Jak doprowadzić zęby do odpowiedniego wygladu ?

  • 2011-09-14, o 18:50
  • 93
  • 41 973
  • 45
  • 55

Re: Jak doprowadzić zęby do odpowiedniego wygladu ?

U wujka gogle dowiedzialam sie aparatach samoligaturujacych, ponoc szybciej lecza i noszenie jest mniej bolesne. Normalnie kosztuje w granicach 2600zl, tak jak porcelanowy.

Re: Jak doprowadzić zęby do odpowiedniego wygladu ?

Ciekawe ciekawe... Jednak, czy na prawdę skuteczne...

Re: Jak doprowadzić zęby do odpowiedniego wygladu ?

A czy to prawda, że czasem musza wyrwać zdrowe zęby by zrobić miejsce innym ?
Nie bardzo by mi to odpowiadało

Paola

W sumie obecnie najlepiej około 14-16 roku życia zrobić już RTG, aby ocenić czy są zawiązki zębów i ile ich jest. Później po konsultacji z lekarzem będzie mniej więcej wiedzieć co nas czeka . Może się zdarzyć, że nie będziemy posiadać zawiązków 8 i zdarza się, że nawet 7 (nie wszystkich ale np. 1). Wtedy nie musimy się martwić, że kiedyś zaczniemy w przyszłości ząbkować. Jak będą zawiązki to spodziewać się można, że kiedyś wyrosną prawidłowo pionowo, lub jak będziemy mieć pecha to będą rosły w poziomie co już nie jest ciekawe.

Jeszcze jak mamy krótką szczękę i przebijają nam się 8 rosnące jak Bóg przykazał w pionie to naszym zmartwieniem w skrajnym przypadku jest tylko że mało który lek przeciwbólowy nam pomorze, ani żadne maści na ząbkowanie. Do tego dochodzi opuchlizna i możność przyjmowania tylko pokarmów płynnych. Ale to tak przychodzi falami - nie że non stop Wszystko zależy od stężenia naturalnych morfin w naszym organizmie . Gdy już bolą inne zęby znaczy, że jest zbyt mało miejsca i wypadałoby coś wyrwać .

Gorzej jest jak nasze 8 <3 rosną nam w poziomie. . Kończy się to bólem w sumie wszystkich zębów i operacyjnym wycinaniu z dziąsła 8, a czasem gdy doszło do uszkodzenia 7 wyrwania i ich . Bywają też przypadki kiedy 8 rosnące w poziomie znajdują się bardzo głęboko. I teraz wszystko zależy od osoby wykonującej zabieg. Albo zna się na tym na tyle dobrze, że zrobi to nam profesjonalnie, ewentualnie mamy znowu pecha i mamy do czynienia z paprochem, który będzie na ślepo szukał nam tego zęba... jeśli będzie to tyczyć się górnego zęba istnieje prawdopodobieństwo \'zrobienia dziury w zatoce przynosowej szczękowej , ale łatwo to sprawdzić poprzez wciąganie powietrza .

Jak po każdym zabiegu potem będziemy odczuwać dyskomfort, większość osób, które znam i miały zabieg wycinania poziomo rosnących zębów przez ten okres jechały na Ketonal\'u . Oczywiście nie wszystko będzie nam można jeść i pić .

Schrödinger Cat <3http://areyoudeadoralive.wordpress.com

Re: Jak doprowadzić zęby do odpowiedniego wygladu ?

Ja posiadam wszystkie 8 ale za to nie mam albo 6 albo 7 zależy gdzie. Może się wypowiedzieć któraś z dziewczyn nosząca aparat stały z ligaturami- jak to wyglądało, jak długo trwało leczenie, jaka wada, jak często były zmieniane łuki, jak szybko został założony aparat po pierwszej konsultacji itp.

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Re: Jak doprowadzić zęby do odpowiedniego wygladu ?

Ostatnio bardziej się zainteresowałam aparatami i a\'propo wąskiej szczęki (kruszyna91) nie jest konieczne usuwanie zębów bo z tego co wiem zakładane są łuki podniebienne, które rozszerzają szczękę (hass, hyrax itp) i raczej nie ma próblemu co do wieku. Właśnie w taki sposób moja siostrzenica będzie miała "powiększaną" szczękę i uniknie wyrywania. A ja z racji tego że szczękę mam normalną i z jednej strony u góry miałam wyrwanego zęba dawno temu to teraz muszę wyrwać tylko 4 żeby utrzymać symertię i zrobić miejse na 3 poza łukiem.
A co do wad zgryzu to stosowane są wyciągi (takie małe gumeczki) które to ustawiają, chyba że wada jest bardzo duża i skomplikowana to operacyjnie.
Ogólnie jest zalecane zakładanie łuku górnego i dolnego żeby zęby do siebie dopasować bo w innym przypadku może się tak stać że zęby będą wracały do wcześniejszego stanu po jakimś czasie.
Paola zdecydowałaś się?

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Re: Jak doprowadzić zęby do odpowiedniego wygladu ?

Chciałem sobie założyć taki aparat, ale jak zobaczyłem ceny to od razu mi się odechciało. W dawnych czasach wkładało się taki aparat ortodontyczny na noc (coś sztuczna szczęka) i był darmowy.

dentysta łódź

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Jak doprowadzić zęby do odpowiedniego wygladu ?

Myślisz o aparatach ruchomych, które są refundowane do 13 roku życia jeśli się nie mylę. Ceny są wysokie ale chyba warto, ja czekam na efekty bo dopiero zaczełam leczenie:)

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Re: Jak doprowadzić zęby do odpowiedniego wygladu ?

Kiedyś nosiłam właśnie aparaty (miałam 3 różne), są refundowane właśnie do 13 roku życia. Teraz zastanawiam się nad aparatem stałym gdyż górne żeby zaczynają się krzywić coraz bardziej. Po aparacie ruchomym lekko się wyprostowały i przez kilka lat było w porządku teraz trochę się pogorszyło. Moja siostra nosi od ok roku aparat stały i widać już wielka różnice ale ja nadal się waham :)

Re: Jak doprowadzić zęby do odpowiedniego wygladu ?

Baardzo chciałabym założyć aparat, ale koszty mnie przerażają... i to nie tylko sama cena apratu, ale też te wszystkie wizyty kotrolne. Ostatecznie uzbiera się niezła sumka.. ;(

Re: Jak doprowadzić zęby do odpowiedniego wygladu ?

Moja siostra ma aparat założony na dwa lata. Dokładnie tak jak mówisz cena nie jest niska. Cena aparatu na dolne i górne zęby + cena za comiesięczne wizyty przez cały okres noszenia aparatu... jakby to podliczyć to faktycznie niezła sumka się uzbiera :)
Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: