Jak nakladac podklad

  • 2010-09-27, o 21:42
  • 125
  • 49 684
  • 52
  • 72

Jak nakladac podklad

przed chwila obejrzalam filmik "jak nakladac podklad" i mam do niego jedna uwage. Ja oczywiscie sie na tym nie znam, ale do tej pory poprostu wszyscy mowili, ze w okolice oczu nie naklada sie podkladow ani korektorow tych samych, ktore uzywamy na reszte twarzy. Sa specjalne produkty dostosowane do skory okolic oczu i do tej pory slyszalam ze pod zadnym pozorem nie nakladamy tam tego co na reszte twarzy. A w filmiku widze ze podklad jest nakladany rowniez na oczy, co o tym sadzicie?

Re: Jak nakladac podklad

Z jednej strony bez przesady znowu podkład może nie ale korektor nakładam ten sam. Wiadomo że pewnie jest w jakis sposób delikatniejszy dla naszej skóry ale myśle że nie ma aż takiej róznicy. Podkładu tam nie nakładam ale to dlatego że zbiera mi sie pod oczkami i wyglada to nie ładnie a korektor sie trzyma.A z drugiej strony gdybym miała taki korektor pod oczy i sprawdziła róznice to wtedy moge sie wypowiadac. Jak na razie mam zwykły i jestem zadowolona

Re: Jak nakladac podklad

A co sądzicie o nakładaniu podkładu pędzelkiem? Czy warto zainwestować i zakupic

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Jak nakladac podklad

hmm nie wiem od kogo słyszałaś, że nie należy nakładać tego samego podkładu pod oczy... ostatnio byłam na szkoleniu z wizażu i nic takiego nie słyszałam ;/ podkład jest wręcz wskazany dla wyrównania kolorytu skóry. Unikamy nakładanie podkładu (i pudru) pod oczami, gdy mamy zmarszczki (wtedy jak najbardziej zgadzam się z Tobą Jednakże jeśli jesteś młodą osobą i nie masz problemów ani ze zmarszczkami, ani z "workami pod oczami", to nie widzę przeciwwskazań dla których nie miałabyś nakładać podkładu w tych miejscach

Re: Jak nakladac podklad

Poza tym ja czesto wrecz specjalnie nakładam podkład na powieke i omiatam pudrem. W końcu tyle sie słyszy o tym triku makijażystów gwiazd Hollywood który pomaga utrzymac makijaz na miejscu. Myśle że te specjalne kosmetyki przeznaczone do własnie tych okolic moga być troszke lepsze ale nie powiedziałabym żeby była to az taka róznica. Moga byc troche lżejsze i delikatniejsze ale znów nie ma az takiej róznicy... Poza tym przeciez podkład też staramy sie nałozyć delikatnie i małą wartwe. Jak dla mnie małe znaczenie czy byłby to specjalny kosmetyk czy zwykły podkład.

Re: Jak nakladac podklad

A ja mam pytanie odnośnie nakładania podkładu... cierpię na hirsutyzm... moją twarz pokrywają liczne włoski, głównie to baczki, broda, wąsik i szyja. Nie depiluję ich gdyż mój stan może się znacząco pogorszyć, czego bym nie chciała.
Chciałabym się dowiedzieć jak i jaki podkład używać, aby nie były widoczne.

Re: Jak nakladac podklad

Myśle że każdy który normalnie by Ci pasował, pudrujesz a potem pedzlem spryskanym wodą termalna lub mgiełką np. z body shop "przyklepujesz" wszystko.To sprawi że puder połączy sie z podkładem jeszcze lepiej a włoski ładnie"przykleją". Słyszałam że to bardzo pomaga. Sama nie mam z tym az takiego problemu wiec nie wiem czy sie sprawdzi akurat u Ciebie bo wystarczy że samym pędzlem wszystko przyklepię i jest ok, ale może moja wskazówka jakos Ci pomoże.
pozdrawiam goraco

Re: Jak nakladac podklad

Droga Jesionowa Panno wyobrażam sobie jakie musisz mieć utrudnienia, ale dla otuchy Ci powiem, że ja tez mam pewną chorobę skórną ;/ myślę, że gorszą od Twojej - kiedyś może się z Wami tym podzielę... Próbowałaś wyrywać te włoski?czy to też nie skutkuje? Jeśli chodzi o podkład - na pewno gęsty i kryjący, dobre są ala kamuflaże stosowane na całą twarz. Jeśli chodzi o kolor to nie wiem co Ci doradzić - sama musisz stwierdzić czy lepiej w jaśniejszym, czy ciemniejszym podkładzie (myślę, że to tez zależy od koloru włosków).
Natomiast co do pudru - używaj go jak najmniej, wiem jednak że jeśli skóra się przetłuszcza i błyszczy to puder jest obowiązkowy, dlatego też po nałożeniu pudru zbierz jego nadmiar szczoteczką jak do mycia twarzy (w jutrzejszym filmiku taką pokażę) - jest to trik makijażystów (bo jak wiadomo każdy człowiek ma włoski na buzi - trzeba sobie jakoś z tym radzić). Co do używania wody, o której wspominała Marzena - faktycznie warto odlać sobie trochę wody mineralnej lub przegotowanej do jakiejś buteleczki ze sprayem (oczywiście dobrze wymytej i wypłukanej, np.po odżywce) i ta wodą spryskać twarz po nałożeniu podkładu i pudru - nie wycierać później i nie wklepywać - czekać aż lekka mgiełka wody wsiąknie

Re: Jak nakladac podklad

Tu przeczytacie, jak nakładać podkład. Według mnie jest podobnie, jak w tym artykule. Nie ma sensu męczyć się z aplikatorami, jeśli lubimy rozprowadzać podkład za pomocą dłoni i wymyślać, że coś musi być gąbeczką i koniec. **********

Ja na powieki podkładu nie nakładam, ale niektóre moje koleżanki tak

Re: Jak nakladac podklad

Ja też czytałam i słyszałam od kosmetyczki ,że nie powinno się kłaść podkładu pod same oczka że niby się zmarszczki szybciej pojawiają bo skóra pod okiem jest bardziej delikatniejsza.

Re: Jak nakladac podklad

Ja nakładam podkład rękami. To znaczy nakładam w kilku punktach od razu, to jest: czoło, policzki, nos i broda, a następnie rozprowadzam po całej buzi. Na powieki i pod oczy też. Dawno temu malowałam się naprawdę sporadycznie i nie używałam ani podkładu, ani pudru. Cienie na powiekach trzymały się tylko chwile, potem spływały w zalamanie między powieką ruchomą i nieruchomą. Robił sie taki wałeczek. Jak zaczęłam używać podkładu, cienie wytrzymywały znacznie dłużej, a od kiedy daję baze pod cienie to nic kompletnie się nie zciera, nie zbryla. Od rana do wieczora moje cienie na powiekach wygladają tak samo.
Co do włosków na buzi, miałam kiedyś wąsik, który strasznie mnie wnerwiał. Na poczatku parę razy pozbyłam sie go plasterkami z woskiem, ale po czymś takim byłam opuchnieta i zaczerwieniona cały dzień, a wąsik odrastał. W końcu postanowiłam sie z nim rozprawic na dobre. Przeszłam serie 10 zabiegów depilacji prądem i juz go nie ma. Można też laserem, ale tej metody nie sprawdzałam.

http://historiawlosow.blox.pl/html
Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: