Jak doprowadzić zęby do odpowiedniego wygladu ?

  • 2011-09-14, o 18:50
  • 93
  • 41 963
  • 45
  • 55

Jak doprowadzić zęby do odpowiedniego wygladu ?

Mam pytania czy ktoś z was nosił aparat na zebach ?
Jaki jest tego koszt ?
A może miałyście korony na zęby ?
I jeszcze czy wybielanie metodą nakładkową osłabia zęby ?

Re: Jak doprowadzić zęby do odpowiedniego wygladu ?

Koszt aparatu to około 1,5 tysiąca za jeden łuk + koszty wizyt od około 50 zł w zwyż. Cena aparaty też jest zależna od tego z czego jest wykonany. Po leczeniu nosisz jeszcze aparat retencyjny przez jakiś czas żeby zęby się nie przemieściły.
Koszt koron zaczyna się od około 400 zł jest też zależny od tego z czegosą zrobione, i czy zakładane są na własny ząb czy na implant. Korony zakłada się na raczej proste zęby ewentualnie z małą wadą.
Wybielanie nakładkowe może spowodować że będą wrażliwsze.
Oriętyję się tylko trochę z tegowzględu że mam zamiar założyć sobie aparat ale jakoś nie mogę się zebrać:)

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Re: Jak doprowadzić zęby do odpowiedniego wygladu ?

Tak ja też myślę o założeniu aparatu i dlaego pytam

Re: Jak doprowadzić zęby do odpowiedniego wygladu ?

Ja nosiłam aparat na zębach:) nie były bardzo krzywe ale się zdecydowałam i jestem bardzo zadowolona. Na początku obawiałam się bólu i nieestetycznego wyglądu, ale później bardzo go lubiłam i nie było większych problemów:) trzeba poświęcić więcej uwagi i czasu na mycie zębów no i comiesięczną wizytę, ale efekt jest super.
Ceny tak jak pisze Nitka, ja osobiście polecam:)

Re: Jak doprowadzić zęby do odpowiedniego wygladu ?

A czy istnieje taki aparat który można załozyć na kilka zębów ?

Re: Jak doprowadzić zęby do odpowiedniego wygladu ?

Chyba nie, przynajmniej ja się z czymś takim nie spotkałam. Zakładają na cały łuk (ewentualnie pominą jakiegoś zęba bo wcześniej go usuną:) zależy od wady). Jeśli nie podobają ci się aparaty ortodontyczne bo są widoczne to możesz wybrać taki typ że zakładają go od wewnątrz- zapomniałam jak on się nazywa

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Jak doprowadzić zęby do odpowiedniego wygladu ?

Ja też się nie spotkałam z takim na kilka zębów, bo ortodonta prostuje te zęby krzywe właśnie regulując naciągnięcie drucika przy takich "pierścieniach" które są nakładane na "szóstki" (nie wiem czy zawsze, ale ja tak miałam i na górnej szczęce i na dolnej) oraz przez wyginanie tego drucika, tak że po wizycie czuje się np nacisk na konkretnego zęba. Z tymi wewnętrznymi też się spotkałam, jaki i z takimi normalnymi ale wykonanymi z przeźroczystego materiału i mniej je widać:)

Re: Jak doprowadzić zęby do odpowiedniego wygladu ?

A ok Dzięki dziewczyny
Pytałam o te na kilka zębów bo mam na dolnej szczece dwie jedynki nachodzace na siebie a na górze lekko do tyłu odchyloną +dwójke, w prawdzie żaden stomatolog nie nakazywał mi bym nosiła aparat ale ja czuje, ze by mi sie przydał

Re: Jak doprowadzić zęby do odpowiedniego wygladu ?

A ok Dzięki dziewczyny
Pytałam o te na kilka zębów bo mam na dolnej szczece dwie jedynki nachodzace na siebie a na górze lekko do tyłu odchyloną +dwójke, w prawdzie żaden stomatolog nie nakazywał mi bym nosiła aparat ale ja czuje, ze by mi sie przydał

Paola

Ja miałam aparat, na początku troszkę mnie denerwował, ale się opłacało.
Jak masz jakieś wątpliwości to lepiej nie zwlekaj

Re: Jak doprowadzić zęby do odpowiedniego wygladu ?

A czy to prawda, że czasem musza wyrwać zdrowe zęby by zrobić miejsce innym ?
Nie bardzo by mi to odpowiadało

Re: Jak doprowadzić zęby do odpowiedniego wygladu ?

Prawda ale robią to w przypadku gdzy zęby mają duży ścisk i nie miałyby gdzie się przesunąć. Przypuszczam że jeśli te dolne jedynki nie nachoodzą na siebie bardzo to nie będziesz miała usuwanych.

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...
Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: