Jak zrobić tą fryzurkę - włosy długie

  • Temat zamknięty
  • 2013-03-29, o 01:18
  • 33
  • 12 921
  • 16
  • 25

Jak zrobić tą fryzurkę - włosy długie

Jak zrobić taką fryzurkę, może ktoś opisać krok po kroku ? włosy zakręce na papiloty, ale co dalej?

Re: Jak zrobić tą fryzurkę - włosy długie

Fryzjerem nie jestem ale z tego co tu widzę to bązą są loki. Grzywka lub część włosów z nad czoła zostawić, a resztę upinać na boku w postaci rulonu (zawijać od spodu do góry), podkreślić skręt niektórych loczków. Włosy które zostały podzielić na pasma i skręcić na kształt "kółeczka" i przypiąść nad rulonem. Ewentualnie wcześniel lekko włosy podtapirować u nasadu żeby były podnieśione. Na koniec lakier. Jeszcze raz podkreślam z fryzjerstwem nie mam nic wspólnego ale właśnie tak bym to zrobiła na sobie lub siostrzenicy. Może jak będę miała czas to zrobię coś podobnego:)

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Re: Jak zrobić tą fryzurkę - włosy długie

Dzięki Nitka, a te "ślimaczki" z boku głowy to spiąć wsówkami czy jak? wiem, że na forum jest osoba, która jest fryzjerką, nie pamiętam niku.. może by coś jeszcze doradziła z tą fryzurką..

Re: Jak zrobić tą fryzurkę - włosy długie

Aha i jeszcze czym spiąć ten rulon, żeby się nie popsuł i długo trzymał.. Nitka jak tylko wykonasz tą fryzurkę to koniecznie wstaw fotkę.

Re: Jak zrobić tą fryzurkę - włosy długie

Do rulonu i ślimaczków mogą być wsówki albo szpilki http://www.valentino.net.pl/szpilki-kok ... zarne.html tego typu (będą mniej widoczne). Myślisz pewnie o moniontko198 bo chyba jest fryzjerką o ile dobrze pamiętam ale dawno jej tu nie widziałam. Jak będę miała modelkę albo na sobie o ile pokręce włosy to zrobię:)

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Re: Jak zrobić tą fryzurkę - włosy długie

Nie jestem z zawodu fryzjerką ale mam dużą fantazję i od 3 lat czeszę dziewczyny na wesela i studniowki i taka fryzurke tez juz robiłam, tylko troszke inaczej dół upinałam bo dziewczyna chciala taki koczek w nieładzie i z tego loki wypuszczone:)
Do takich loków najbardziej polecam papiloty fryzjerskie. Polecam bardzo te: firma EFALOCK 21 mm-fioletowe.tu masz stronkę: http://www.pro-sprzet.pl/efalock-gumowe ... tawie.html

Jeżeli masz włosy podatne do kręcenia, to można papiloty założyć na godzinkę na lekko wilgotne włoski i włosy suszarką nagrzac i czepek załozyć.a jak nie amsz podatnych to na noc jakas mgielka do włosów kreconych spryskaj włosy i nawijaj na te papiloty. Pasmo wydzielaj tak o grubości 2-3 cm

Widać żę tak jak Nitka wspominała włosy z nad czoła zostały na paczatku oddzielone od reszty. Ja bym tu wydzielila włosy od ucha Najpierw zajeła sie upięciem dołu a potem gdy juz dół bym miala upiety wsuwkami które nazywają sie kokówki tak jak podała Nitka "link" to Góre głowy bym na tapirowala.

Zdjecia zrobienia tej fryzurki wstawię tak środa-czwartek, dopiero po swietach

Re: Jak zrobić tą fryzurkę - włosy długie

DZIĘKI WAM !

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Jak zrobić tą fryzurkę - włosy długie

Do rulonu i ślimaczków mogą być wsówki albo szpilki http://www.valentino.net.pl/szpilki-kok ... zarne.html tego typu (będą mniej widoczne). Myślisz pewnie o moniontko198 bo chyba jest fryzjerką o ile dobrze pamiętam ale dawno jej tu nie widziałam. Jak będę miała modelkę albo na sobie o ile pokręce włosy to zrobię:)

Nitka24

Tak, właśnie o nią mi chodziło, też jej dawno nie widziałam..

Re: Jak zrobić tą fryzurkę - włosy długie

Moja fryzura tak efektownie nie wygląda jak ta ze zdjęcia. Mam włosy cieniowane sięgające do ramion i bardzo podatne na kręcenia i robią mi się od razu strączki sięgające do ucha, jedynie prostownica ich nie robi. A że kręciłam na papilotach to tak wygląda:) i ciężko było mi podpiąść włosy z grzywki bo są za krótkie. Dziewczyny z dłuższymi włosami będą miały zdecydowanie łatwiej. Robiłam sama na sobie i dlatego jest mało dokładnie.

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Re: Jak zrobić tą fryzurkę - włosy długie

Nitka fajnie Ci wyszło, jak na krótsze włosy to elegancko.. ja mam włosy do pasa, to będzie mi łatwiej, tylko zastanawiam się jak te ślimaczki tak fajnie spiąć i podkreślić..

Re: Jak zrobić tą fryzurkę - włosy długie

Myślę że jak będziesz miał ładny loczek i dłuższe pasmo to powinno się bez problemu uformować w takie kółeczko i podpiąść szpilkami najlepiej. Mi one poprostu uciekały bo są za krótkie. A najlepiej jak druga osoba je będzie podpinać bo samemu ciężko, z rulonem jest zdecydowanie łatwiej.

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...
Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: