. Jestem osobiście zadowolona z bronzera MUR Ultra bronze. Do tego pędzel skośny, chyba, ze będziesz potrafiła posługiwać się innymi kształtami, to już w zależności od preferencji.

Ja również mam jasną karnację i tym bronzerem jestem w stanie ocieplić sobie policzki jak i lekko wykonturować. 

Re: Konturowanie twarzy

To polecam właśnie bronzer Kobo Sahara Sand, który ma jasny odcień idealny dla bladolicych. W przypadku okrąglej twarzy najlepiej jest ją wyszczuplić, nakładając bronzer lekko ukośnie pod kości policzkowymi. Zawsze zaczynaj aplikację bronzera od linii włosów, pociągając do środka twarzy, wtedy nie zrobisz plam. Ponad to boki czoła i żuchwy. Ja dla idealnego konturowania dodaję jeszcze pewien trik - pod linią bronzera nakładam odrobinę jasnego pudru, który jeszcze bardziej wyostrza kontury. Jeśli to będzie bardzo widoczne to rozejrzyj go większym pędzlem. Tutaj chodzi tylko o delikatny efekt.

Re: Konturowanie twarzy

To polecam właśnie bronzer Kobo Sahara Sand, który ma jasny odcień idealny dla bladolicych. W przypadku okrąglej twarzy najlepiej jest ją wyszczuplić, nakładając bronzer lekko ukośnie pod kości policzkowymi. Zawsze zaczynaj aplikację bronzera od linii włosów, pociągając do środka twarzy, wtedy nie zrobisz plam. Ponad to boki czoła i żuchwy. Ja dla idealnego konturowania dodaję jeszcze pewien trik - pod linią bronzera nakładam odrobinę jasnego pudru, który jeszcze bardziej wyostrza kontury. Jeśli to będzie bardzo widoczne to rozejrzyj go większym pędzlem. Tutaj chodzi tylko o delikatny efekt.

2015-09-27 20:14:35 autor

No tak, chciałabym uniknąć efektu brudnej twarzy. Muszę potrenować to konturowanie. A jaki rozświetlacz nakładac na ten tzw. trójkątpod oczami?

Re: Konturowanie twarzy

Ja ostatnio dość często używam różu

Re: Konturowanie twarzy

Polecam puder HD do konturowania z Inglota o numerku 501 bodajże, w każdym razie jest to najjaśniejszy odcień. Powinien pasować jeśli masz jasną karnację.

Re: Konturowanie twarzy

Polecam puder HD do konturowania z Inglota o numerku 501 bodajże, w każdym razie jest to najjaśniejszy odcień. Powinien pasować jeśli masz jasną karnację.

2015-09-27 20:48:55 autor

Ok, poczytam o tym prdukcie, dzięki

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: