Kolacja na rocznice:)

  • 2011-08-19, o 06:47
  • 66
  • 35 949
  • 34
  • 47

Kolacja na rocznice:)

20 sierpnia obchodzimy z mężem drugą rocznicę i mam zamiar ugotować coś smacznego na kolację W tamtym roku zrobiłam pieczone ziemniaki z przyprawami i de volaille z kurczaka z masłem czosnkowym,żółtym serem i pieczarkami . Nie chwaląc się było bardzo smaczne;D W tym roku chciałabym upichcić coś jeszcze lepszego, nowego, czym Go zaskoczę:) Może macie jakieś pomysły? Będę wdzięczna za jakieś fajne przepisy

Re: Kolacja na rocznice:)

Mam pomysł na deser:)
Naleśniki z zapiekanymi jabłkami posypane cynamonem i polane sosem waniliowym- pycha są.
Cienkie naleśniki (mąka, mleko, jajko trochę proszku do pieczenia) w to zawinąć jabłka (pokrojone w kostkę i lekko przesmarzone), cynamonu dość dużo i sos waniliowy gotowy. Bardzo proste ale bardzo dobre, jeśli ma ktoś ochotę można dodać jeszcze lody do tego:)
Ale na danie główne nie mam pomysłu- ewentualnie zrobić coś ala nugetsy z kurczaka, sos i jakąś sałatkę. Coś lekkiego żeby mieć siłę i chęci na miły wieczór:)

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Re: Kolacja na rocznice:)

Przyłączę się również, ja mam pierwszą rocznicę 28 sierpnia i też chcę czymś męża zaskoczyć. Naleśniki niestety odpadają bo mąż nie lubi :/

Re: Kolacja na rocznice:)

olalal ale pyszności ;p aż mi ślinka cieknie uwielbiam naleśniki z jabłkiem, ale zawsze kładę cienkie plasterki w trakcie smażenia na naleśnik co do kolacji - z mięska za dużo nie polecę, bo nie jem..mogę podać fajny przepis na rybkę ;p albo na kurczaka piersi z kurczaka drobno pokroić, dodać cebulę, tarty żółty ser, jajka oraz mąkę ziemniaczaną. Posolić, popieprztć, odrobina czosnku suszonego, odstawić na chwilę i smażyć w formie placków na dość głębokim oleju podobno smaczne ;p a do tego lekkie i szybkie w wykonaniu:)

Re: Kolacja na rocznice:)

olalal ale pyszności ;p aż mi ślinka cieknie uwielbiam naleśniki z jabłkiem, ale zawsze kładę cienkie plasterki w trakcie smażenia na naleśnik co do kolacji - z mięska za dużo nie polecę, bo nie jem..mogę podać fajny przepis na rybkę ;p albo na kurczaka piersi z kurczaka drobno pokroić, dodać cebulę, tarty żółty ser, jajka oraz mąkę ziemniaczaną. Posolić, popieprztć, odrobina czosnku suszonego, odstawić na chwilę i smażyć w formie placków na dość głębokim oleju podobno smaczne ;p a do tego lekkie i szybkie w wykonaniu:)

ladymakeup

Polecę również ten przepis, moja teściowa robi podobne i bardzo je lubię W ogóle uwielbiam kurczaka bo to jedyne mięso jakie jadam i na pewno na kolacji pojawi się jakaś potrawa właśnie z niego Chyba skuszę się na de volaille Angeli ze smażonymi ziemniaczkami i do tego może jakaś lekka sałatka.

Re: Kolacja na rocznice:)

Fajny pomysł z tymi naleśnikami bo oboje z mężem lubimy A co do dania głównego musze sie jeszcze zastanowic .. Super jest przepis na te placki z kurczakiem

Re: Kolacja na rocznice:)

Placki są bardzo smaczne Jednak nigdy ich sama nie robiłam i nie chcę żeby wyszły gorsze niż te mojej teściowej Heh więc raczej zrobię coś co już robiłam Nie będę eksperymentować bo jeszcze nic nie wyjdzie z tej kolacji:P

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Kolacja na rocznice:)

jak dla mnie na romantyczną kolacje to polecam spaghetti albo lazanie i do teko dobre winko a na deser jego ulubione ciasto

Re: Kolacja na rocznice:)

A może na takie wielkie święto to On by coś przygotował he he

Re: Kolacja na rocznice:)

A może na takie wielkie święto to On by coś przygotował he he

Paola

Masz racje Paola Dajmy się mężą wykazac kulinarnie.
Ja 27 czerwca mialam drugą rocznice ślubu i to nie ja, ale mój małżonek przygotowywał romantyczną kolację, byłam mile zaskoczona Zresztą w naszym związku to on jest mistrzem w gotowaniu, ja tylko degustuje
Jako danie główne była pieczeń z indyka z farszem serowym
A na deser tiramisu, do popicia wino półsłodkie wytrawne

Takie menu osobiście polecam

Re: Kolacja na rocznice:)

A może na takie wielkie święto to On by coś przygotował he he

Paola

Masz racje Paola Dajmy się mężą wykazac kulinarnie.
Ja 27 czerwca mialam drugą rocznice ślubu i to nie ja, ale mój małżonek przygotowywał romantyczną kolację, byłam mile zaskoczona Zresztą w naszym związku to on jest mistrzem w gotowaniu, ja tylko degustuje
Jako danie główne była pieczeń z indyka z farszem serowym
A na deser tiramisu, do popicia wino półsłodkie wytrawne

Takie menu osobiście polecam


Zazdroszcze takiego mężusia
A co do menu to indyk brzmi wyśmienicie

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: