Fotki

  • 2012-01-02, o 22:57
  • 45
  • 13 037
  • 26
  • 37

Fotki

A ja mam do Was takie pytanie - czym robicie Wasze fotki z makijazem Waszych oczu, paznokci itp. ?
Bo ja probowalam telefonem i nie wychodzi mi, a Wasze sa takie naprawde super

Re: Fotki

Ja aparatami cyfrowymi - czasem lustrzanką a czasem zwykłym kompaktem. Zdjęcia z telefonów komórkowych (chyba, że są to faktycznie cuda z niezłymi obiektywami) się nie nadają bo niestety jakość odwzorowanego obrazu jest bardzo kiepska.
Muszę o tym wspomnieć bo to bardzo ważna kwestia czyli światło. Najlepiej dzienne, bo nie przekłamuje kolorów i jego ilość jest zwykle wystarczająca do prawidłowego "naświetlenia" zdjęć. Nawet jeśli dzień jest pochmurny to i tak jakość światła z zewnątrz jest o wiele lepsza od światła żarówkowego Co do zdjęć z lampą - zależy jakim aparatem się je wykonuje. Lustrzanką lepiej bo mniej ucina kolory ale cechą charakterystyczną dla zdjęć z lampą jest zawsze to, że kontrast zdjęcia będzie podwyższony więc nici z, na przykład, odwzorowania delikatnych przejść cieni na oku.
Inną sprawą jest profesjonalne foto ale tutaj chyba lepiej skupić się na tym, co można wykombinować w domowych warunkach

Re: Fotki

Ja generalnie robię lustrzanką na ustawieniach manualnych, staram się nie używać lampy albo ustawiam ją na minimum żeby jedynie delikatnie doświetlić. Nie ma jednak jak światło dzienne, ale optymalne bo jak za ostre można prześwietlić. W każdym razie światło zastane, czyli takie jakie aktualnie mamy można skorygować jedynie ustawieniami manualnymi aparatu, żeby efekt był najlepszy. Od niedawna mam dobry aparat w telefonie, bo ciężko zawsze mieć lustrzankę przy sobie, 12 mpx obiektyw jasny 2.8 i zdjęcia wychodzą ślicznie.

pozdrawiam, Anka

Re: Fotki

Ja niestety posiadam tylko zwykły aparat kompaktowy (popularną „małpę”), jednak moja przyjaciółka, która również interesuje się wizażem itp., a w dodatku robiła licencjat w pracowni fotografii posiada lustrzankę sony. W ogóle dużo osób chwali sobieaparaty cyfrowe Sony. Jednak, tak jak wspomniała przedmówczyni, ciężko zawsze mieć przy sobie taki ciężki i drogi sprzęt. Warto jednak zainwestować w aparat kompaktowy, większość zdjęć z telefonów komórkowych wymaga perfekcyjnych warunków (światło dzienne, wczesne jesienne popołudnie, czyste powietrze itp.), inaczej zdjęcia wyglądają jak robione doniczką.

Re: Fotki

megi1828 ja robie fotki zwyklym aparatem fotograficznym przy promocjach mozesz na prawde dobrze trafic a nie wydac fortuny, zwroc uwage jesli juz bedziesz kupywac aparat zeby robil w porzadku zdjecia w nocy. Ja posiadam SamsungES9 i jestem w 100% zadowolona.

www.suonko82.blogspot.it

Re: Fotki

Najlepsza do robienia „makijażowych” zdjęć jest lustrzanka. Ale dobry kompakt też ujdzie, tylko jest bardziej wymagający w kwestiach oświetlenia. Najlepsze światło do robienia zdjęć jest rano albo w godzinach przedwieczornych. Dodatkowo TELEFON KOMÓRKOWY NIGDY NIE ZROBI DOBREGO DETALU, NIGDY PRZENIGDY! Wydrukuj sobie i powieś nad łóżkiem.  Polecam też zaznajomić się z miłym, prostym i, przede wszystkim, darmowym programem do obróbki zdjęć, jakim jest IrfanView (instalacja jest prosta – enter, enter, enter).

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Fotki

Dzieki dziewczyny, mialam w domu jakis aparat Olympus, dalam nowe baterie i cwicze. Juz sie nauczylam wklejac je na komputer i zmiejszac poprzez ImageShach, no wiec zaczynam dzialac

Re: Fotki

no to czekamy na efekty tej nauki !

Re: Fotki

czekamy, czekamy a ja tak z innej beczki... chciałabym dowiedzieć się czy odnalazłaś w końcu swój wymarzony korektor pod oczy? bo szukam czegoś niezawodnego

Re: Fotki

Najlepsza do robienia „makijażowych” zdjęć jest lustrzanka. Ale dobry kompakt też ujdzie, tylko jest bardziej wymagający w kwestiach oświetlenia. Najlepsze światło do robienia zdjęć jest rano albo w godzinach przedwieczornych. Dodatkowo TELEFON KOMÓRKOWY NIGDY NIE ZROBI DOBREGO DETALU, NIGDY PRZENIGDY! Wydrukuj sobie i powieś nad łóżkiem.  Polecam też zaznajomić się z miłym, prostym i, przede wszystkim, darmowym programem do obróbki zdjęć, jakim jest IrfanView (instalacja jest prosta – enter, enter, enter).

angelika12

ojjj,tutaj sie kochana z Toba nie zgodze... moje makijaze oczu wykonane byly telefonem ,i to nie byle jakim..wszytsko na prawde zalezey od telefonu..oczywiscie ja tu nie mowie o tel..za 100 zł..moj telefon robi przesliczne zdjecia ,zwlaszcza w plenerze..bardzo ,bardzo wyrazne..mam aparat ,ale telefon mamm zawsze przy sobie i zawsze mam idealne zdjecia..

Re: Fotki

ja niestety nie mogę się wypowiedzieć czy wybrałabym lustrzankę czy telefon a może zwykły aparat

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: