Jaki makijaz do szkoły (od czego zaczac)

  • 2010-01-09, o 14:01
  • 43
  • 14 355
  • 24
  • 34

Jaki makijaz do szkoły (od czego zaczac)

Czesc, jaki makijaz mam zrobic do szkoly?? Chodze do gimnazjum i kolezanki zaczynaja sie malowac, a ja nie mam pomyslu na to od czego w ogole zaczac

Jakie kosmetyki musze kupic i gdzie najlepiej to zrobic?

Re: Jaki makijaz do szkoły (od czego zaczac)

Napewno musi być to coś delikatnego. Mozesz nałożyć podkład matujacy w odcieniu najbardziej zblizonym do twojego koloru skóry(pamiętaj nie może być ciemniejszy). Zamiast podkładu możesz użyć pudru w kompakcie który lekko pokryje i wyrówna koloryt skóry. Cień do powiek powinien być w kolorach jasnego beżu, kremu, bądź różu itp., nie powinny być to wyraziste kolory(takie możesz użyć na wyjścia z koleżankami poza szkołą:) Na rzęsy tusz w kolorze czarnym. a na usta błyszczyk również w jasnym kolorze:)

Re: Jaki makijaz do szkoły (od czego zaczac)

Dziekuje wesa!

A jaki cien będzie pasowac do zielonych oczu?

Re: Jaki makijaz do szkoły (od czego zaczac)

Ponawiam, pytanie Klaudii, w co najlepiej na początku się zaopatrzyć?

Re: Jaki makijaz do szkoły (od czego zaczac)

tak jak napisała "Wesa" najlepsze są naturalne kolory. Co do tego podkładu to dodałabym tylko tyle że jesli masz ładna skóre bez wyprysków, przebarwien i jestes z niej zadowolona to może nie koniecznie używaj tych podkładów czy pudrów. Jesli natomiast pojawiaja Ci sie takie "niespodzianki:P" uzyj tego tylko pamietaj własnie żeby kolor nie był za ciemny (lub za jasny) i żeby był mozliwie jak najbardziej zblizony do kolorytu Twojej cery. Co do oczu jasne naturalne kolory beże, róze,delikatne brązy, naturalne kolory z małym połyskiem (ale bez przesady) troche maskary. Błyszczyk w naturalnym kolorze lub pomadka ochronna.

Re: Jaki makijaz do szkoły (od czego zaczac)

zielone oczy rewelacyjnie podkreślają brązy i fiolety wiem cos o tym bo sama mam zielone i jak pomaluje je na brąz mój facet poprostu wariuje:)hihi

Re: Jaki makijaz do szkoły (od czego zaczac)

Madziolek masz racje do zielonych oczu rewelacyjnie pasuje fiolet i brąz ja tez mam zielone oczy i pomimo, że nie zaleca sie wykonywac makijażu oczu pod kolor do teczówki - to ja uwielbiam jak mam pomalowane powieki na zielono
Jeśli chodzi o makijaż do szkoły to zgadzam się z dziewczynami - makijaż musi być bardzo neutralny, że by nauczycielki nie wściekały sie najlepsze są beże, jasne brązy, kolory cieliste i pudrowe róże maskara czarna lub lekko jaśniejsza (np. grafitowa). A jeśli nie chcesz używasz intensywnej maskary to polecam odżywkę bezbarwną do rzęs i brwi - lekko wydłuży rzęsy a przy okazji jeszcze je wzmocni Warto również zaznaczyć kosci policzkowe - najlepiej sprawdzi się jasny brzoskwiniowy kolor, który podkreśli dziewczęcą świeżość pozdrawiam

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Jaki makijaz do szkoły (od czego zaczac)

delikatny

Re: Jaki makijaz do szkoły (od czego zaczac)

zielone oczy rewelacyjnie podkreślają brązy i fiolety wiem cos o tym bo sama mam zielone i jak pomaluje je na brąz mój facet poprostu wariuje:)hihi

2010-07-26 18:20:47 autor madziolek87

 

Tez podobają mi się takie kolory do zieleni :)

Re: Jaki makijaz do szkoły (od czego zaczac)

Do szkoły to nie ma co szaleć z makijażem, zwłaszcza jeśli to dopiero gimnazjum. Podkład na dobrą sprawę nie jest potrzebny. Jeśli masz trądzik to przykryj go korektorem, następnie przypudruj delikatnie. Nakładanie podkładu wymaga później wykonturowania twarzy, lub nałożenia choćby różu, bo inaczej twarz wygląda płasko i nienaturalnie, a makijaż bardzo rzuca się w oczy. Jeśli posiadasz tłustą cerę przypudruj również te okolice, które najbardziej się świecą, czyli zwykle strefę T. Tusz do rzęs i cienie do powiek również rzucają się w oczy, więc lepiej z tego zrezygnować. O wiele lepiej będzie wyglądać delikatne podkreślenie brwi przy pomocy kredki, cienia lub tylko barwiącego żelu do brwi. Na usta możesz nałożyć błyszczyk w lekkim, różowym odcieniu i gwarantuję, że nikt nie będzie Ci robił wyrzutów o tak delikatny makijaż. :)

Re: Jaki makijaz do szkoły (od czego zaczac)

Albo można delikatny BB krem użyć zamiast podkładu. Ja tylko zwrócę uwagę na jakość kosmetyków, lepiej dopłacić więcej za bardziej naturalną składem kolorówkę niż kupować tanioszkę, bo jak dziewczyny w gimnazjum zaczną szaleć z parabenami, PEGami czy innymi parafinami, to potem skóra w dobrym stanie nie dotrwa do studiów. :(

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: