Higiena aparatu ortodontycznego

  • 2015-07-27, o 15:42
  • 49
  • 21 458
  • 33
  • 44

Higiena aparatu ortodontycznego

czym najlepiej i jaką metodą szczotkować zęby przy stałym aparacie ortodontycznym

Re: Higiena aparatu ortodontycznego

Stosowalam szczoteczki ortodontyczne ze specjalnym rowkiem i tzw. wyciorki, po kazdym posilku. Plus plyn do plukania.

Re: Higiena aparatu ortodontycznego

Moja siostra nosi aparat i przede wszytskim co trzeba robić to dokładnie myć zęby po każdym posiłku, warto też czyścić przestrzenie między zębowe, moja siostra robi to raz na kilka dni, bo wiadomo, że jednak czyszczenie ich nicią dentystyczną to dość czasochłonne zajęcie, ale czytałam ostatnio, że są specjalne szczoteczki do tego celu, więc napewno jej zakupię :) I oczywiście płyny do płukania jamy ustnej, moja siotra ma akurat taki, który łagodzi urazy wywołane aparatem. Ogólnie wszytsko jest jak bez aparatu, tyle że trzeba robić to częściej i zajmuje więcej czasu.

Re: Higiena aparatu ortodontycznego

ja kiedyś dawno dawno temu nosiłam aparat i zgadzam się z Kamiluśką

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Higiena aparatu ortodontycznego

ja dostałam od swojego ortodonty szczoteczkę taką dwustronną PARO polecam bo łatwo mogę domyć miejsca pod łukiem i przy zamkach nawet siedziąc przed telewizorem :) :) :) 

Re: Higiena aparatu ortodontycznego

ważny jest płyn do płukania jamy ustnej ;)

Re: Higiena aparatu ortodontycznego

warto zainwestować w szczoteczkę soniczną 

Re: Higiena aparatu ortodontycznego

Ja myłam zwykłą szczoteczką do zębów, z tym że po każdym posiłku. Wychodziło jakieś pięć razy dziennie. Jakoś nie chciało mi się zmieniać mojej metody na rzecz aparatu. Moje ząbki zawsze były i są zadbane.

Zagłebiam się w domowych warunkach w tajnikach makijażu ;)

Re: Higiena aparatu ortodontycznego

Myłam zęby po każdym posiłku i trzeba było szorować od góry, od dołu i po bokach aparatu, więc mycie zębów zajmowało "trochę" czasu. Dodatkowo dostałam taką malutką szczoteczkę, którą łatwo można było wyczyścić przestrzenie między zamkami.

Re: Higiena aparatu ortodontycznego

A jak to jest z wybielaniem zębów przy noszeniu aparatu? Mogą się pojawić potem dziwne plamki w miejscu przytwierdzenia aparatu? Lepiej jest chyba zrobić to przez założeniem albo po, prawda?

Re: Higiena aparatu ortodontycznego

Nosiłam aparat przez około dwa lata. Moje rady:1. Mozesz zakupić specjlaną mała szczoteczke, która wyczyści meijsca między druciami, ale nie jest to konieczne :)2. Kup MIĘKKĄ (będzie napisane Soft) szczoteczke.3. Myj ząbki po każdym posiłku.4. Przenzacz na to około 5 minut.5. Używaj płynu do płukania jamu ustnej (antybakteryjnego)6. NIE UŻYWAJ PAST ANI SPECYFIKUJ WYBIELAJĄCYCH. Po zdjeciu aparatau moze Cię czekać niemiłą neispodzianka w postaci przebarwień. 

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: