Henna czy farba do włosów?

  • 2022-09-29, o 20:18
  • 11
  • 420
  • 7
  • 9

Henna czy farba do włosów?

Już prawie skusiłabym się na hennę, ale czytam sprzeczne informacje. Raz, że henna pomaga włosom się odbudować, z drugiej strony, że niszczy i przesusza włosy. Jak to naprawdę jest? Może lepiej użyć po prostu farby do włosów? 

Re: Henna czy farba do włosów?

Też słyszałam takie informację ale z tego co doczytałam to np. włosy się uszkadzają od henny kiedy mieszanka ziół jest podejrzanej jakości.

 

Niektóry producenci oszukują poprzez dodanie do niej np piasku by zwiększyć wagę produktu. Wtedy można podczas nakładania łatwo włosy na długości uszkodzić. Dobra henna po rozrobieniu z woda powinna być gładka i kremowa, zła będzie czuć grudki piasku pod np. łyżeczką. Metoda na to jest przed rozrobieniem z wodą np. przesiać przez sitko o grubych oczkach. Albo do już rozrobionej mieszanki z piaskiem dodać glutka lnianego. 

 

Druga sprawa to za mocne pocieranie włosów podczas nakładania pasty oraz nakładanie pod włos a nie zgodnie z kierunkiem włosa. Hennę należy nakładać na pasma delikatnie i najlepiej nie pocierać a lekko wklepywać ją we włosy. 

 

Kolejny problem to za ciasno układanie włosów pod czepkiem foliowym (uważaj na folię spożywczą bo może odparzyć skórę, lepiej użyj profesjonalnego nakrycia) oraz ręcznikiem albo czapką (nakładasz którąś z tych rzeczy by henna była cały czas ciepła). Najlepiej wybrać takie rzeczy które są luźniejsze i mocno nie ucisną włosów. 

 

I w sumie to wszystko co wyczytałam. Ponoć warto się z tym trochę pomęczyć bo efekty na włosach są zniewalające. I każde hennowanie jest już łatwiejsze. 

 

Ogólnie sama czysta henna odpowiednio nałożona na włosy nie zniszczy ich i nie uszkodzi, wręcz przeciwnie da dużo dobroci. 

Re: Henna czy farba do włosów?

Już prawie skusiłabym się na hennę, ale czytam sprzeczne informacje. Raz, że henna pomaga włosom się odbudować, z drugiej strony, że niszczy i przesusza włosy. Jak to naprawdę jest? Może lepiej użyć po prostu farby do włosów? 

2022-09-29 20:18:51 autor koniczyna684

Co do zwykłej farby to byłabym  do niej sceptycznie nastawiona. Owszem jest prostsza i szybsza w zastosowaniu, ale przypomnij sobie jak po rozrobieniu pachnie cała mieszanka: ostro i drażniąco. I takie coś nakładamy na swoje włosy :/ Aż się zastanawiam jakie szkodliwe do włosa substancje tam są by tak pachnieć. 

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Henna czy farba do włosów?

A czy henna Orientana dobrze się sprawdza i wersja do długich włosów naprawdę wystarczy na długość prawie do pasa? Dodam jeszcze, że mam gęste włosy.

Re: Henna czy farba do włosów?

Raz na jakiś czas na pewno nie zaszkodzi bo nie zawiera tylko chemii ile farba i ponoć pogrubia włosy.

Re: Henna czy farba do włosów?

Ja nie farbuję od kilku lat, ale używałam farb do włosów. Miałam ładnie dociążone kosmyki i nie zauważyłam, że mi się niszczyły.

Re: Henna czy farba do włosów?

Tylko henna

:)

Re: Henna czy farba do włosów?

Tylko henna

2023-01-03 18:43:56 autor drt

Używasz i polecisz jakiejś konkretnej firmy?

Re: Henna czy farba do włosów?

Farba zmywalna bez amoniaku i włosy są pięknie błyszczące a nie są zniszczone

Re: Henna czy farba do włosów?

Moja kosmetyczka zawsze naklada mi hennę na cieniutkie włoski brwi bo mówi że to je pobudzi do wzrostu więc może i coś w tym jest ;) Jeśli chodzi o włosy to jednak zawsze farbuję farbą u fryzjera.

Re: Henna czy farba do włosów?

Moja kosmetyczka zawsze naklada mi hennę na cieniutkie włoski brwi bo mówi że to je pobudzi do wzrostu więc może i coś w tym jest ;) Jeśli chodzi o włosy to jednak zawsze farbuję farbą u fryzjera.
2023-02-01 13:04:15 autor ogk

Ciekawa jestem z tą henną na brwiach, czy faktycznie pobudza włoski do rośnięcia. Ja mam akurat swoje ciemne, więc raz na miesiąc czy dwa czasem robię hennę, by brwi bardziej błyszczały.

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: