Jak dobrac konturowke ?

  • 2012-05-26, o 19:59
  • 48
  • 19 904
  • 24
  • 39

Jak dobrac konturowke ?

Dziewczyny pomozcie. Kupilam pomadke jasny roz i mam problem z dobraniem konturowki. Mam taka jak na fotce czyli prawie identyczna z kolorem szminki. Jakos mi sie to nie widzi bo mam dosc ciemny kolor ust. Czy konturowke dobiera sie tylko do koloru pomadki czy mozna tez do koloru ust ? Jesli tak, to jak ?

http://img411.imageshack.us/img411/1537/japonki004.jpg

Re: Jak dobrac konturowke ?

ja sie na tym nie znam.. ale też mnie to ciekawi ja jednak uważam że chyba tylko do pomadki

Re: Jak dobrac konturowke ?

Ja lubie takie dopasowane do pomadki ale takie w kolorze ust też mam i się sprawdzają przy innych kolorach i nie odznaczają się.

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Re: Jak dobrac konturowke ?

ja nie zdecydowałam się do tej pory na konturówki, nie mogę się do nich przekonać. ale chyba zakupię jedną czy dwie i powoli zacznę się z nimi "oswajać" może się uda, a może nie.. zobaczymy !

Re: Jak dobrac konturowke ?

Ja lubie takie dopasowane do pomadki ale takie w kolorze ust też mam i się sprawdzają przy innych kolorach i nie odznaczają się.

Nitka24

No wlasnie, ale ja kompletnie nie wiem jakiej szukac, moglabyc podac jakich Ty uzywasz ?

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Jak dobrac konturowke ?

Ja słyszałam że konturówka powinna być dobrana pod kolor szminki albo może być o ton jaśniejsza - wtedy lepiej podkreśli usta.
Jakoś średnio lubię używać konturówek, bo osobiście nie widzę różnicy, no... może troszkę dłużej szminka trzyma się na ustach, ale moje usta wyglądają dokładnie tak samo po nałożeniu pod szminkę konturówki, jak i bez niej, więc jak się spieszę, to nigdy jej nie używam
Mam 5 konturówek - 2 z nich polecam: Inglot i Artdeco,
trzecia i czwarta mogą być - Essence, Catrice (choć z tych dwóch Essence mi bardziej odpowiada)
a ostatniej niestety nie: Estee Lauder (!) - ta którą mam jest bardzo twarda...

Mademoiselle

Re: Jak dobrac konturowke ?

Akurat znalazlam ciekawy artykul na temat konturowek, w wiec jednak w kolorze szminki lub naturalnym kolorze ust. Ja zawsze uzywam konturowki do ciemniejszych szminek ale teraz mam jasny roz i jasny brzoskwiniowy i nie widze sie bez konturowki , a wiec bede szukac czegos w kolorze naturalnym ust.

http://www.zeberka.pl/art.php?id=9184

Re: Jak dobrac konturowke ?

poczytam, poczytam! i pewnie pójdę zakupić konturówkę ale tylko do ciemnych pomadek

Re: Jak dobrac konturowke ?

Mam z: Pierre Rene, Palomy, Delia cosmetics, Szafir, z Oriflame też mam ale od tak dawna że ojej i już jest minimalna i się chyba z nią rozstanę, z firmy Apple (nie znam firmy ale bardzo ją lubię). Nie wymagam nie wiadomo czego od takich kredek ale usta o wiele bardziej mi się podobają i dłużej się trzymają po użyciu kontutówki.

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Re: Jak dobrac konturowke ?

czy może wie któraś z was jak to jest że dzięki konturówce szminka utrzymuje się dłużej ?

Re: Jak dobrac konturowke ?

Ja czasem tylko przeciągne usta konturówką... Ogólnie rzecz biorąc wybieram tą która jest w kolorze moich ust. Mam wąskie usta wiec nieco podkreślam je dookoła i ujednolicam linie. Nie próbowałam z ciemniejszymi kolorami bo takie do mnie nie pasują, wydaje mnie sie jednak że powinno się dobierać konturówkę pod kolor szminki lub ewentualnie tak jak ja robie (koryguje linie moich ust naturalnym kolorem).
Co do wytrzymałości to wydaje mnie sie że chodzi o to że konturówka ściśle przylega do warg i jeśli pomalujemy ją pomadką, "wyciśniemy" usta chusteczką i znów poprawimy pomadką to zostanie sam pigment ładnie przyklejony do konturówki która z kolei dobrze trzyma sie ust.

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: