Jak wychodzic ladnie na zdjeciu

  • 2013-04-23, o 05:57
  • 61
  • 33 894
  • 33
  • 54

Jak wychodzic ladnie na zdjeciu

Ważne żeby pamiętać, że osoby, które są naturalnie ładne lub przystojne nie zawsze będą w ten sam sposób wychodziły na zdjęciach, bo po prostu nie są fotogeniczne. Bycie fotogenicznym to świadomość siebie i tego jak ustawić się przed obiektywem aparatu fotograficznego. Są więc techniki, które podpowiadają nam jak się ustawić przed obiektywem, aby wyjść na zdjęciu jak najkorzystniej ukazując swoje atuty. Ważne jest również przede wszystkim światło, odpowiednie tło, ustawienie aparatu i dobra poza.

2

Skup się na ubiorze.

Nawet jeśli nie spodziewasz się, że będziesz fotografowana naucz się ubierać korzystnie i prezentować się z dobrej strony. Styl i kolor ubrań w dużym stopniu determinują to, jak wyjdziesz na zdjęciu. Tak, kolor ubrań bardzo się liczy. Różne wzory czy kolory mogą Cię przyćmić i odwrócić uwagę od Ciebie, poziome paski mogą Ci dodać parę centymetrów w biodrach (czy gdziekolwiek się one pojawią). Z kolei jeśli ubierzesz się w jednej tonacji możesz wyjść na nieciekawą i niezidentyfikowaną. Pamiętaj, najlepiej sprawdzają się kolory neutralne. Jaskrawe kolory i różnego rodzaju wzory potraktuj jako dodatki. Ale przede wszystkim noś kolory, które do Ciebie pasują i w których dobrze się czujesz. Kolor powinien ładnie współgrać z Twoją karnacją. Niektóre kolory niepotrzebnie sprawiają, że wglądasz blado i brzydko. Jeśli nie masz wyczucia, które kolory najlepiej do Ciebie pasują poproś kogoś o radę. Możesz też zrobić sobie zdjęcia w różnych ciuchach i sprawdzić w których wyglądasz najlepiej.

3

Pamiętaj o cerze.

Jej niedoskonałości na zdjęciu mogą być bardziej widoczne niż w rzeczywistości i to wiele bardziej widoczne!!!. Ważne więc, aby cerę do zdjęcia odpowiednio przygotować. Ukryj więc za pomocą make-upu wszystkie wypryski czy małe blizny. Ale ostrożnie z kolorem fluidu, jego kolor wychodzi na zdjęciach intensywniej niż w rzeczywistości. Pamiętaj również o tym, żeby ukryć świecące się czoło czy podbródek oraz zaczerwienie. Pomogą Ci w tym kosmetyki matujące. . Zlikwiduj ich zaczerwienienie specjalnie do tego celu przeznaczonym kroplami.

4

Utrzymuj twarz w równowadze.

Przypatrz się sobie w lustrze. To nie jest ta sama twarz, którą zobaczysz na zdjęciu. Stój tak przez chwilę i patrz się na siebie. Po chwili twoja twarz zmieni się lekko, bo nie będziesz już się do lustra wdzięczyć i próbować wyglądać fajnie. Zobaczysz swoje prawdziwe oblicze. Teraz utrzymuj oczy nieruchomo i aktywuj usta. Nie zaciskaj zębów. Po prostu upewnij się, że dolna i górna szczęka się stykają. Lekko się uśmiechnij. W tym samym czasie unieś lekko brwi i leciutko rozszerz oczy. Stój tak przez chwilę. Ćwicz w ten sposób codziennie przez kilka minut na przykład przez miesiąc. Sama się zdziwisz, gdy zauważysz, że gdy ktoś chce zrobić Ci zdjęcie ustawiasz twarz w ten sposób.

5

Popracuj nad odpowiednim kątem.

Tak naprawdę zdjęcia modelek, ich wyraz twarzy rzadko bywa dziełem przypadku. Każdy model czy modelka dokładnie wiedzą z której strony wyglądają korzystniej, jakie ustawienie daje im to, co chcą osiągnąć. Ty też tak możesz. Znajdź swój najlepszy kąt, pod którym Twoja twarz wygląda najlepiej. Wymaga to zrobienia sobie kilkunastu, kilkudziesięciu a nawet kilkuset zdjęć, ale czyż nie jest warto? Klasyczna pozycja modelki to ustawienie ciała na ¾ w kierunku aparatu, jedna stopa wyprzedza drugą, podobnie z ramionami – jedno bardziej wysunięte do przodu. Kobietom wychodzi to bardziej naturalnie niż mężczyznom. Jeśli odwrócisz głowę lekko w bok i popatrzysz prosto przed siebie, będziesz wyglądać jakbyś patrzyła na osobę, która właśnie ogląda zdjęcie, nie ważne jaki będzie kąt patrzenia (jak na przykład George Washington na jednodolarówce amerykańskiej). Jeśli siedzisz lekko się przekręć w jedną stronę. Staraj się patrzeć lekko nad obiektyw, podczas robienia zdjęcia.

6

Pozbądź się podwójnego podbródka.

Wyciągnij głowę do góry i wyprostuj się. Staraj się ustawić tak, aby kamera była lekko nad Tobą lub na poziomie Twoich oczu. Ukryje to podwójna brodę. Staraj się tez trzymać język przy podniebieniu. Możesz ponadto udawać, że się podpierasz o brodę jedną ręką jeśli siedzisz. Ale nie rób tego w rzeczywistości, bo spłaszczysz podbródek.

7

Skup się na posturze.

Jest to ważne nie tylko jeśli chodzi o zdjęcia, ale odpowiednio wyprostowana sylwetka ładnie będzie się prezentowała gdziekolwiek się pojawisz. Dobra postura od razu zmieni wygląd zdjęcia. Pamiętaj, żeby – niezależnie od tego czy siedzisz czy stoisz – mieć wyprostowane plecy, ramiona do tyłu – wydłużą szyję, ale nie na siłę. Wszystko ma być naturalne. Jeśli chcesz poćwicz przed lustrem.

8

Rozluźnij się.

Im bardziej swobodnie się czujesz, bardziej zrelaksowana jesteś tym lepszy efekt będzie na zdjęciu. Nie staraj się sztucznie uśmiechać. Skończy się to tym, że na każdym zdjęciu będziesz wyglądać tak samo sztucznie. Nie wstrzymuj oddechu i nie skupiaj się na nim. Jeśli w ostatniej chwili zauważyłaś, że zbliża się ktoś z aparatem fotograficznym – nie panikuj. Po prostu zrób jakąś śmieszną minę lub pozę. Albo staraj się dalej robić to co robisz i ignoruj kamerę. Może i nie będzie perfekcyjnie, ale nie będzie sztucznie, a to też ważne.

9

Miej wesoło w głowie.

Nie uśmiechaj się na siłę, nie pozuj na siłę. Jeśli czekasz, aż ktoś zrobi Ci zdjęcie zachowuj się naturalnie. Nie stercz przed aparatem susząc zęby. Wyjdzie strasznie. Staraj się wbić z uśmiechem w moment pstryknięcia. Wyobraź sobie coś śmiesznego lub jakąś miłą sytuację i uśmiechnij się naturalnie, sama do siebie. Wyjdzie pięknie. Miej uśmiech w oczach. Aparat wychwyci każdy udawany grymas. A pięknie śmiejące się oczy potrafią dużo powiedzieć. Ponownie przypomnij sobie o czymś miłym. Z czasem przyjdzie Ci to naturalnie i już nie będziesz musiała sobie nikogo ani niczego wyobrażać.

10

Ważna jest też sytuacja, w jakiej robione jest zdjęcie.

W jakiej lokalizacji się znajdujecie, kto jest fotografem, czy jest ranek czy wieczór, czy jesteś zmęczona czy nie. Pamiętaj, żeby zawsze być świadomą ustawienia i tego, że zdjęcie jest robione.
CZESTO APARATY WYOSTRZAJA kolory,wybielaja skore bardziej niz jest w rzeczwistosci ...wyostrzaja rysy,nadaja kolorom odcien ponury...nienasycone ladnie zywo,oczywiscie w duzej mierze zalezy to tez od fotografa

Nie wolno zamieszczac cudzych telstow bez podania zrodla, prosze Cie podaj link to powyzszego tekstu

"Serce nie ma zmarszczek,ono ma blizny"Do cery z niedoskonałościami najlepszeSa podkłady w sztyfcie lub kompakcie oraz kryjące musy o matowym wykończeniu.Kropla Bazy rozswietlajacej do podkladu zlikwiduje ziemistySzary odcien

Re: Jak wychodzic ladnie na zdjeciu

Post nie na temat

Re: Jak wychodzic ladnie na zdjeciu

Nie uważam się za jakąś piękną osobę ale.. nieraz na zdjęciach robionych przez innych wyglądam jak nie ja i wstydzę się ogromnie. Pytałam osoby, które nie mają z tym problemu, tzn na każdym zdjęciu wyglądają wręcz idealnie i usłyszałam: "wyuczona mina, poza". I jak wynika z tego tekstu także, to prawda. Chyba muszę nad takową popracować

Nie ma kobiet brzydkich, są tylko kobiety zaniedbane. — Coco Chanelhttp://e-lenabloguje.blogspot.com

Re: Jak wychodzic ladnie na zdjeciu

Moim zdaniem dużo zależy od fotografa, czy umie poprowadzić fotografowaną osobą tak, żeby czuła się przed obiektywem naturalnie. Ja miałam robioną jedną sesję przez osobę, która zajmuje się zawodowo fotografią i praktycznie każde zdjęcie mi się podoba. A nigdy nie starałam się wyuczyć miny i pozy do zdjęć. Ale sądzę, że główną radą, którą należałoby dać, to żeby nie bać się tego, że się źle wyjdzie na zdjęciu i zachowywać się tak, jakby się nie widziało aparatu. Albo po prostu się go nie bać Co z tego, że na którymś zdjęciu się będzie miało głupią minę? Każdemu się zdarza, ważne, żeby się bawić tym faktem, że ktoś robi zdjęcia. I przede wszystkim czuć się z tym dobrze

Re: Jak wychodzic ladnie na zdjeciu

Ja nie jestem nie wiadomo jaką pięknością, ale mam to szczęście, że na zdjęciach zawsze wychodzę ładnie, lubię być fotografowana, kluczem do sukcesu jest u mnie promienny uśmiech, jeśli jego mi nie brak, to wiem, że zdjęcie będzie udane

Re: Jak wychodzic ladnie na zdjeciu

Fajny poradnik, dzięki )) Ja zawsze do zdjęcia wciągam brzuch i staram się ustawić półprofilem bo tak lepiej wychodzę na fotkach

idź przez życie z uśmiechem na pięknych ustach!

Re: Jak wychodzic ladnie na zdjeciu

Pozowanie do zdjęć: odpowiednia mina

Właściwa mimika twarzy jest najważniejsza. Każdy z nas na pewno może się pochwalić fotką, na której została uwieńczona jego „głupia mina”. Aby tego uniknąć, starajmy się zachowywać naturalnie. Absolutnie zakazane są wszelkie minki typu „dziubki” czy wymuszone uśmiechy.

Pozowanie zdjęć: odpowiednio ułóż swoje ciało
Starajmy się nie pozować frontem do obiektywu – a już absolutnie „na baczność”. Jeżeli chcemy wyglądać szczuplej stańmy przed aparatem pod kątem. Jeżeli koniecznie musimy przodem, wychylmy lekko do przodu jedną nogą. Można też odwrócić ramiona względem obiektywu, odwracając tylko samą twarz frontem. Aby ramiona nie wyszły zbyt obszernie, warto pozować trzymając coś w ręku np. szklankę z napojem

.
Uwaga na zdjęcia z ręki
Ostrożnie też ze zdjęciami z ręki – zbyt bliska odległość od twarzy sprawia, że twarz się zniekształca – oczy mają większy rozstaw, a nos staje się karykaturalnie duży.
Najważniejsze jest ujęcie

Jeżeli chcemy uniknąć podwójnego podbródka, unikajmy zdjęć z dołu. „Wyszczuplające właściwości” mają raczej zdjęcia wykonane z góry. Aby uniknąć drugiej brody, można (na moment wykonania zdjęcia)

Brak zrodla! : http://www.tipy.pl/artykul_5339,jak-lad ... ciach.html

Ludzie, którzy swoje przykre historie mają zapisane na ciele w postaci Blizn....Kazda KAZDY z NAS zestarzeje sie,Zbrzydnie Nikt z NAS juz nie bedzie wygladal jak 5,10 lat temu ,NIKOGO NIE OMINIE..to naturalne- naturalny proces zycia.

Re: Jak wychodzic ladnie na zdjeciu

"

1. MIT – wszystko zrobi fotoszop

Panuje głupie przekonanie, że nie trzeba o siebie specjalnie dbać przed sesją, bo i tak wszystko później naprawię w programie graficznym. Błąd. Zdarzało mi się przekładać sesje tylko z tego powodu, że osoba fotografowana miała dzień wcześniej tonę stresu. Niestety, prawda jest taka, że stres widać. Pomijam oczywiście stres spowodowany sesją, bo ten mija niebawem po rozpoczęciu zdjęć.

Przed sesją ważne jest, aby być wyspanym i przede wszystkim – pełnym humoru (zalecana gorąca noc z ukochanym/ukochaną przed sesją ) i mieć luźne podejście do sesji.
Na temat tego, w jaki sposób dbać o cerę, jakich używać maseczek itd. na pewno poczytasz w Internecie, ja z mojej strony dodam, że nawilżona skóra = szczęśliwa skóra. Skóra sucha = wygląda na troszkę starszą niż jest w rzeczywistości.

2. MIT – fotogeniczność

Wiele kobiet mówi, że źle wychodzą na zdjęciach, bo są niefotogeniczne. To jest oczywiście mit wpajany nam przez lata.

Żeby wyjść dobrze na zdjęciu potrzeba przede wszystkim dobrego fotografa!!! (nie, nie dobrego aparatu, tylko dobrego fotografa), który spojrzy na Ciebie sercem i zechce wydobyć z Ciebie drzemiące piękno i ukazać je na zdjęciu.
Zawsze podczas sesji powtarzam, że możesz przy mnie czuć się swobodnie, że ja CHCĘ zrobić Ci piękne zdjęcia."

Znowu nie podajesz zrodla ! : http://alicja.duchiewicz.pl/blog/o2-fak ... djeciowej/

Ludzie, którzy swoje przykre historie mają zapisane na ciele w postaci Blizn....Kazda KAZDY z NAS zestarzeje sie,Zbrzydnie Nikt z NAS juz nie bedzie wygladal jak 5,10 lat temu ,NIKOGO NIE OMINIE..to naturalne- naturalny proces zycia.

Re: Jak wychodzic ladnie na zdjeciu

"Jak przygotować się do sesji zdjęciowej?

Decydując się na płatną sesję zdjęciową z pewnością każdy z nas chce aby efekty były ładne a zdjęcia przedstawiały Państwa jak najkorzystniej. Ponieważ dla wielu osób profesjonalna sesja zdjęciowa jest czymś nowym ten oto poradnik, przybliży problemy jakie można napotkać w trakcie sesji oraz wyjaśni jak można ich uniknąć.

1. Co widzi oko obiektywu

Oko obiektywu ,czesto uwydacznia o wiele wiecej niz w rzeczywistosci to jest, zbyt bliska odległość od twarzy sprawia, że twarz się zniekształca – oczy mają większy rozstaw, a nos staje się karykaturalnie duży. . Każda skaza na skórze, wyprysk, ranka zostanie uwieczniona na zdjęciach jakby o wiele wiecej widoczna niz w rzeczywistosci jest. Z kolorem włosów jest podobnie. Wszelkie odrosty, różnice w odcieniu farby, pozornie niewielkie, obiektyw uwypukli nadając zdjęciom nienaturalny charakter. Zatem dobre przygotowanie do sesji zdjęciowej powinno polegać na zminimalizowaniu bądź całkowitym wyeliminowaniu tego typu elementów.

2. Makijaż

Makijaż fotograficzny różni się od zwykłego makijażu. Musi uwzględniać zamierzenia fotografa, projekt, a także światło oraz technikę, jakich fotograf będzie używał.

Do zdjęć robionych przy świetle ciepłym czyli takim, które zawiera w sobie tony żółte, złociste, najlepiej używać podkładów ciepłych, złocistych, piaskowych, brzoskwiniowych. Do tego można stosować różnego rodzaju bronzery: złote rozświetlające kulki, róże w odcieniach beżu i brązu. Cienie, jakimi pomalujemy oko, to: brązy, czekolady, beże, ecru, kremowe biele, pomarańcze, ciepłe śliwkowe, bordowe. Unikać należy podkładów w kolorach porcelanowych ponieważ twarz będzie zgaszona, szarawa i bez wyrazu. Podobnie będzie się działo z cieniami: fiolety, błękity, zimne róże będą szarzeć, lub zanikać, gdy zostaną poświecone ciepłym światłem.

Gdy mamy oświetlenie miękkie, rozproszone, należy zastosować makijaż bardziej spokojny, w którym cienie przechodzą łagodnie z jednego koloru w drugi bez widocznych granic między kolorami. Należy także pamiętać o tym, aby makijaż nie był zbyt ciężki, a stosowane kosmetyki były raczej transparentne, lekkie nie mogą sprawiać wrażenia maski.

Przy oświetleniu kontrastowym, np. z jednego źródła światła, należy bardzo dokładnie pokryć cerę, aby nadać jej gładkości. Trzeba mocno podkreślić kości policzkowe, aby nadać twarzy charakter trójwymiarowości. Ten typ światła wymaga również make-up’u kontrastowego, z mocnymi akcentami (np. mocne usta, mocne oczy), przy czym obrys tychże powinien być niezwykle precyzyjny. Kolorystyka powinna być żywa, zdecydowanie należy unikać kolorystyki pastelowej w szczególności w przypadku ust.

Przy makijażu do zdjęć czarno-białych należy pamiętać, że wszelkie subtelności związane z zastosowanymi kolorami zostaną zredukowane do minimum. Dlatego właśnie lepiej tu skupić się na precyzji w liniach i konturach niż na grze kolorów. Warto pamiętać, że kontrasty między kolorami zostaną jeszcze bardziej wzmocnione, co nie zawsze daje interesujący efekt. Warto także podkreślić linię kości policzkowych, co pozwoli na nadanie twarzy smukłego, trójwymiarowego wyglądu.

Jeżeli nie potrafią Panie lub nie są zbyt pewne w malowaniu się do zdjęć to należy przyjść na sesję bez makijażu z nałożonym jedynie podkładem matującym. Dobrze jest przynieść ze sobą swoje kosmetyki do makijażu, które na miejscu zostaną wykorzystane.

3. Oczy

Ponieważ w trakcie sesji zdarza się zmiana stylizacji, ubioru, uczesania do której nie zawsze pasuje pierwotnie wykonany makijaż, należy liczyć się z tym, że konieczne będzie zmycie makijażu i pomalowanie się od początku. W tym celu należy mieć ze sobą kosmetyki do demakijażu, które nas nie uczulają i które używamy na co dzień. Wszelkie dodatki typu sztuczne rzęsy, cyrkonie przyklejane na skórę trudno się usuwają a skóra po ich usunięciu jest podrażniona. Dlatego ten typ ozdobników można używać na końcowym etapie sesji, kiedy nie planujemy już wykonywania innych zdjęć.

4. Włosy

Włosy należy umyć bezpośrednio przed sesją zdjęciową i nie powinno się w nie wcierać żadnych pianek, żeli i wosków. Sklejające się i zbyt obciążone kosmetykami włosy, brzydko prezentują się na zdjęciach i zdecydowanie trudniej się układają.

5. Paznokcie

Paznokcie powinny być zadbane co nie oznacza, że muszą być długie. Jednak postrzępione skórki czy obgryzione paznokcie skutecznie uniemożliwiają wykonanie wielu ujęć zawierających zbliżenie na dłonie.

Nie należy malować paznokci ostrymi odcieniami lakieru. Najlepiej na zdjęciach wygląda francuski manikiur. Można również pomalować paznokcie lakierem bezbarwnym lub w pastelowych jasnych kolorach, ale nie perłowym. Nie polecam tipsów. Niektórzy je lubią, ale na zdjęciach wyglądają nienaturalnie.

6. Ciało

Dwa dni przed zdjęciami warto zrobić peeling twarzy i ewentualnie całego ciała (jeśli będzie to sesja odsłaniająca sylwetkę). Jeśli korzystacie Państwo z solarium lub kąpieli słonecznych, nie należy tego robić przynajmniej 3-7 dni przed sesją. Poparzona skóra przybierze czerwony odcień, co niekorzystnie wpłynie na zdjęcia.

Przed sesją nie należy stosować kremów samoopalających. Nie zawsze jesteśmy w stanie równomiernie rozprowadzić krem, a wtedy powstają plamki i przebarwienia, które są zmorą fotografa.

7. Pozowanie do zdjęć

Nie ma osób, którym nie dałoby się zrobić wspaniałych zdjęć. Jest to na swój sposób pocieszające, bo w myśl tego twierdzenia każdy z nas ma szanse na rewelacyjne ujęcia. Jak więc zachować się mamy, gdy już zdecydowałyśmy się pozować? Modelka musi być po trosze aktorką. Każde zdjęcie opowiada jakąś historię i wszystkie jego elementy muszą być z nią spójne. Dlatego trudno podpowiedzieć gotowe pozy czy konfiguracje, można jednak podpowiedzieć kilka zasad, które będą pomocne i w miarę uniwersalne.

Aby mieć wyraziste rysy twarzy, nie należy cofać głowy. Wciskamy wtedy niejako brodę w szyję, robiąc sobie gustowny drugi podbródek, rozmywamy kontur twarzy. Zamiast tego wyciągnijmy szyję w górę i pochylmy minimalnie głowę do przodu. Pozycja ta wyda się pewnie dość nienaturalna, ale sprawdza się na zdjęciach.

Dobrym patentem są lekko rozchylone usta. Należy uśmiechnąć się bardzo lekko z zamkniętymi ustami a potem w tym uśmiechu je lekko rozchylić.

Dobrze jest ustawić się inaczej niż na wprost w stosunku do aparatu. Nie każdy lubi fotografować się z profilu, ale lekki półprofil zdecydowanie lepiej prezentuje się na zdjęciach. Trzeba spojrzeć na coś położonego lekko z boku fotografa. Skupiony wzrok jest bardziej rzeczywisty i wygląda naturalniej.

Kolejna rzecz to ułożenie ramion. Nie ściągajmy ramion do siebie, nie garbmy się. To zawsze wygląda nieatrakcyjnie

Wiele z nas ma problem z rękami – co z nimi zrobić? Na pewno nie wykonywać sztucznych gestów. Dobrze jest zająć je czymś – torebką, czy choćby trzymanym w dłoni liściem. Trudną umiejętnością jest włączenie gestów dłoni do stylizacji, ale jeżeli czujemy się pewnie, możemy się o to pokusić. Przede wszystkim jednak pamiętajmy o pozach zakazanych – nie zakładamy rąk, nie krzyżujemy ich przed sobą, nie obejmujemy tułowia. Jest to najlepsza metoda, żeby wyglądać na osobę zamkniętą i ponurą, a to z kolei raczej nie jest wizerunek, jaki większość z nas chciałaby zaprezentować. Nie chowajmy tez dłoni ani nie stawajmy na baczność. Polecam ustawienie rąk w jakikolwiek asymetryczny sposób np. jedna delikatnie położona na biodrze a druga wzdłuż ciała, dotykającą dłonią uda.

Wiele z nas niechętnie zgadza się na zdjęcia w pozycji stojącej. Często jest to spowodowane niezadowoleniem z kształtu bioder, brzucha lub nóg. Na to też jest rada należy skrzyżować nogi, a wiele wad ich budowy przestanie być widoczne. Pamiętać należy także, żeby nie ustawiać ich z piętami na zewnątrz – nadaje to infantylny i pretensjonalny wyraz każdej modelce. Dobrym pomysłem jest natomiast postawienie jednej nogi nieco przed drugą i lekkie ugięcie jej w kolanie. Również odstawienie jednej zgiętej nogi lekko w bok, co dodaje sylwetce lekkości. Jeśli modelka siedzi, a chce optycznie wydłużyć i wyszczuplić łydki powinna założyć nogę na nogę i ustawić je lekko ukośnie.

Jeżeli chodzi o biodra, to ich wizualne wysmuklenie jest bardzo proste – muszą być ustawione nie na wprost fotografa, jedno powinno być przesunięte nieco do przodu, a drugie odrobinę cofnięte. Uważajmy również, aby nie wysunąć ich nadmiernie do przodu – chyba że marzymy o efekcie wypukłego brzucha.

Przy tym wszystkim jeszcze należy zachować naturalność, ale nikt nie powiedział, że sztuka właściwego pozowania jest łatwa.

Najlepiej jest poćwiczyć sobie te wszystkie pozy w domu przed lustrem tak aby na sesji czuć się pewniej.

8. Jak się ubrać na sesję

Na zdjęciach najlepiej wychodzą ubrania stonowane kolorystycznie.

Jeżeli będą to portrety to należy przynieść ze sobą:

* biały lub czarny top na ramiączkach, bez nadruków i świecących ozdób

* prostą klasyczną jednokolorową bluzkę z kołnierzem z naturalnego materiału, może być bluzka z żabotem, stójką, lub koronkowa

* klasyczną jednokolorową marynarkę

Do zdjęć na których pokazana będzie cała sylwetka przynosimy:

* bluzki i marynarki wymienione powyżej

* jednokolorowe spodnie o klasycznym kroju, mogą być dżinsy,

* obuwie raczej eleganckie a nie sportowe, wszelkie klapki, japonki dobrze wychodzą tylko przy konkretnych stylizacjach, więc do ogólnie pojętych zdjęć klasycznych raczej są nie wskazane

* jeżeli sesja jest w plenerze w okresie jesiennym lub zimowym modelka będzie pozowała w okryciu wierzchnim zatem najlepiej na zdjęciach wychodzą wszelkiego rodzaju płaszcze, długie swetry w kształcie płaszcza, kurtki z naturalnej skóry, kurtki w stylu militarnym oraz futra

* jeżeli chodzi o nakrycia głowy to dobrze prezentują się na zdjęciach duże kapelusze, berety, czapki z lisa, królika, małe toczki z woalką, czapki wełniane w norweskie wzory, czapki góralskie

Ogólnie rzecz biorąc dopasowanie ubrań do sesji jest sprawą mocną indywidualną i kwestią gustu zarówno fotografa oraz modelki. Dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest spotkanie się na kawie na kilka dni przed planowaną sesją i dokładne zaplanowanie tego co chcemy osiągnąć na zdjęciach. Mam wtedy możliwość zobaczenia na żywo osobę, której będę robiła zdjęcia, jaki typ urody ma modelka i jaki rodzaj makijażu oraz ubrań najlepiej podkreśli na zdjęciach walory danej osoby.

9. Wzajemne poszanowanie siebie i czasu

W przypadku sesji płatnych rzadko zdarza się choć jednak niestety zdarza, że pomimo spędzenia kilku godzin na żmudnym planowaniu sesji i wymyślaniu pomysłu na zdjęcia Klientka w ostatniej chwili odwołuje całe przedsięwzięcie. Dobrze jest gdy powiadomi o tym z kilkudniowym wyprzedzeniem. Gorzej gdy bez żadnego konkretnego powodu nie stawi w ustalonym terminie w miejscu wyznaczonym na sesję. Fotograf ponosi wtedy stratę nie tylko finansową ale też czasową. Gdyby wiedział, że sesja się nie odbędzie mógłby w tym terminie zrobić zdjęcia komuś innemu i po prostu zarobić. W sytuacji gdy do sesji fotograf wypożycza stroje z wypożyczalni, zamawia wizażystkę i fryzjerkę, wynajmuje studio fotograficzne a Klientka nie stawia się w terminie to poniesione koszty są już znaczące. Zdaję sobie sprawę, że zdarzają się różne przypadki losowe uniemożliwiające stawienie się w ustalonym terminie na sesji, ale kultura wymaga tego, aby jak najszybciej powiadomić o tym fakcie fotografa i jeśli to możliwe ustalić nowy, inny termin sesji. Ta zasada obwiązuje w obie strony. Dobry fotograf również powinien wcześniej powiadomić Klientkę, że z jakiś ważnych powodów musi odwołać czy przesunąć sesję na inny termin.

Zdarzają się również sesje bezpłatne na zasadzie otrzymania zdjęć za pozowanie. Tego typu sesje służą do wzbogacania swojego protfolio zarówno przez fotografa jak i przez modelkę. Przy tego typu sesjach raczej nie inwestuje się w wynajem studia oraz strojów z wypożyczalni, i rzadko kiedy borą w nich udział płatne wizażystki i fryzjerzy. W związku z tym nagłe i niezapowiedziane odwołanie sesji przez modelkę nie tyle generuje straty finansowe co powoduje marnowanie czasu fotografa, który mógłby w tym terminie zając się czymś innym. Tu uwaga do przyszłych i początkujących modelek. Na sesje bezpłatne nie należy się spóźniać, źle widziane jest odwoływanie sesji na ostatnią chwilę lub nie stawianie się o umówionej porze i miejscu. Modelka musi być w stałym kontakcie telefonicznym z fotografem, nie może samodzielnie zmieniać miejsca sesji, stylizacji czy innych warunków ustalonych z fotografem.

Środowisko fotograficzne jak większość środowisk zawodowych, jest dość zamknięte i informacje o tym, że dana modelka czy Klientka zachowuje się w nieodpowiedzialny sposób szybko się rozchodzą. Może to skutkować w przyszłości dużymi problemami w znalezieniu dla siebie fotografa lub znaczącym podniesieniem cen za usługi fotograficzne dla osoby, która zachowuje się w sposób opisany powyżej.

10. Uwagi ogólne

Na koniec kilka uwag natury ogólnej. Przed sesją zdjęciową nie wolno imprezować do bladego świtu. Należy się wyspać i wypocząć. Osoby z podkrążonymi oczami, zmęczoną cerą i syndromem dnia poprzedniego nie będą dobrze wyglądać na zdjęciach. Nawet najlepszy program graficzny nie pomoże w zatuszowaniu oznak przemęczenia, a to oznacza że sesję można będzie spisać na straty.

Do sesji należy podejść na luzie tzn. nie stresować się. Ani fotograf ani jego sprzęt nie gryzą. W trakcie sesji zawsze można zadawać pytania w sytuacji kiedy czujemy się niepewnie lub coś nam nie odpowiada. Zachowując się w naturalny sposób mamy większe szanse na dobre zaprezentowanie się na zdjęciach.

Sesje robione w plenerze w miejscach zaludnionych mają to do siebie, że zwracają na siebie uwagę. Należy wyłączyć się i nie przejmować się tym, że ludzie przystają i patrzą się na to jak są robione zdjęcia.

Atmosfera w trakcie robienia zdjęć jest równie ważna jak samo przygotowanie się do sesji. Należy być realistką i znać swoją wartość ale też nie przeceniać swoich możliwości. Jeżeli nie ma się urody Moniki Belluci to nie można oczekiwać że fotograf z nas ją zrobi. Pozując do zdjęć trzeba starać się zrozumieć ich klimat i zamierzenie fotografa. Mając świadomość swoich mocnych i słabych stron trzeba umiejętnie niektóre rzeczy eksponować i inne ukrywać. Należy zaufać fotografowi i słuchać jego sugestii. Jemu też zależy na tym, ale efekt sesji w postaci zdjęć był jak najlepszy.

Umieszczasz cudzy tekst - podaj zrodlo ! : http://fotoart24.com.pl/wordpress/jak-p ... djeciowej/

Ludzie, którzy swoje przykre historie mają zapisane na ciele w postaci Blizn....Kazda KAZDY z NAS zestarzeje sie,Zbrzydnie Nikt z NAS juz nie bedzie wygladal jak 5,10 lat temu ,NIKOGO NIE OMINIE..to naturalne- naturalny proces zycia.

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Jak wychodzic ladnie na zdjeciu

wystarczy ładny uśmiech

Re: Jak wychodzic ladnie na zdjeciu

Polecam obejrzeć ten filmik i wszystko będzie jasne:)
http://www.youtube.com/watch?v=Qe3oJnFtA_k

http://historiawlosow.blox.pl/html

Szczególnie polecamy

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
W
Y
Z

A

B

C

D

E

F

G

H

I

J

K

L

M

N

O

P

R

S

T

U

V

W

Y

Z

Fora: