Jak zacząć naukę?

  • 2018-03-20, o 22:08
  • 10
  • 4 448
  • 7
  • 6

Jak zacząć naukę?

Cześć,

Jako młoda mama chciałam zapytać bardziej doświadczone forumowiczki o doświadczenia związane z nauką język angielskiego dziecka w wieku wczesnoszkolnym. Chciałabym nauczyć córkę i syna angielskiego samodzielnie w domu. Znam tej język perfekcyjnie, ale nigdy nikogo nie uczyłam i nie chce popełnić błędu. Na korepetycjach dzieci się nudzą, a w małym mieście,w  którym aktualnie mieszkamy, ciężko o idealnego nauczyciela dla maluchów. Macie jakieś sprawdzone metody, książki przystosowane do takiego wieku?

Re: Jak zacząć naukę?

Witaj Barbies,

świetny pomysł, że chcesz uczyć dzieci języka w domu. To może być wspaniała przygoda dla całej Waszej trójki. Nie powinnaś się przejmować tym, że popełnisz błędy. Dopóki dzieci będą się dobrze bawić, dla nich to będzie zawsze zysk.

Jeśli szukasz jakichś materiałów, z których warto korzystać, zajrzyj na naszą stronę i dział z readersami - to czytanki dla małych dzieci, dostosowane do wieku i poziomu znajomości języka. Kolorowe i bardzo ładnie wydane, nie zawierają zbyt dużo materiału w środku, żeby dziecko nie zdążyło się zniechęcić.Poszczególne tomiki podzielone są też tematycznie, np. wokół danego zagadnienia gramatycznego. Wspólnie możecie też słuchać dołączonych do nich płyt.

Jeśli jest Pani z małego miasteczka, proszę pamiętać, że te książeczki można zawsze zamówić internetowo.

Pozdrawiam,

Ola

Doradca MM Publications

Re: Jak zacząć naukę?

O kurcze, super że Pani odpisała, bo już traciłam nadzieję, że ktoś coś odpisze na moje pytanie!

Jak chodzi o te książki to zrobiłam tak jak Pani pisała, odwiedziłam stronę interentową. Jak chodzi o te readersy to faktycznie są to te bajki w oryginale tylko że po angielsku? I do tekstu są jakieś ćwiczenia później? 

Rozumiem, że naukę z takimi readersami trzeba zaczynać od level 1 i po przejściu wszystkich książeczek iść dalej, czy to już dowoloność? 

Re: Jak zacząć naukę?

Barbies,

readersy w wersji dla dzieci to faktycznie adaptacje znanych motywów z bajek. Na ich podstawie przygotowane są czytanki, do nich opracowane ćwiczenia, kolorwanki, wesołe zadania. Na końcu takiej książeczki jest też lista słówek, które dobrze jest znać po przerobieniu danego materiału. Do publikacji dołączona jest płyta CD z nagraniami, co znacznie ułatwia samą naukę.

Jeśli chodzi o początki nauki - jeśli jest to faktycznie początek, najlepiej zacząć od poziomu pierwszego i stopniowo przechodzić na kolejne. Tak, żeby dziecko nie znudziło się i nie przestraszyło, że materiał jest zbyt trudny lub jest go za dużo:)

Pozdrawiam,

Ola

Doradca MM Publications

Re: Jak zacząć naukę?

Brzmi bardzo sensownie :) A proszę mi powiedzieć czy jest opcja żeby gdzieś zobaczyć na żywo te książki czy tylko sklep internetowy wchodzi w rachubę? 

Re: Jak zacząć naukę?

Jak najbardziej można książki obejrzeć w Empiku lub dowolnej księgarni językowej jeszcze przed zakupem.

Re: Jak zacząć naukę?

Mi najlepiej uczyło się wieczorem jak była cisza i spokój

Re: Jak zacząć naukę?

 

Super! Dziękuję za odpowiedź. Na pewno zajrzę do Empiku i w razie wątpliwości napiszę jeszcze pytanie.

Re: Jak zacząć naukę?

Wiesz co, ja bym Ci radziła zacząć z fiszkami, bo one są bardzo fajne, jeśli chodzi o przyswajanie wiedzy przez takie maluchy. Możesz także wykorzystać plartformy językowe, bo przecież są i takie dla dzieci. Ja akurat z moim Krzysiem jeszcze nie zaczęłam, ale myślę, że spróbujemy. I to z tutlo albo czymś podobnym, chociaż tylko tam zajęcia są organizowane całkiem pod klienta ;) . Mojej kuzynce w nauczaniu dzieciaka, bardzo pomogły bajki po angielsku i filmiki. 

Re: Jak zacząć naukę?

Miałam właśnie proponować bajki po angielsku. Fiszki też są fajnym pomysłem, żeby dziecko oswoić z językiem. Myślę, że jakieś książeczki dla dzieci po angielsku też są fajnym pomysłem (czasem można znaleźć książki dwujęzyczne, co ułatwi tłumaczenie). Piosenki również, dzieci z reguły je lubią, a pomoże im to w dopracowaniu wymowy i załapaniu słówek.

Re: Jak zacząć naukę?

zacznij od słówek i próby używania ogo na codzień jak swojego polskiego :)

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: