Jak zmniejszyć łojotok?

  • 2012-05-03, o 19:16
  • 55
  • 50 930
  • 29
  • 38

Jak zmniejszyć łojotok?

Witam Mam problem z nadmierną produkcją sebum. Mam chyba cerę mieszaną - po umyciu skóra twarzy jest ściągnięta i koniecznie muszę użyć kremu, świecę się szczególnie na nosie, nos i policzki stale mają kolor różowy, pojawiają się pryszcze. Mniej więcej co 2-3h muszę matować świecące się miejsca, trochę to męczące... już nie wspominając jak jest latem . Pod makijaż po uprzednim oczyszczeniu skóry nakładam krem matujący, ale nic on nie daje. W ciągu dnia używam pudru matującego i bibułek. Oczywiście pomagają, ale wolałabym zlikwidować problem niż ciągle się z nim użerać. Łykałam kompleks wit B - podobno pomaga, ale u mnie nic nie zdziałał... bynajmniej nie na łojotok. Po maseczkach, czy to aspirynowych czy z glinką nic się zmienia. Interesują mnie skuteczne sposoby na zmniejszenie wydzielania sebum. Wizyta u dermatologa raczej odpada bo cienko teraz z kasą, ewentualnie wizyta u kosmetyczki - tylko na jakie zabiegi? Pomocy

Re: Jak zmniejszyć łojotok?

Ja polecam maseczkę z pomidora Mam rozszerzone pory i przez to moja cera szybko się przetłuszcza. Od kiedy zaczęłam używać maseczki z pomidora wszystko się zmieniło
Sposób na maseczkę: Rozcieramy jeden pomidor z łyżką mąki ziemniaczanej .. taką papkę kładziemy na twarz na 6-9 minut. Potem zbieramy ją wilgotną ściereczką. Maseczkę należy stosować 2 razy w tygodniu
Od dnia kiedy użyłam tej maseczki moja cera jest gładka, matowa i już się nie świeci

Re: Jak zmniejszyć łojotok?

Ja polecam maseczkę z pomidora Mam rozszerzone pory i przez to moja cera szybko się przetłuszcza. Od kiedy zaczęłam używać maseczki z pomidora wszystko się zmieniło
Sposób na maseczkę: Rozcieramy jeden pomidor z łyżką mąki ziemniaczanej .. taką papkę kładziemy na twarz na 6-9 minut. Potem zbieramy ją wilgotną ściereczką. Maseczkę należy stosować 2 razy w tygodniu
Od dnia kiedy użyłam tej maseczki moja cera jest gładka, matowa i już się nie świeci

KamiluŚkaa

Dzięki, spróbuję A nie zabarwia ta maseczka twarzy na czerwonawo, przy dłuższym stosowaniu?

Re: Jak zmniejszyć łojotok?

Ja polecam maseczkę z pomidora Mam rozszerzone pory i przez to moja cera szybko się przetłuszcza. Od kiedy zaczęłam używać maseczki z pomidora wszystko się zmieniło
Sposób na maseczkę: Rozcieramy jeden pomidor z łyżką mąki ziemniaczanej .. taką papkę kładziemy na twarz na 6-9 minut. Potem zbieramy ją wilgotną ściereczką. Maseczkę należy stosować 2 razy w tygodniu
Od dnia kiedy użyłam tej maseczki moja cera jest gładka, matowa i już się nie świeci

KamiluŚkaa

Dzięki, spróbuję A nie zabarwia ta maseczka twarzy na czerwonawo, przy dłuższym stosowaniu?


nie zauważyłam różnicy koloru mojej twarzy

Re: Jak zmniejszyć łojotok?

Fajny pomysł na maseczkę! I ja spróbuję. Co do sebum to koniecznie stosuje odpowiednie kosmetyki, takie które nie powodują produkcji sebum. Wiele z kosmetyków wysusza skórę.

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Jak zmniejszyć łojotok?

Fajny pomysł na maseczkę! I ja spróbuję. Co do sebum to koniecznie stosuje odpowiednie kosmetyki, takie które nie powodują produkcji sebum. Wiele z kosmetyków wysusza skórę.

jovitta

ja mam cerę tłustą (bardzooo tłustą) i kiedy na początku zaczęłam używać kosmetyków do cery tłustej to kosmetyki te wysuszyły moją skórę i to bardzo.. po takiej terapii musiałam używa mocnych kremów nawilżających a później znów moja cera była tłusta i pomaga mi teraz maseczka z pomidora

Re: Jak zmniejszyć łojotok?

Nigdy o takiej maseczce nie słyszałam ale może coś pomaga tak czy siak nawet na normalną skórę może coś pomóc bo w końcu to witaminki

Re: Jak zmniejszyć łojotok?

Nigdy o takiej maseczce nie słyszałam ale może coś pomaga tak czy siak nawet na normalną skórę może coś pomóc bo w końcu to witaminki

marzena000

pomaga! i to bardzo moja twarz z tłustej stała się prawie normalna, czyli jest świetna

Re: Jak zmniejszyć łojotok?

[quote="Pyniaczek"]Witam Mam problem z nadmierną produkcją sebum. Mam chyba cerę mieszaną - po umyciu skóra twarzy jest ściągnięta i koniecznie muszę użyć kremu, świecę się szczególnie na nosie, nos i policzki stale mają kolor różowy, pojawiają się pryszcze. Mniej więcej co 2-3h muszę matować świecące się miejsca, trochę to męczące... już nie wspominając jak jest latem . Pod makijaż po uprzednim oczyszczeniu skóry nakładam krem matujący, ale nic on nie daje. W ciągu dnia używam pudru matującego i bibułek. Oczywiście pomagają, ale wolałabym zlikwidować problem niż ciągle się z nim użerać. Łykałam kompleks wit B - podobno pomaga, ale u mnie nic nie zdziałał... bynajmniej nie na łojotok. Po maseczkach, czy to aspirynowych czy z glinką nic się zmienia. Interesują mnie skuteczne sposoby na zmniejszenie wydzielania sebum. Wizyta u dermatologa raczej odpada bo cienko teraz z kasą, ewentualnie wizyta u kosmetyczki - tylko na jakie zabiegi? Pomocy [/quot

Polecam maseczkę drożdżową ( taka domową ze zwykłych drożdży, ewentualnie Soraya ma gotową, która jest bardzo dobra), zarekomendować mogę także spirulinę. Znalazłam fajną stronę paroma przepisami na maseczki http://moda.na14.pl/joomla1/index.php?option=com_content&view=article&id=427:przepisy-maseczek-dla-cery-zanieczyszczonej-i-tradzikowej-&catid=53:uroda&Itemid=118 dość ciekawa wg mnie:)
Przede wszystkim warto przeanalizować swoją dietę, może tu tkwi problem.Ogranicz spożycie cukrów, soli, czekolady i smażonych potraw. Unikaj przyrządzania posiłków przy wykorzystaniu dużej ilości oleju.
Unikaj gazowanych napojów i ogranicz spożycie alkoholu.Spożywaj niskotłuszczowe pokarmy bogate w białko, a także produkty pełnoziarniste, świeże owoce i liściaste, zielone warzywa.Warto zaopatrzyć uzupełnić dietę o jakieś suplementy. Na cerę tłustą, trądzikową dobre są drożdże w tabletkach, bratek,skrzyp, wit B, cynk. Jeśli chodzi o wspomniane maseczki, to może krótko je stosowałaś? Wg mnie maseczki bardzo pomagają przy takiej cerze.Należy pamiętać,żeby przy stosowaniu maseczek oczyszczających, pamiętać dodatkowo o maseczkach nawilżających plus nawadniać skórę od środka.Twarz myć wodą letnią i ciepłą, nie więcej niż 2-3 razy ,bo częste mycie wzmaga tylko produkcję łoju.Ważne jest także stosowanie regularnie dobrych peelingów.Trochę cierpliwości i samodyscypliny i skóra powinna się poprawić:)A co do dermatologa, to muszę się z tobą nie zgodzić. Leki przepisywane przez dermatologa są znacznie tańsze niż wizyta u kosmetyczki czy preparaty przeciwtrądzikowe sprzedawane w drogerii bądź aptece bez recepty.

Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie..

Re: Jak zmniejszyć łojotok?

piranisss, dzięki za rady. Zainteresowała mnie szczególnie spirulina - tylko nie wiem, czy będzie dostępna w większości aptek i jaka jest jej średnia cena? Z tego co doczytałam w necie to ciężko dostać ją dobrej jakości w Polsce. Mogłabyś opisać swoje doświadczenia z tą algą?

Re: Jak zmniejszyć łojotok?

piranisss, dzięki za rady. Zainteresowała mnie szczególnie spirulina - tylko nie wiem, czy będzie dostępna w większości aptek i jaka jest jej średnia cena? Z tego co doczytałam w necie to ciężko dostać ją dobrej jakości w Polsce. Mogłabyś opisać swoje doświadczenia z tą algą?

Pyniaczek

Co do dostępności w aptekach to nie wiem, nigdy tam nie szukałam. Ja swoją zamawiam z zrobsobiekrem.Jeśli chodzi o jakość to zawsze byłam zadowolona a o cenę-10g kosztuję 3,49, 30g-9,77zł, 60g-18,17zł , a 150g-42,57m plus koszt wysyłki.Polecam stronę bo można znaleźć wiele interesujących produktów, zresztą kto nie lubi bawić się w małego chemika

Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie..
Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: