Jak zrobić loczki?!

  • 2011-01-04, o 19:19
  • 92
  • 41 138
  • 36
  • 56

Jak zrobić loczki?!

Pytanie pewnie banalne i oklepane, ale ja mam z tym problem.
Jak zrobić loczki takie jak na zdjęciach poniżej?
Chciałabym sie dowiedzieć jak Wy je robicie? jakich używacie do tego kosmetyków i w którym momencie je stosujecie?
Ja to robie tak:
skręcam włosy prostownicą, a potem pryskam lakierem- prościej już być nie może, ale to chyba przez to moje loki są sianowate, matowe i rozprostowują się już po godzinie! Co zrobić aby loczki były lśniące (a przynajmniej nie matowe) i trzymały się jak najdłużej nie zmieniając swojej sprężystości? Chciałabym przynajmniej raz mieć inną fryzurę niż na codzień, (a noszę proste i rozpuszczone) Chce mieć taką jak te wszystkie "gwiazdy" w czasopismach- fajne, modne loczki.
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź

Re: Jak zrobić loczki?!

Nie martw się, rozprostowujące się loczki to nie tylko Twój problem przygotowując się do jednego z ostatnich filmików sylwestrowych zrobiłam sobie właśnie taką fryzurę..a raczej próbowałam, bo nic nie było widać ;/ no niestety, to kręcenie to nie jest wcale takie proste i choć widziałam jak profesjonalny fryzjer to robi, to niestety nie potrafię tak samo ;/
Wiem, że sukces tkwi między innymi w tym, aby skręcać małą ilość włosów, włosy muszą stawiać "opór" jak wstążka podczas skręcania ją nożyczkami...brzmi prosto ;p może Tobie coś pomogą te wskazówki ;p ps.a te piękne fryzury na fotkach to myślę zasługa wałków, lokówki itp +tona kosmetyków

Re: Jak zrobić loczki?!

cieszę się że to nie tylko mój problem bo już myślałam, ze jestem taka głupia i nie umiem zrobić prostej rzeczy Ja wiem, że te loczki na zdjęciach są zrobione własnie pod zdjęcie, ale jednak też bym tak chciała. Będę próbować. Dziękuję za odpowiedź

Re: Jak zrobić loczki?!

Ja polecam pianke do loków chyba firmy fructis. Nakładam na wilgotne włosy małą ilość czekam aż wyschną (w miedzy czasie są nawiniete na papiloty) lub krece lokówką. Najczęsciej jednak po nałożeniu pianki zwijam włosy w mały koczek na czubku głowy.Po zdjeciu gumki włosy sie super krecą

Re: Jak zrobić loczki?!

nigdy nie używałam tej pianki, nawet nie wiedziałam, że taka istnieje dlatego dziękuję za tę podpowiedź i na pewno ją wypróbuje za jakiś czas. Mam nadzieje, że da rezultat jaki bym chciała

Re: Jak zrobić loczki?!

Własnie sprawdziłam jak dokładnie nazywa nie ten produkt:
Garnier fructis Style pianka kształt i sprężystość, wyraziste i sprężyste loki , efekt zdrowych i błyszczących włosów. Mocne utrwalenie.

Stosuje tak jak jest napisane na opakowaniu tj: na wilgotne włosy nakładam małą ilośćpianki. Ja koncentruje sie najbardziej na końcówkach. Zawijam na papiloty lub w koczka na czubku głowy (przeważnie na noc) kiedy włosy wyschną pieknie sie krecą.

Re: Jak zrobić loczki?!

mi też chodzi bardziej o końcówki niż całą długość włosów. Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję za odpowiedź i miło, że dopisałaś całą nazwe Pozdrawiam

Re: Jak zrobić loczki?!

tez mam problem z kręceniem włosów, jednakże ostatnio fryzjerka kręciła mi włosy na.. piwo i muszę stwierdzić, że nigdy jeszcze włosy nie trzymały mi się przez całą noc! fakt, że były utrwalone lakierem, ale samym piwem, delikatnie zwilżone gabeczką włosy to dla mnie całkowite zaskoczenie
a jakie są po tej kuracji odżywione! no końcóweczki miodzio

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Jak zrobić loczki?!

Hehe niezły sposób, przyznaję ;]
kiedyś słyszałam, że niektóre Niemki stosują piwo jako odżywkę po każdym myciu.
hmmm... Kitsune a nie miałaś problemu z zapachem? Bo piwo pozostawia jednak po sobie ten swoisty aromacik...

Re: Jak zrobić loczki?!

Fryzjerka położyla mi zaraz na piwo odzywkę rozświetlającą z Matrixa, co całkowicie zmienilo zapach piwa w taki przyjemny, odzywkowy No a włosy miałam suszone 3 godziny przez to, ze są bardzo długie.. Jednak poleciła mi, że gdybym sama chciała je tak krecić to równie dobrze sprawi sie zwykła lokówka

Re: Jak zrobić loczki?!

Świetna metoda na piwo - jeszcze nigdy nie słyszałam o takim sposobie trzeba przyznać, że ta Twoja fryzjerka jest bardzo pomysłowa ;p no i najważniejsze, że skuteczne

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: