Intensywna pielęgnacja a stan skóry - dziwny dylemat.

  • 2012-05-15, o 13:19
  • 42
  • 14 281
  • 18
  • 31

Re: Intensywna pielęgnacja a stan skóry - dziwny dylemat.

co do włosów zgadzam się z Pyniaczkiem
dodam jeszcze że po umyciu włosy powinno się spłukiwać dwa razy dłużej niż myło się je szamponem. Nie powinno się także wycierać włosów ręcznikiem (całej głowy), ręcznikiem powinno wyciskać się tylko wodę, ponieważ jeśli wytrzemy nim głowę może podrażnić skórę głowy ..

Re: Intensywna pielęgnacja a stan skóry - dziwny dylemat.

Co do techniki mycia włosów, to też słyszałam sprzeczne rady od fryzjerów. Jedni mówią, że nie powinno się zbytnio dotykać skóry głowy, bo to przyspiesza przetłuszczanie, a inni wręcz zalecają masaż podczas mycia, który ma pobudzić włosy do wzrostu. I bądź tu mądry Ja lubię w czasie mycia włosów delikatnie wymasować skórę głowy, bo to mnie relaksuje - a jeszcze lepiej, gdy robi mi to dobry fryzjer

Re: Intensywna pielęgnacja a stan skóry - dziwny dylemat.

Dla mnie przegięciem w dbaniu o skórę byłoby codzienne pilingowanie, szorowanie, jakieś maseczki kilka razy w tygodniu.. co do malowania to wiadomo, że codziennie gruba warstwa podkładu , pudru itd nie wygląda fajnie i skóra się męczy. Jeśli chodzi o włosy to jeśli ktoś codziennie nakłada pianki i inne włosowe upiększacze to nic się nie stanie jeśli włosy myje np co dwa dni, gorzej jak by mycie włosów było raz na tydzień i codzienne "dokładanie" pianek itd, ale kto tak rzadko myje włosy..

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Intensywna pielęgnacja a stan skóry - dziwny dylemat.

No właśnie ja np myję włosy codziennie. I jestem świadoma, że szkodzę tym moim włosom, ale jak ich nie umyję to czuję się niekomfortowo, bo szybko mi się przetłuszczają;/ Tak źle i tak niedobrze:D

„Błogosławieni Ci, którzy nie potrafią kochać, albowiem ich serc złamać się nie da"(Albert Camus)

Re: Intensywna pielęgnacja a stan skóry - dziwny dylemat.

Mi też się kiedyś tak przetłuszczały, że myłam je codziennie; to było denerwujące no i szampon szybciej schodził. Przestałam jak był okres noszenia czapek, związywałam w kitkę i nie było widać oklapniętych włosów, umyłam po dwóch dniach włosy i tak je przyzwyczaiłam, teraz włosy myję trzy razy w tygodniu; też tak możesz spróbować może Ci pomoże.

Re: Intensywna pielęgnacja a stan skóry - dziwny dylemat.

Aha i według mnie jeśli myjesz włosy delikatnym szamponem nawet codziennie to nie szkodzisz im, tak myślę, bo skórę też codziennie myjemy..no chyba, że po każdym umyciu suszysz włosy suszarką to tak.

jak dla mnie to takze przejsciowa sytuacja

Re: Intensywna pielęgnacja a stan skóry - dziwny dylemat.

zdarza się niestety

Re: Intensywna pielęgnacja a stan skóry - dziwny dylemat.

Na przełuszczanie włosów dobra jest plukanka z drożdży

Re: Intensywna pielęgnacja a stan skóry - dziwny dylemat.

ja zawsze podczas mycia wlosow masuje skore glowy, nastepnie na sam koniec splukuje je chlodna woda

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: