Jak zrobic taki makijaz?

  • 2013-03-09, o 21:25
  • 30
  • 10 403
  • 15
  • 27

Jak zrobic taki makijaz?

Tak jak w tytule - kto mi pomoze? Kupilam 2 paletki NYX Secret World i Versus i chcialabym umiec wykonac taki makijaz oczu jak w zalaczonym linku:

http://fashionedinfinland.blogspot.nl/2 ... lours.html

Ogladam filmiki ale nie moge znalezc nic w tym stylu .

Paletki sa w kolorach:

Secret world
http://cosmetic-candy.com/wp-content/uploads/2009/10/nyx-secret-world-palette-eyeshadow.jpg

Versus
http://1.bp.blogspot.com/_Z93Taa_g_0Y/SmUitEo5u-I/AAAAAAAAAjY/SIMV5a5H_78/s400/versus2.jpg

Re: Jak zrobic taki makijaz?

Ja bym to zrobiła tak: w wewnętrznym kąciku oka (na górnej powiece) nałożyć troszkę żółtego (na pierwszym obrazku z kolorami pierwszy rząd, drugi kolor) za nim nałozyć na całą powiekę (zależy jaki odcień z tych dwóch zieleni Ci się podoba - pierwszy obrazek, drugi rząd, pierwszy lub trzeci kolor). W zewnętrznym kąciku oka i na dolnej powiece na zdjęciu jest taki szarawo-niebieski , ja bym nałożyła ten z drugiego obrazka, pierwszy rząd, ostatni piąty kolor niebieski, a na niego trochę zielonego (pierwszy obrazek, drugi rząd, czwarty kolor) , później kreska kredką lub eyelinerem, wytuszować górne rzęsy , na dolną powiekę ten niebieskawy kolor ( drugi obrazek, pierwszy rząd, czwarty kolor) i biała kredka w lini wodnej. Może jakiegoś koloru nie zauważyłam, ale ja bym tak zrobiła ten makijaż.. aha i dobrze zrozumiałam, że chodzi o pierwszy makijaż ? bo na stronie są trzy.

Re: Jak zrobic taki makijaz?

To znaczy mi chodzi glownie o sposob wykonania bo jak ja robie to i tak potem wszystkie kolory sie zlewaja w jedna calosc a mi chodzi o te granice miedzy dwoma kolorami, jak to wykonac krok po kroku. Wszystkie 3 makijaze podobaja mi sie ale zaczelam od pierwszego i ja jako dwa glowne kolory dalabym 2gi rzad trzeci z lewej ten jasno zielony , no chyba ze jeszcze w samym wewnetrznym kaciku oka dalabym troche zoltego, a z zewnetrznej strony ta zielen w 2gim rzedzie 2gi kolor. U mnie ten 3ci kolor jest jasniejszy niz czwarty czyli innaczej niz na zalaczonej fotce. Albo pomieszac z 2 rzedu 1szyz drugim. Ale tak jak "mowie" bardziej chodzi mi o sam sposob wykonania. Chcialam poprosic Monike ale obawiam sie, ze nie ma czasu. Przejrzalam duzo filmiku ale nie moge znalezc podobnego do tego z linka. W kazdym badz razie dziekuje i pomysle nad tymi kolorami, ktore zaproponowalas .
Jeszcze nadmienie, ze za moich czasow to bylo takie malowanie powiek "palcem"jednym kolorem a potem dlugo dlugo nie malowalam oczu. Na youtube jest kilka makijazy dla kobiet dojrzalych ale szczerze mowiac jak mam malowac powieki tylko delikatnie szaro-burymi kolorami to lepiej wole ich wcale nie malowac .

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Jak zrobic taki makijaz?

Wydaje mi się że technika dokładania i rozcierania będzie dobra. Najpierw nałóż ten jasny kolor a później nakładaj ten ciemny rozetrzyj i znowu nałóż i rozetrzyj rób tak aż otrzymasz delikatne przejście ale tak żeby ten ciemny nie był rozmyty tylko wyraźny. Jak się nie mylę to Hania często tak robi. Jakoś nie umiem lepiej wytłumaczyć tego o co mi chodzi

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Re: Jak zrobic taki makijaz?

Dzieki Nitka , o wlasnie, technika dokladanie cieni i rozcierania , z tym mam problem. Cos znalazlam, mysle ze moge wykorzystac instrukcje Hani wraz z fotkami : Makijaz slubny:

http://www.ladymakeup.pl/makijaz/makija ... lych-oczu/

Re: Jak zrobic taki makijaz?

ja zawsze blenduje cienie

Re: Jak zrobic taki makijaz?

Ja dopiero zaczynam nakładać i tez zazwyczaj blenduje ;)

Re: Jak zrobic taki makijaz?

Cienie blendujemy, by uzyskać taki rozdymiony efekt, bez żadnych mocno zarysowanych linii.  

Re: Jak zrobic taki makijaz?

Ja dopiero zaczynam nakładać i tez zazwyczaj blenduje ;)
2015-08-26 13:11:31 autor KamiluŚkaa

robię tak samo

Re: Jak zrobic taki makijaz?

ladne blendowanie to podstawa

Re: Jak zrobic taki makijaz?

Pedzelek do wygodnego blendowania proponuje, np. z Mac

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: