Jak doprowadzić zęby do odpowiedniego wygladu ?

  • 2011-09-14, o 18:50
  • 93
  • 41 951
  • 45
  • 55

Re: Jak doprowadzić zęby do odpowiedniego wygladu ?

A nie wiecie jak to jest w przypadku wady zgryzu ? moja kuzynka ma ten problem i obiecałam jej , że sie poradze na forum

Re: Jak doprowadzić zęby do odpowiedniego wygladu ?

No to super i przepraszam, że trochę zboczyłam z tematu z tym piaskowaniem ale właśnie czytałam, że coś takiego warto zrobić np. po zdjęciu aparatu stałego mam nadzieję, że już niedługo uda mi się "poświecić" drucikami na ząbkach

Re: Jak doprowadzić zęby do odpowiedniego wygladu ?

Ja nosilam 10 lat wkladany. mam tendencje do wysuwania sie rzuchwy, ale niestety aparat pomogl glownie w wyprostowaniu. rzuchwa nadal ma tendecje to wysuwania na przod choc mam 27 lat. Generalnie aparat wkladany to koszt 600zl plus wizyty od 50zl. Jednak jesli ktos nie jest wytrwaly i nie lubi pokazywac sie z nim nigdzie to odradzam.

Re: Jak doprowadzić zęby do odpowiedniego wygladu ?

Ja nosiłam aparat wkładany przez kilka lat dzieciństwa. Od małego jestem bardzo drobną osóbką i moje zęby nie mieściły się w szczęce i jedynki wyrosły "w trójkąt" W sumie mam o to żal właśnie do ortodontki, bo stwierdziła, że taki aparat wystarczy, a niestety, nie dawał żadnych efektów. Kasę traciliśmy na te ciągłe wizyty, zdjęcia itp, a tak już dawno mogli mi założyć stały aparat i problem byłby z głowy.

Re: Jak doprowadzić zęby do odpowiedniego wygladu ?

@Kruszynko to tak jak ja z tymi przednimi. Za moich czasow aparaty byly byle jakie a z reszta moja mama niebardzo interesowala sie moimi zebami. Potem sama chcialam cos z tym zrobic ale trzeba by bylo tylne rwac zeby bylo miejsce, a ja wtedy tak strasznie sie balam. A teraz to juz mi sie nie chce, z reszta nie bardzo bym mogla bo mam problemy z dziaslami, a zeby zdrowe, 50 na karku i ani jednego ubytku, ani jednej korony.
Apropos aparatu, akurat jestem w trakcie zalatwiania tych spraw dla syna, tez sie obudzilam , chlopak ma juz 17 lat. I dopiero dowiedzialam sie, ze sa aparaty niewidoczne, wiedzialyscie o tym ? Ponoc szczegolnie dla doroslych osob, niektorzy np. wstydza sie . Sa tylko troche bardziej niekomfortowe z tego wzgledu, ze wszystko - te srubki itp. sa od srodka a nie na zewnatrz, tak ze na poczatku sa niewygodne i dluzej sie trzeba do nich przyzwyczajac. Nie wiem jak jest z mowieniem, tez ponoc ciezko i nie wiem czy tylko na poczatku...Na pewno sa drozsze od tradycyjnych ale nie wiem o ile.

Re: Jak doprowadzić zęby do odpowiedniego wygladu ?

ja musze zrobić porządek z ósemkami...3 na 4 wyrozły mi ...poziomo

http://kolorowypieprz.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga:)

Re: Jak doprowadzić zęby do odpowiedniego wygladu ?

@Kruszynko to tak jak ja z tymi przednimi. Za moich czasow aparaty byly byle jakie a z reszta moja mama niebardzo interesowala sie moimi zebami. Potem sama chcialam cos z tym zrobic ale trzeba by bylo tylne rwac zeby bylo miejsce, a ja wtedy tak strasznie sie balam. A teraz to juz mi sie nie chce, z reszta nie bardzo bym mogla bo mam problemy z dziaslami, a zeby zdrowe, 50 na karku i ani jednego ubytku, ani jednej korony.
Apropos aparatu, akurat jestem w trakcie zalatwiania tych spraw dla syna, tez sie obudzilam , chlopak ma juz 17 lat. I dopiero dowiedzialam sie, ze sa aparaty niewidoczne, wiedzialyscie o tym ? Ponoc szczegolnie dla doroslych osob, niektorzy np. wstydza sie . Sa tylko troche bardziej niekomfortowe z tego wzgledu, ze wszystko - te srubki itp. sa od srodka a nie na zewnatrz, tak ze na poczatku sa niewygodne i dluzej sie trzeba do nich przyzwyczajac. Nie wiem jak jest z mowieniem, tez ponoc ciezko i nie wiem czy tylko na poczatku...Na pewno sa drozsze od tradycyjnych ale nie wiem o ile.

megi1828

Moja mama akurat chciała, abym miała proste ząbki, tylko któregoś razu zgadała się na poczekalni z jakąś Panią, że tak dużo zębów chcą mi wyrwać i tamta kobieta powiedziała, że jej córce zrobili to samo, że prawie wszystkie wyrwali i stwierdzili, że aparat jednak i tak nic nie da i wstawiali jej sztuczne zęby w wieku kilku latek. Mama tak się wystraszyła, że jak weszłyśmy do środka i ortodontka zaleciła wyrwanie kolejnych dwóch zębów to już więcej tam nie poszłyśmy. Aparaty te zakładane "od tyłu" były znane już dawno. Reklamy tych aparatów wisiały na korytarzach już gdy mój młodszy braciszek chodził do ortodontki, czyli jakieś 6-8 lat temu. Owszem, są droższe no i podejrzewam, że trudniejsze w utrzymaniu higieny, bo jednak z przodu łatwiej jest zobaczyć, jak nawet jakiś kawałek jedzenia wejdzie pod druciki i wyjąc, niż męczyć się z tyłu. A wiadomo, że gdy utrzymujemy druciki w dobrym stanie to, po pierwsze, nie odwiedzamy tak często ortodonty (bo np. coś się poluzuje przez te resztki jedzenia itp), po drugie,zęby się tak nie psują i nie przebarwiają. A jak ktoś to już stwierdził na forum, aparaty stałe są już tak "znane", że nie ma się czego wstydzić, więc czy warto wydawać więcej pieniędzy na mniej widoczny aparat "narażając się" przy tym na większą niewygodę? Megi nie ważne kiedy się "obudziłaś" z aparatem dla syna, lepiej późno, niż wcale A aparaty stałe zakładane od przodu i od tyłu różnią się baardzo cenowo. Podobno taki "zwykły", zakładany od przodu kosztuje ok. 1800zł., a ten od tyłu nawet od 5tysięcy. Ale to nieoficjalna informacja, nie pytałam u dentysty, tylko znalazłam ceny w internecie na forum. Ale różnica jest na pewno.

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Jak doprowadzić zęby do odpowiedniego wygladu ?

Fiu fiu, ale się rozpisałam ;P

Re: Jak doprowadzić zęby do odpowiedniego wygladu ?

Niewidoczne u nas sa 1000 euro drozsze niz zwykle, ktore kosztujea ok. 2500 euro. Tez mysle ze nie warto ze wzgledu na higiene i dyskomfort.

Re: Jak doprowadzić zęby do odpowiedniego wygladu ?

Niestety w Polsce ceny aparatów nie zmieniają się zbyt wiele od lat:( A szkoda...

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: