FLAT TOP czy ROUND TOP - który będzie lepszy ?

  • 2015-08-21, o 21:21
  • 51
  • 17 172
  • 27
  • 36

Re: FLAT TOP czy ROUND TOP - który będzie lepszy ?

Akurat mam parę pędzli z Zoeva i Nanshy. Jeśli chodzi o samo włosie, to moim zdaniem Nanshy wygrywa. Weźmy chociaż pod lupę pędzle do blendowania cieni - miękkość pędzla z Nanshy powaliła mnie na kolana. Choć i Zoeva jest bardzo mięciutka. Jednak Nanshy to pędzle wegańskie, syntetyczne i jednak czuć tą różnicę. Z niższej półki cenowej polecam Kavai-miękkość tych pędzli naprawdę robi pozytywne wrażenie.  

Re: FLAT TOP czy ROUND TOP - który będzie lepszy ?

Perła mam pytanie do Ciebie ,czy masz może albo polecasz pędzel z zoeva a dokładnie 125 Stippling Pędzel do podkładu ?

czy polecasz również pędzel 317 (zastanawiam sie czy to włosie jest sztywne czy bardziej miekkie bo poszukuje twardszego )

i ostatni model do bronzera ,polecasz zoeva 128 Cream Cheek czy nanshy Contouring Brush ?(szukam bardziej węższego pędzla )

prosze o porade bo nie wiem czy zakupic te trzy pędzle z zoeva

Re: FLAT TOP czy ROUND TOP - który będzie lepszy ?

Perła piszesz ze lepiej jesli chodzi o miękkość włosia wypada nanshy , jeśli miałabys porównać pędzle nanshy syntetyczne a pędzle z zoeva z włosia syntetycznego to które sa delikatniejsze i lepiej wykonane ?

Re: FLAT TOP czy ROUND TOP - który będzie lepszy ?

Kamila - mam pędzel 110 FAce Shape i jest naprawdę świetny. Do bardziej precyzyjnego konturowania czy rozświetlacza, który łądnie rozprowadza. Włosie syntetyczne talkon. Nieziemska miękkość. Stipling brush nie mam, bo bardzo podpasował mi flat top z kavai, więc na raie nie kupuję. I trudno mi się na jego temat wypowiedzieć. Z Nanshy mam pędzel Blush&Bronze i on ma trochę inny kształt niż Contouring Brush. Jest mniej ścięty i właśnie węższy, choć nie wiem na ile węższy od CB, bo tego drugiego nie widziałam. Z kolei Zoeva Cream Cheek to pędzel z włosia naturalnego, więc u mnie raczej odpada. Powiem ci, że jestem bnardzo zadowolona z Blush&Bronze, bo używam go do konturowania, ocieplania i oczywiście do różu.

317 to włosie syntetyczne, więc może być dość miękkie. Coś jak h85z Hakuro, a z nim jakoś nie mogę się dogadać, jeśli chodzi o kreski. Mówiąc szczerze, to bardziej mi się podoba pędzel 322 zwłaszcza do malowania kresek.

 

Karolina - specjalnie dla ciebie robiłąm test pędzlem Nanshy na jednym policzku, a Zoevą na drugim:)

To włosie syntetyczne jest porównywalnie miękkie w obu firmach. Moje osobiste wrażenie jest takie, że to z Nanshy jest nieco bardziej miękkie pochodzi z tego, że ostatnio używając pędzel do blendowania z Nanshy - jeszcze nien miałąm tak miękkiego i przyjemnego dla skóry pędzla.

Zarówno Nanshy jak i Zoeva idą łeb w łeb - mówię o włosiu syntetycznym. To, co zauważyłam na minus w pędzelku do blendowania z Zoevy, to że włoski lubią odstawać po wyschnięciu, ale to na pewno nie wpływa na jakosć pędzla czy pracy z nim. Może dlatego, że to włosie naturalne, bo juz pędzel 110 FAce Shape trzyma fason po mistrzowsku.

Co do wykonania to ono jest porządne w obu firmach. Co ważne, Nanshy ma krótsze trzonki od Zoevy i jest nieco krótszy - tutaj porównuję dwa pędzle do blendowania obu firm.

Naprawdę trudno mi się zdecydować co do jednoznacznej opinii. Te pędzle, które mam z obu firm -  uwielbiam. Długo wybierałam poszczególne modele pędzli, któe mi się najbardziej podobały, by po prostu były dla mnie użyteczne.

Jeśli będę jeszcze miała wybierać pomiędzy modelami pędzli tych obu firm, to sprawdzę, który będzie się wydawał bardziej funkcjonalny dla mnie no i oczywiście, który bardziej będzie mi sie podobał. I wiem, że będzie to ciężki wybór, bo zarówno Nanshy jak i Zoeva mają piękny design.

 

MAm nadzieję, że coś pomogłąm. JEśli dalej macie wątpliwości to piszcie, postaram się udzielić bardziej szczegółowej odpowiedzi.

 

P.S. To co mnie przyciąga do Nanshy trochę bardziej niż do Zoevy to fakt, że Nanshy ma wszystkie pędzle wegańskie i syntetyczne, a w Zoevie trzeba sprawdzać jakiego pochodzenia jest włosie.

 

Re: FLAT TOP czy ROUND TOP - który będzie lepszy ?

dzięki Perła za tak wyczerpującą odpowiedź ,ale mam jeszcze jedno pytanie ,z tego co widziałam na zdjeciach wydawało mi sie wlaśnie ze ten Contouring Brush z Nanshy jest węższy wiec nie wiem juz teraz kurcze , a ten z Zoeva Cream Cheek jest w wersji syntetycznej taklon ,a co wogóle myslisz o tym pędzlu do bronzera  ZOEVA 109 wersja vegan ? czy lepiej jednak doradzałabys mi Zoeva cream cheek ? pędzlem 322 robi sie fajnie cienkie kreski i ładnie wypełni brwi cieniem niz rozsławioną juz 317 z Zoevy ? ( tak jak napisałam wcześniej szukam twardszego włosia ale kurcze zerknęłam teraz na ten pędzel i jest on bardzo króciutki czy to nie przeszkadza w jego uzytkowaniu ?)

Re: FLAT TOP czy ROUND TOP - który będzie lepszy ?

Contouring Brush i Blish&Bronze mają trochę inne kształty. Ja specjalnie wybrałam B&C, bo wiedzialam że ten kształt sprawdzi się lepiej u mnie. Jeśli upatrzyłaś sobie kształt Contouring, to myślę, że możesz śmiało go brać. Pędzel Zoeva też jest niczego sobie - mówię o wersji syntetycznej. Musisz rozstrzygnąć sama, który będzię się najlepiej u cb sprawdzał:)

Teraz pędzelek do brwi. 322 właśnie jest sygnowany jako pędzel do brwi, ale po jego ksztacie widać, że będzie idealny do malowania kresek. Zamierzam go kupić, więc jak będę go miałą to dam znać w tym wątku albo na priv jak się spisuje. Krótkość włosia myślę, że będzie jego zaletą. CZasem chcemy bardzo cienką krekę, niemal takie zagęszczenie linii rzęs lub bardzo precyzyjną cienką linię - dzięki temu kształtowi będzie to łatwiejsze do osiągnięcia.  Co do 317 Zoeva do kresek chyba to mam podobny kształt z Hakuro h85, różnią się nieco kształtem. Zoeva jest bardziej ścięta. Jest ok. Właśnie teraz robię krechę za pomocą h85 i muszę przyznać, że jest bardzo milusi dla powieki, nie podrażnia nic a nic.I ten kształt sprawdza się do brwi i do kresek. Ale i tak zamierzam dorwać 322 z Zoevy:D, bo czuję, że u mnie się pięknie sprawdzi.

TAkże znowu się powrtórzę, żebyś sama sobie odpowiedziałą na pytanie, który u mnie sprawdzi się lepiej. Lub, który bardziej mi się podoba i iść za głosem intuicji. Ja tak robię i zawsze trafiałąm w dziesiątkę. Z każdym nowym pędzlem trzeba nauczyć się pracować, więc zależy od ciebie, któy kształt ty bardziej wolisz. 

Re: FLAT TOP czy ROUND TOP - który będzie lepszy ?

 daj znac oczywiście jak zakupisz 322 bardzo mi się przyda ta Twoja recenzja tym bardziej ze teraz zastanawiam sie własnie nad 322 a 317 ,chyba kupie tego skunksa ale wezwe i ten flat top 24 z kavai ,w sumie za taką niską cene ale powiem szczerze troszke mnie zmiechęcają te aluminiowe skuwki jakos przyzwyczaiłam sie do tych niklowanych  i mam wrażenie ze te aluminiowe będę mniej trwałe ,będą sie zniekształcać ,bo są delikatniejsze i co najgorsze łatwiejsze do zarysowania .moze sie myle nie wiem

ps. a czy to prawda że efekt po uzyciu skunksa jest bardzo podobny jak przy uzyciu gąbeczki ?

Re: FLAT TOP czy ROUND TOP - który będzie lepszy ?

Mam kilka pędzli z Kavai i nic się z nimi nie dzieje. Jedynie skunksowi zdarzyło się z 2,3 razy zafarbować odrobinę chusteczkę higieniczną jak schnął sobie po wypraniu, ale to było na początku po zakupie. Teraz się tak nie zachowuje. Ze skuwkami nic się nie dzieje, są jak nowe. I nie zrażaj się niską ceną, bo firma jest młoda i nie ma wygórowanych cen. Jakość włosia, zwłaszcza we flat topie 24 mnie zabiła dosłownie. Wcześniej wychwalałąm hakuro h52 do podkładu, teraz nie mogę żyć bez flat topa z kavai, chociaż jak schnie to używam h52 i też bardzo jestem zadowolona.

Jasne,  że dam znać jak spisuje sie 322 Zoevy. SAma nie mogę się doczekać, kiedy będę mogłą go przetestować. :) 

Re: FLAT TOP czy ROUND TOP - który będzie lepszy ?

moje ostatnie pytanie obiecuje hehe ,słyszałam ze skunksy dają bardzo podobny efekt jak gąbeczki , czy efekt końcowy nakładania podkładu wolisz kavai 24 czy skunskem z kavai ? który pędzel robi mniej smug i po którym efekt jest bardziej naturalny taki ze sie wyraże photoshop -owy ? czy zbicie wlosia kavai 24 jest zbliżone do hakuro h 50 czy 51 ?

Re: FLAT TOP czy ROUND TOP - który będzie lepszy ?

Hej, spoko pytaj ile chcesz:D ja skunksa używam do różu raczej lub rożświetlacza, kiedy pędzelek do rozświetlacza mi schnie na przykład. Nie jestem zachwycona efektem, któy daje skunks z podkładem, kremami bb, cc. To,co zauważyłam na minus, to między innymi trochę robi smugi, ale da się to opanować, po prostu ma inbe rozłożenie włosa i jak stemplujemy, to może tak być. Jednak nie uzyskuję nim takiego promiennego wykończenia niemal airbrushowego, który daje mi właśnie flat top - w moim przypadku kavai 24 i nieco mniejszym stopniu roundtop hakuro h52. Jak mam porównać efekt na twarzy po nałożeniu produktu skunksem a roundtopem to ten drugi zdecydowanie wygrywa. KAvai też ma roundtopa w swojej ofercie.

Gąbeczek nie używam, bo dla mnie to bez sensu, więc się nie wypowiem. Efekt photoshopowy czy airbrushowy uzyskuję właśnie z kavai 24, ale ja mam praktycznie bezproblemową cerę, więc pewnie i to ma jakieś tam znaczenie. Pędzel jest wystarczająco zbity i jednocześnie sprężysty i miękki niesamowicie. No ja przeżyłam szok jak go dotknęłam... to włosie. Flat topów nie mam, więc nie porównam. Wcześniej chciałam jeszcze dokupić flat topa z Zoevy czy Nanshy, ale raczej tego nie zrobię, bo K24 w pełni zaspokaja moje wygórowane potrzeby:)))

W następnym tygodniu będę testować pędzel Zoeva do brwi 322, więc dam znać, jak się sprawuje.  

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: