Jak doprowadzić zęby do odpowiedniego wygladu ?

  • 2011-09-14, o 18:50
  • 93
  • 41 949
  • 45
  • 55

Re: Jak doprowadzić zęby do odpowiedniego wygladu ?

Kurcze ja mam górne jedynki w trójkąt (mam bardzo małą buzię bo jestem drobna i zęby mi się po prostu nie mieściły dlatego tak porosły ), a prawej dwójki w ogóle "natura mi nie dała" (tak to określiła kiedyś ortodontka). Całe szczęście na jej miejsce wyrósł taki "ząbek dodatkowy" bo inaczej chyba miała bym dziurę :/
Chodziłam do ortodontki za dziecka, uwzięła się na prostowanie zębów aparatem takim zakładanym na kilka godzin dziennie, ciągle wyrywali mi kolejne zęby i ciągnęli pieniądze za wizyty, częste zdjęcia rtg i wiele wiele innych(na tą sumę, którą wyciągnęli to już bym miała stały aparat ) .
Zęby w ogóle się nie wyprostowały, a rodzice nie mieli już pieniędzy na stały aparat:( Więc totalna katastrofa:/ Teraz chcę zdecydować się na założenie stałego aparatu, widziałam zdjęcia jednej znajomej, już po miesiącu było widać ogromną różnicę.
Słyszałam też, że wtedy nie wolno żuć gum, jeść twardych posiłków i wszystkiego, co przykleja się do zębów. Czy stosowałyście się do tych wszystkich zaleceń nosząc aparat stały??
I jeszcze jedno, czy wtedy można czyścic zęby nitką dentystyczną? Jeśli tak, to jak to się robi?

Re: Jak doprowadzić zęby do odpowiedniego wygladu ?

Tak to prawda że istnieją takie zalecenia, żeby nie jeść bardzo kleistych, twardych produktów, ale szczerze mówiąc mi się zdarzało i nie było żadnego problemu, gumę też żułam. Raz okruszył mi się materiał na którym przymocowane są pierścienie na tylnych zębach ale podobno dzieje się tak samoczynnie i trzeba to uzupełnić i już:)
Ja do czyszczenia szczególnego zębów używałam (oczywiście poza zwykłą szczoteczką ) takiej specjalnej szczoteczki zakończonej włosiem na cienkim szpikulcu żeby wyczyścić przestrzeń między drutem a zębem i właśnie nitki dentystycznej (tylko trzeba się troszkę bardziej nagimnastykować)- jest to wskazane jak najbardziej:)

Re: Jak doprowadzić zęby do odpowiedniego wygladu ?

A ile mniej więcej czasu nosi się taki aparat??
I takie pytanie...czy kiedykolwiek miałyście może jakieś problemy spowodowane noszeniem aparatu? Będę teraz szukać pracy, a wizerunek też jest ważny; nie wiem jak ludzie reagują na takie osoby. Wydaje mi się, że powinni reagować pozytywnie (w końcu chcemy zmienić kształt zębów, by prezentować się korzystniej w przyszłości) no ale...są ludzie i ludziska.
Tak jak w tym serialu "brzydula", gdzie ciągle gadali o jej "drutach"

Re: Jak doprowadzić zęby do odpowiedniego wygladu ?

aparatu nigdy nie nosiłam, ale młodsze kuzynki owszem - były bardzo zadowolone ja natomiast wybielałam sobie właśnie tą metodą nakładkową - zęby były bardziej wrazliwe, ale to normalne przy jakimkolwiek wybielaniu. Polecam ten sposób bardziej niż szybkie jednodniowe wybielenie u dentysty, które niszczy szkliwo

Re: Jak doprowadzić zęby do odpowiedniego wygladu ?

A słyszałyście o tej metodzie "piaskowania zębów"?

Re: Jak doprowadzić zęby do odpowiedniego wygladu ?

ja nie, a co to takiego ?:)

Re: Jak doprowadzić zęby do odpowiedniego wygladu ?

Najpierw usuwa sie gruby kamien nazebny a potem za pomoca piaskarki drobny kamien i osad. Nie jest to bolesne, ma fajny lekko cytrynowy smak, to jeszcze pamietam

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Jak doprowadzić zęby do odpowiedniego wygladu ?

A efekty daje na jak długo? Nie szkodzi na szkliwo?

Re: Jak doprowadzić zęby do odpowiedniego wygladu ?

Na jak dlugo to juz jest indywidualna sprawa, zalezy czy ktos ma sklonnosci do gromadzenia sie osadu/kamienia, czy ktos pali no i jak dba o higene, jednemu wystarczy piaskowac raz na pol roku a inny musi co 2-3 miesiace.
Na polskich forach dziewczyny skarza sie, ze zabieg jest bolesny, ze podraznia dziasla a nawet usta, ktore potem puchna zwlaszcza za 1 szym czy 2 gim razem. Nie wiem dlaczego, albo Ci dentysci robia to nieumiejetnie, dawki soli (zwiazkow sodu) sa zbyt duze lub cisnienie za wysoko wyregulowane ( to tylko takie moje domysly) bo naprawde dla mnie samo piaskowanie bylo przyjemne.
Ponoc nie uszkadza szkliwa z tym ze po zabiegu nie wolno przez 3 godz. palic i pic herbaty ani kawy, w tym czasie odbudowywuje sie warstwa ochronna proteiny zawartej w slinie.

Ps. Weszlam z ciekawosci na holenderskie forum, asystentka dentysty pisze, ze jesli zabieg jest dobrze wykonany nie uszkadza dziasel.

Re: Jak doprowadzić zęby do odpowiedniego wygladu ?

Kruszyna, ja nosiłam około 3 lat, moja koleżanka 2 lata, a miała dużo bardziej krzywe zęby ode mnie w momencie zakładania aparatu, myślę więc że jest to indywidualna sprawa, lub po prostu technika danego ortodonty:) trzeba by było na pierwszej wizycie o wszystko się zapytać.
Jeśli chodzi o kwestię wizerunku to ja się nie spotkałam z jakimiś nieprzyjemnościami,w sensie dokuczaniem czy coś. Wydaje mi się, że aparaty stałe są dziś tak powszechne, tyle ludzi je nosi, że nie budzi to u nikogo większego zdziwienia;) trzeba jedynie uważać po jedzeniu czy nie zostały jakieś resztki, bo wiadomo między drucikami coś może się czasami znaleźć, ale mieć przy sobie lusterko, dyskretnie sprawdzić i problem z głowy:) tak to nie zauważyłam żadnych niedogodności;)

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: