Jak się odchudzać zdrowo?

  • 2011-11-01, o 17:39
  • 219
  • 101 060
  • 121
  • 157

Re: Jak się odchudzać zdrowo?

Jeśli jesteś w stanie tak wytrzymać, to nie widzę problemu. Pięć posiłków dziennie ma na celu wyeliminowanie uczucia głodu, które jest największym wrogiem odchudzania. Jak się robi duże przerwy między posiłkami, to ten głód się pojawi.

KLIK - Zaadoptuj wirtualnego gryzonia i odmóżdżaj się ze mną xD http://www.thielusia.deviantart.com/gallery <- moje prace, zapraszam

Re: Jak się odchudzać zdrowo?

od dawna pilnie obserwuje to forum, ale chyba nie mialam odwagi zeby sie udzielac do momentu az sama nabralam wkoncu odwagi zeby wam o sobie opowiedziec. dopadlo mnie po ciazy, nawet nie wiem jak i dlaczego w mojej rodzinie nie bylo takiego drugiego przypadku. Przytylam 20 kg! dla mnie to byla wprost tragedia, ze szczuplej normalnej kobiety stalam sie chodzacym prosiakiem rozmiaru xxl. musialam nosic ubrania 42, gdzie wczesniej miescilam sie w 30 z kawalkiem. uratowal mnie jeden lekarz, z mojej przychodni. Niepozorna wizyta ale widzial ze cos jest nie tak. zasugerowal mi kierunek w ktorym powinnam pojsc, jesli chodzi o odchudzanie. dal info o tym, ze naturalny suplement mi moze pomoc, info o wskazaniach do diety, no i fakt ze cwiczenia wspomoga moja walke z odchudzaniem. miesiac uzywam suplementu, dwa miesiace cwicze, diete zmienilam razem z suplementem, bo jak go zamowilam to dostalam diete od razu razem z nim i lekarz powiedzial ze jest duzo lepsza zeby ja stosowac. i chce wam powiedziec ze schudlam w 1szym miesiacu 1 kg, a w drugim jak zaczelam brac suplement i diete nowa z cwiczeniami łącznie 6 kg. mysle, ze mozna zawierzyc kapsulkom, ale pod roznymi warunkami. przede wszystkim trzeba postawic na naturalne skladniki. dla mnie makkadi sth bylo i jest nadal wybawieniem na moj smalec:/ chce sie z wami dzielic tym co mnie bedzie spotykac w przyszlych kolejnych tyg. mam nadzieje uzyskac tu dodatkowa motywacje!

Re: Jak się odchudzać zdrowo?

Dla każdego człowieka działa inna metoda odchudzania. Osobiście wolę jeść trzy posiłki na dzień, w tym większy obiad oraz wykonywać dużo ćwiczeń i innych odmian aktywności fizycznej.

kostka

Tylko, że częstsze posiłki przyśpieszają nas metabolizm. Da się oczywiście żyć na trzech posiłkach, ale wtedy nie dajemy takiego \'kopa\' naszemu metabolizmowi.

Re: Jak się odchudzać zdrowo?

Polecam fajny artykul:

Upowszechnił się pogląd, zgodnie z którym lepiej jest jeść częściej a mniej, niż więcej a rzadziej. Zwiększenie częstotliwości posiłków szczególnie zalecane jest osobom odchudzającym się, stosującym niskokaloryczne diety jako sposób na „przyspieszenie przemiany materii”. Tymczasem okazuje się, że większa ilość pozycji w menu nie koniecznie sprzyja pracy nad sylwetką, a niekiedy może okazać się, że jest wręcz odwrotnie!

Wiecej tutaj:

http://potreningu.pl/artykuly/2362/wyso ... -laknienie

Re: Jak się odchudzać zdrowo?

5 posiłków dziennie co 3 godz, dużo warzyw, sałat, kieliszek wina czerwonego wytrawnego, kostka gorzkiej czekolady i seks

Re: Jak się odchudzać zdrowo?

ok tak jak obiecalam, pod koniec czerwca bylo 6 kg. Pilnie biore makkadi sth, w ogole z ulotki doglebnie poczytalam sobie to co potrafi ten suplement i jestem wdzieczna ze na niego natrafilam. No i co mnie uspokoilo to to, ze na pudelku jest ze wszystkie wymieniane deklaracje dla zostały potwierdzone przez EFSA (naukowo, badaniami medycznymi zatwierdzonymi przez U Europejską). Jestem pewna ze nie wszystkie te herbatki sratki czy inne odchudzajace maja badania. tylko nawrzucaja tam kto wie co i sprzedaja. No ale do rzeczy, mowilam ze bede pisac to pisze. Dzisiaj dokladnie w polowie lipca mam - 8 kg lacznie. Nie cwicze bo kolano mi siadlo. Ale nawet delikatnie ponad 8 kg mi ubylo. Trzeba niedlugo poprosic meza o karte platnicza zeby dal na zakupy:) w diecie mam kilka posilkow dziennie. Tu kolezanka ma racje, częste jedzenei w okreslonych ilosciach jest duzo bardziej sprzyjajace

Re: Jak się odchudzać zdrowo?

Ostatnio, coraz częściej się mówi że jednak czeste posiłki nie są ok, nie jest to zdrowy nawyk żywieniowy i nie prowadzi do niczego dobrego. Osobiście jestem zdanie, że z pewnością nie pobudza metabolizmu. Ale to już zostawiam dietetykom. 

 

Nie wierzę również żadnych suplementom diety, ogólnodostępnym dietom (dukan i inne podobne bzdety), które mają działac cuda. Cuda to one wyprawiają z naszym metabolizmem i rozgregulowują zupełnie organizm. 

 

Czy nie uważacie, że najsensowniej jest po prostu poradzić się dietetyka, porozmawiać z profesjonalistą, ustalić indywidualną dietę, najlepszą dla nas a nie dla ogółu? Każdy przecież ma inny organizm, inne przyzwyczajenia, inne predyspozycje. Wszystko to warunkuje kod genetyczny, indywidualny dla każdej osoby. 

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Jak się odchudzać zdrowo?

Przede wszystkim trzeba pamiętać o dużej ilości wody aby nie odwodnić organizmu. Myślę, że oprócz diety ważne to też zacząć się ruszać i wybrać dla siebie jakiś ulubiony wysiłek fizyczny :) suplementy jakoś do mnie nie przemawiają, być może pomogą w spalaniu tkanki tłuszczowej albo przysbieszą metabolizm ale nie nauczą zdorwego odżywiania a to w tym wszystkim jest najważniejsze, żeby zdrowe odżywianie weszło na stałe do naszego życia. :)

Re: Jak się odchudzać zdrowo?

Z wodą też nie ejst tak do końca. Woda butelkowana ma czasami gorsze parametry od tej z kranu a wiadomo co ta z kranu ma w sobie... odpowiednie nawadnianie tak ale nie przepajajmy się, bo to prowadzi do nadmiernego wypłukiwania minerałów z organizmu :) Nie jestem dietetykiem ale sporo czytam i interesuje się tematem. Jeśli ejst tu ktoś kto może powiedzieć coś więcej lub uważa, ze plotę bzdury niech się wypowie :) przyjmę argumenty, chętnie poszerzę wiedzę :)

 

Ja jestem zwolennikiem oddawania się w ręce profesjonalistów. Uważam, że są zawody i studia, które kształćą ludzi w danych kierunkach i tak jak lekarze są od chorób, pielęgniarki od pielęgnowania tak dietetycy od diet. I tego się trzymajmy.

Re: Jak się odchudzać zdrowo?

Niestety czasami bywa tak, że nie każdy może pozwolić sobie (na przykład z powodu braku kasy) na wizyty u dietetyka, czy wypasiony karnet na siłownię z osobistym trenem.. co w takim przypadku? Nie ma się odchudzać? Dać sobie spokój bo nie może tego z nikim skonsultować..?

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: