Jaki makijaz?

  • Temat zamknięty
  • 2011-11-03, o 22:38
  • 16
  • 6 649
  • 2
  • 8

Jaki makijaz?

Witajcie!
Mam problem odnosnie swojego makijazu. Znudzilo mi sie malowanie wylacznie eye-linerem, a w skrajnych przypadkach uzywania cieni i kredki do oczu.
Prezentuje typowy poludniowy typ urody. Czarne wlosy(aktualnie najciemniejszy odcien brazu) wlosy, ciemna oprawa oczu plus oliwkowa cera. Mam dosyc dlugie rzesy, ogolna oprawa oczu jest ciemna. Usta mam sredniej wielkosci i pelne.
W zasadzie nie mam pojecia jaki makijaz by mi pasowal. Myslalam, ze moglabym wprowadzic troche bieli- w koncu biel plus czern bardzo fajnie wyglada. Jednak kiedy probowalam cos pokombinowac z tym bialym kolorem, efekt nie byl zbyt zachwycajacy.
Moglybyscie cos mi doradzic? Bylabym bardzo wdzieczna i z gory dziekuje.

Re: Jaki makijaz?

Może daj fotkę, będzie łatwiej. Bo innej osobie z podobnym opisem wygladu moze zupełnie inny makijaz pasować niż Tobie. Liczy się tez kształt twarzy, kształt oczu i wiele innych rzeczy. Nawet bardzo minimalnie rozniący się odcień cery moze spowodowac ze ten sam makijaz na z pozoru podobnych osobach będzie wyglądał inaczej.

KLIK - Zaadoptuj wirtualnego gryzonia i odmóżdżaj się ze mną xD http://www.thielusia.deviantart.com/gallery <- moje prace, zapraszam

Re: Jaki makijaz?

Może daj fotkę, będzie łatwiej. Bo innej osobie z podobnym opisem wygladu moze zupełnie inny makijaz pasować niż Tobie. Liczy się tez kształt twarzy, kształt oczu i wiele innych rzeczy. Nawet bardzo minimalnie rozniący się odcień cery moze spowodowac ze ten sam makijaz na z pozoru podobnych osobach będzie wyglądał inaczej.

Caenthe

Dokładnie, masz rację z chęcią "Igla16" spróbujemy doradzić Ci, ale zdecydowanie łatwiej będzie nam gdy zobaczymy zdjęcie a tak zaocznie co mogę doradzić, to to abyś spróbowała wykorzystywać ciepłe barwy - kremowy, brzoskwiniowy kolor swietnie mogą podkreślić Twoją urodę, odcienie bordo i wszelkie metaliczne, złote również

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Jaki makijaz?

Jeśli masz ciemną karnację :
Powinnaś dokładnie rozprowadzać podkłady, pudry i róże. W przypadku ciemnej cery doskonale sprawdzają się kolory jasne, pastelowe, które idealnie złagodzą rysy. Pamiętaj o tym szczególnie przy doborze pomadki lub błyszczyka - idealne będzie jasny róż lub kolor cielisty, beżowy.

Posiadaczki ciemnych oczu dobrze wyglądają zarówno w zieleniach, jak i beżach, brązach, złocie. Wieczorem możesz zrobić sobie "przydymiony" makijaż, czyli popularne wśród gwiazd "smoky eyes" - sprawi, że twoje spojrzenie będzie wyjątkowo uwodzicielskie. Zacznij od obrysowania oczy czarną kredką. Następnie na całą górną powiekę nanieś ciemny cień. Nastepnie go delikatnie rozetrzyj, aby pomiędzy nim a skórą granica była niewyraźna. Na końcu dokładnie wytuszuj rzęsy. Ciemne oczy ładnie wyglądają również w oprawie jaskrawych, papuzich barw, które ostatnio robią furorę.
Sama mam ciemną karnację i wlasnie w takim makijazu mi dobrze

Re: Jaki makijaz?

Dziekuje za odpowiedzi i zamieszczam zdjecia, najlepsze jakie jestem w stanie dodac. Dodam jeszcze, bo na tych zdjeciach nie ma tego, na czole mam troche wypryskow i niedoskonoalosci, ktore przydaloby sie zakryc. Mam z tym poki co problem, a nie chce tez dawac na twarz tony tapety.

Zdj.1
Zdj.2

Re: Jaki makijaz?

Re: Jaki makijaz?

Andrea a to pewnie Twoja stronka ? :

http://www.moda.net.pl/makijaz/makijaz-brunetki

Re: Jaki makijaz?

Witajcie!
Mam problem odnosnie swojego makijazu. Znudzilo mi sie malowanie wylacznie eye-linerem, a w skrajnych przypadkach uzywania cieni i kredki do oczu.
Prezentuje typowy poludniowy typ urody. Czarne wlosy(aktualnie najciemniejszy odcien brazu) wlosy, ciemna oprawa oczu plus oliwkowa cera. Mam dosyc dlugie rzesy, ogolna oprawa oczu jest ciemna. Usta mam sredniej wielkosci i pelne.
W zasadzie nie mam pojecia jaki makijaz by mi pasowal. Myslalam, ze moglabym wprowadzic troche bieli- w koncu biel plus czern bardzo fajnie wyglada. Jednak kiedy probowalam cos pokombinowac z tym bialym kolorem, efekt nie byl zbyt zachwycajacy.
Moglybyscie cos mi doradzic? Bylabym bardzo wdzieczna i z gory dziekuje.

igla16

Twoje czarne włosy, oliwkowa cera, ciemna oprawa oczu i przede wszystkim ten niebieski kolor oczu nasuwają mi na myśl zimowy typ urody. Podkłady powinnaś używać w kolorach ciepło-chłodnych, np. zimnego beżu. Widoczność wyprysków można zmniejszyć stosując podkłady kryjące lub matujące, a wcześniej zadbać o swoją cerę różnymi tonikami, maseczkami matującymi, itp itd:) Na policzki polecam delikatne odcienie różu bądź pudru brązujacego (oczywiście bez przesady). Jeśli chodzi o sam makijaż oczu dobrze powinny prezentować się kolory, takie jak: srebro, złoto, wanilia, biały, czarny, brązowy, niebieski, oberżyna, bakłażan, miedź, śliwka, wszystkie szarości i granat marynarski. Kredki we wszystkich odcieniach, prócz ciepłych brązów, tusze obowiązkowo czarne. Pomadki w ciemnych brązach, odcieniach różu i czerwieni
Jeśli chodzi o pomalowanie oczu na odcień bieli- sama biel często nie prezentuje się korzystnie, dlatego jeśli chcesz się na nią zdecydować polecam, byś "przełamała" ten kolor odcieniem beżu, lub wycieniowanie kącików brązem stosując efekt przejścia od bieli, przez beż do brązu (to jedna z wielu propozycji). Masz pełne usta(czego Ci bardzo zazdroszczę- nie ukrywam ), więc nie musisz starać się o jakieś wykonturowanie ich w celu powiększenia, no i oczywiście piękne oczy, z którymi możesz dowolnie poszaleć:) Oczy są duże, więc śmiało możesz postawić na czerń, szarości i odcienie marynarskie, ciemno niebieskie. A, że chcesz pozbyć się czerni, więc polecam te ciemne odcienie brązu i niebieskich odcieni:) Masz ogromny wybór Powodzenia!

Re: Jaki makijaz?

Andrea a to pewnie Twoja stronka ? :

http://www.moda.net.pl/makijaz/makijaz-brunetki

megi1828

Przeciesz jest cudzysłuw

Re: Jaki makijaz?

Andrea a to pewnie Twoja stronka ? :

http://www.moda.net.pl/makijaz/makijaz-brunetki

megi1828

Przeciesz jest cudzysłuw

A to chyba dzisiaj edytowalas post bo nie bylo, z reszta nie podalas zrodla, takich rzeczy sie nie robi, jesli sie kogos cytuje to trzeba podac zrodlo .

Re: Jaki makijaz?

Andrea a to pewnie Twoja stronka ? :

http://www.moda.net.pl/makijaz/makijaz-brunetki

megi1828

Przeciesz jest cudzysłuw

A to chyba dzisiaj edytowalas post bo nie bylo, z reszta nie podalas zrodla, takich rzeczy sie nie robi, jesli sie kogos cytuje to trzeba podac zrodlo .

megi1828

Dobra dobra uspokujcie się ! Przeciesz to nie praca magisterska, przypisy nie są wymagane grunt, że jest cudzysłów

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: