Jak się odchudzać zdrowo?

  • 2011-11-01, o 17:39
  • 219
  • 101 222
  • 121
  • 157

Re: Jak się odchudzać zdrowo?

Jakas oslona antyspamowa ale jeszcze nie wiem o co chodzi, czekam na wiadomosc od Moniki.

Re: Jak się odchudzać zdrowo?

Poprawny link: http://likemed.com/pl/oty%C5%82o%C5%9B%C4%87-i-nadwaga/

Re: Jak się odchudzać zdrowo?

Wstawiła link bez http wcześniej o to chodziło. Od kiedy straciłam 14 kg, nie pozwoliłam już aby choć jeden kg mi wrócił. Po prostu dbam o siebie. Człowiek będąc szczupłym czuje się o niebo lepiej. I właśnie tak powinno być

Re: Jak się odchudzać zdrowo?

bardzo ciekawe

Rozpoczynam testowanie produktów - współpracuję ze sklepem http://www.spakosmetyki.pl/

Re: Jak się odchudzać zdrowo?

Wszyscy polecają właśnie metody Ewy Chodakowskiej. Ale czy to faktycznie działa??? Jakie są efekty???

Marianna

możecie mówić co chcecie- że fałszywe konta itp, ale tu chodzi o coś więcej. O sam fakt ruszenia tyłka, motywację. Zmotywowała wiele kobiet...I nie ważne czy cuda sa czy nie- wiele z kobiet wyszło do parku biegać, zapisało się na aerobik i zrobiło pierwszy krok- i choc moż enie zrzuciły 100kg- nawet ten jeden jest ważny.

Spotkałam się kiedyś biegając z gadką typu" patrz- następna co biega bo to teraz modne- hahahahaha modnisia...
i wiecie co:)? co złego jest w modzie na zdrowy tryb zycia:)? to świetna moda!

http://kolorowypieprz.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga:)

Re: Jak się odchudzać zdrowo?

Ja sie odchudzam na leniuszka, nie cwicze tylko ograniczam jedzenie. Tylko tym razem doplnuje zeby stracone kilogramy ni wrocily

Re: Jak się odchudzać zdrowo?

Bardzo ciekawe info w pierwszym poście. Bo właśnie mam zamiar zacząć się odchudzać.

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Jak się odchudzać zdrowo?

No to juz, trzeba zaczynac. U mnie wszystko idzie po mojej mysli. Po miesiacu mysle ze powinno byc 4-5 kg mniej

Re: Jak się odchudzać zdrowo?

Megi nie odchudzaj się tak drastycznie, żeby w miesiąc schudnąć 5 kg. To zdecydowanie za dużo. Odchudzaj się skutecznie, ale powoli i zdrowo. Drastyczna zmiana diety może doprowadzić do nieodwracalnych zmian w naszym organizmie. Wiem o czym mówię. Ja w ciągu 3 miesięcy schudłam nieco ponad 6kg a i tak ucierpiały na tym przede wszystkim moje włosy. Teraz muszę je ratować różnymi szamponami i maskami bo wypadały garściami;/Ważyłam 56 i na początku nie mogłam nic zrzucić a później jak zaczęłam chudnąć nie mogłam tego zastopować. Przestraszyłam sie jak zobaczyłam na wadze 48,9 bo przy moim wzroście to już spora niedowaga, więc trochę zmieniłam swoją dietę i teraz staram się ją utrzymać na poziomie 50-51 kg. Mam nadzieję, że mi się to uda. I podobnie jak Ty- ćwiczenia nie są dla mnie. Na początku wprowadzenia diety ćwiczyłam przynajmniej 4 razy w tygodniu później 3 a po ok miesiącu wcale:) Jakoś ciężko jest mi poświęcić nawet te pół godziny dziennie na ćwiczenia chociaż wiem, że to tak naprawdę niewiele.

„Błogosławieni Ci, którzy nie potrafią kochać, albowiem ich serc złamać się nie da"(Albert Camus)

Re: Jak się odchudzać zdrowo?

Klaudusia w pierwszy miesiac 5 kg to nie jest duzo, a to dlatego ze jak zaczynam odchudzanie czyli ograniczam ilosc jedzenia, odrzucam niektore produkty to juz na samym poczatku spadaja ze 3 kg, w pierwszym tygodniu i to jest woda. Tak jest w przypadku kazdej diety. a w moim wieku tej wody moze byc nawet znacznie wiecej. Potem waga trzyma sie i po 2 tygodniach spada jeszcze 1 kg a po 4 tygodniach nastepny 1 kg co daje 5 kg w PIERWSZYM MIESIACU odchudzania. W drugim zapewne srednio 3 kg przy moim odzywianiu, to tak mniej wiecej wyliczylam. Ja osobiscie nie uwazam ze spadek 5 kg miesiecznie jest drastyczne, bo robilam takie diety i jadlam i chleb i maslo, ser, ryz, makaron, nawet kabanosy drobiowe i mysliwska plus wiele wiele innych produktow wlacznie z ryba, jarzynami i owocami. Drastyczna dieta wedlug mnie to taka, przy ktorej gubi sie 10 kg miesiecznie i rezygnuje sie z pieczywa, ziemniakow, tluszczu itp. Nigdy nie stosowalabym diety Dukana ale w swoim zyciu stosowalam juz rozne od 4 dniowych ( spadek 2,5 kg) , 2 tygodniowych ( 7 kg mniej) oraz tlusta dieta Kwasniewskiego, Motignaca, diete 1000 kalorii, intermittent fasting i pewnie jeszcze cos by sie znalazlo. Wlasnie zjadlam salatke z ryzu, pieczonego kurczaka, kukurydzy, jajka i majonezu tak ze nie glodze sie. Mam nawet takie zalozenia zw w weekend moge zjesc cos slodkiego np. czekolade lub ciastko ale jak bede miala ochote, na razie wytrzymuje bez . Nie wiem dlaczego u Ciebie odchudzanie tak strasznie odbilo sie na zdrowiu, jak sie odchudzalas, jak wygladal Twoj przykladowy jadlospis dzienny? Bo skoro ucierpialy wlosy zabraklo chyba jakis skladnikow, witamin ? No i dziwi mnie ze wlasnie tak Twoj organizm zareagowal, ze na poczatku odchudzania nie gubilas kilogramow, z mojego doswiadczenia wiem, ze jest odwrotnie. Nawet czytalam na ten temat dlaczego tak sie dzieje. O, tu cos znalazlam :


Co jeszcze powstrzymuje proces odchudzania?

Po początkowym szybkim spadku wagi, twoje ciało przestaje reagować na dietę i nowe zwyczaje żywieniowe. Dzieje się tak, ponieważ na początku – przy ograniczeniu zjadanych kalorii – zużywasz glikogen z mięśni, a ten związany jest z wodą w proporcji 1:3.

To dlatego w ciągu trzech pierwszych dni diety tracisz 3 kilogramy.

Jest to bardzo motywujące do dalszych działań, chociaż po tygodniu obserwujesz już mniejszy spadek masy ciała. Wynika to ze zwolnienia tempa metabolizmu, ubytku mięśni i powolniejszej utylizacji tłuszczu. (Pogląd, że ludzie z nadwagą mają spowolniony metabolizm, jest mitem. Sprawdza się ogólna zasada, że im wyższa waga danej osoby, tym większe tempo metabolizmu w organizmie). To właśnie w tym momencie kuracji należy odwiedzić dietetyka i zmienić dietę, dołożyć do niej więcej białka, które najsilniej przyspiesza przemianę materii. Na tym etapie trzeba również wprowadzić w ciągu tygodnia dodatkowe 250 minut wysiłku, nastawionego na spalanie tkanki tłuszczowej. Może być to porcja spacerów, pływanie, jazda na rowerze.

Pamiętaj! Dalsze ograniczania zjadanych kalorii spowoduje jeszcze wolniejszy obieg energii w organizmie i zahamowanie odchudzania. Naraża cię też na ataki wilczego apetytu.

i tu:

Gdy zauważysz, że waga ustabilizowała się, zastosuj dietę cykliczną. Jednego dnia dołóż 500 kcal, aby przyspieszyć metabolizm i zrestartować go ponownie, a kolejnego powróć do diety. I tak co kilka dni. Możesz też przez 6 dni w tygodniu odżywiać się dietetycznie, aby 7. dnia jeść to, na co masz ochotę i co w diecie jest zabronione – słodycze, fast foody, makarony, kluski, zawiesiste zupy i tłuste mięsiwa.

i wiele innych fajnych rad, sama chetnie poczytam:

http://superlinia.pl/artykuly,i,18592,e ... _z_nadwaga

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: