Dyskryminacja kobiet w XXI wieku

  • 2011-11-07, o 11:56
  • 68
  • 23 490
  • 21
  • 46

Dyskryminacja kobiet w XXI wieku

Zacząłem ten temat, bo choć wiem, że równouprawnienie kobiet jest w Polsce od dawna, to do dziś zdażają się sytuacje, które temu przeczom np. w pracy.
Czy wam dziewczyny zdażyło się coś takiego w jakiejkolwiek płaszczyżnie waszego życia ???

Re: Dyskryminacja kobiet w XXI wieku

Mi się nie zdarzyło. Przynajmniej nie przypominam sobie. Aczkolwiek dla mnie równouprawnienia to pojęcie względne. Są pewne aspekty, w ktorych tylko faceci dają radę np. ciężka praca, gdzie trzeba nosić ciężkie przedmioty itp. A są rzeczy, do których lepiej nadają się kobiety, jakieś zajęcia które wymagają drobnych palców (nie umiem podać przykładu, ale są takie).. Chociaż to też nie reguła i bywają wyjątki. W Polsce nie jest jeszcze z tym tak źle. Kobiety są w pewnym stopniu równo z mężczyznami, tzn. mogą głosować, mogą pracować, gdzie chcą, nikt nie każe siedzieć w domu z dziećmi, mogą dowolnie korzystać z komputera itp. Np. w krajach muzułmańskich to wygląda inaczej i tam bym mówiła o dyskryminacji... tam kobiety są traktowane gorzej niż gó***o i nie mają żadnych praw ;/ My nie mamy źle w porównaniu z tym, co tam się dzieje... A nawet mamy bardzo dobrze.

KLIK - Zaadoptuj wirtualnego gryzonia i odmóżdżaj się ze mną xD http://www.thielusia.deviantart.com/gallery <- moje prace, zapraszam

Re: Dyskryminacja kobiet w XXI wieku

Nie spotkałam się narazie z czymś takim. Podobnie uważam jak Caenthe jeśli chodzi o formę pracy. Chociaż, że są kobiety które pracują w typowo męskich zawodach i sprawdzają się. Jak dla mnie nie ma o co robić szumu, że kobiety są dyskryminowane, często jest tak że sprawa jest wyolbrzymiona, a w sytuacji kiedy faktycznie jest problem kobieta najczęściej siedzi cicho.

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Re: Dyskryminacja kobiet w XXI wieku

Tak świetnie, że założyłas ten watek
O moich przekonaniach co do dyskryminacji kobiet niektórzy mówią, że przesadzam ale tak już jest
Ale przechodzac do sprawy niejednokrotnie spotkałam sie z tą sytuacją np:
kobiety mniej zarabiają, często nie zostaja przyjmowane na dane stanowiska ze względu na to , iż mogo iść na macieżyński urlop.
A i jeszcze co mnie bardzo drażni to to iż kobiety postrzegane są jako słabsze od mężczyzn i czasem nawet mówi się obrazliwie
\'\'Jesteś jak baba" powiedzenie panujace wśród mężczyzn!
I Wiele by mozna było tak wymieniać ,
Pamietam jak kilka lat temu chodzilam na kurs bushi-rui (japońsak sztuka walki) i przy odbiorze dyplomów pewien chłopak zapytał mnie jaki mam stopień a ja mu odpowiedziałam, miałam wówczas stopień najwyzszy mozliwy dla mej grupy wiekowej a on mi odpowiedział : A dali Ci bo jesteś dziewczyną "
Bardzo się zdenerwowałam

Re: Dyskryminacja kobiet w XXI wieku

Niestety prawda jest taka, że kobiety są słabsze od mężczyzn. Nie wiem jak wy ale ja jestem słabsza. Swego czasu targałam po schodach walizkę 15kg. Już na piątym stopniu się zasapałam, nie miałam siły, podleciał facet, wziął ode mnie tą walizkę, wziął walizkę kuzynki (też 15kg) w drugą rękę i wbiegł z nimi po schodach na czwarte piętro, nawet się nie zasapał. Dlatego w tej kwestii uważam, że mężczyźni mają rację, jesli uważają nas za słabsze. Nawet bym się wkurzyła, gdybym targała wielką walizę, a faceci idący obok nie pomogliby mi jej nieść, uważając, że skoro oni daliby radę, to ja też. Równouprawnienie ma swoje granice. Z jednej strony chcemy równouprawnienia, z drugiej czasami potrzebna jest nam pomoc faceta, bo są zdecydowanie silniejsi. Niekoniecznie mądrzejsi, bo niejedna kobieta intelektem bije na głowę facetów
Co do urlopu macierzyńskiego, to tu niestety trzeba się postawić w sytuacji pracodawcy. Dajmy na to, że zatrudnia kobietę w małej firmie, która ledwo prosperuje, na styk wyrabia się z wypłatami i nagle pracownica zachodzi w ciążę i idzie na macierzyński. Trzeba zatrudnić nowego pracownika, a bodaj przez 3 miesiące płacić jeszcze tej kobiecie, przez co firma jakiś czas jedzie na stratach. Dlatego tu bym się kłóciła. Gdybyś miała własną firmę i nie daj Boże firma byłaby na skraju upadku, ale musiałabyś ją ciągnąć z wielu powodów, zatrudniłabyś młode dziewczyny, które mogą w każdej chwili zajść w ciążę i przysporzyć Ci strat? Oczywiście, że nie. Co innego duża firma, która się bez problemu utrzymuje i jeszcze szefowi wystarcza by na urlop lecieć na Majorkę. Z drugiej jednak strony facet też może pójść na zwolnienie. Niechby uległ ciężkiemu wypadkowi, co go wykluczy z pracy na kilka miesięcy...

Wydaje mi się, że dążenie do równouprawnienia jest troszeczkę przesadzone. Tym bardziej, że my tu nie mamy źle. W przeciwieństwie do państw muzułmańskich. Poza tym jak sobie kobieta zapracuje, tak będą ją traktować. Dajmy na to, że jakaś kobieta jest mało inteligentna, nie radzi sobie z najprostszymi rzeczami, to jak mają ją traktować mężczyźni? Jeśli kobieta pokaże, że jest zaradna i inteligentna, to będzie traktowana na równi z nimi. I tyle

Ja na przykład lubię być traktowana jak słabsza płeć. Byłabym zła, gdybym dźwigała coś ciężkiego a mój facet szedłby obok i mi nie pomógł. Z drugiej strony są aspekty, w których to ja wolę być górą. Nie zniosłabym notorycznego poniżania i dawania mi do zrozumienia, że z racji, że jestem kobietą, jestem głupsza. To musi być wyważone, wtedy jest ok i dla mnie jak najbardziej do przyjęcia Zresztą my, kobiety też nielepiej traktujemy facetów. A co z powiedzeniami "facet, to świnia", "facet tylko o jednym myśli" i tego typu rzeczy. To też jest swego rodzaju dyskryminacja :p Każda płeć ma swoje za uszami.

KLIK - Zaadoptuj wirtualnego gryzonia i odmóżdżaj się ze mną xD http://www.thielusia.deviantart.com/gallery <- moje prace, zapraszam

Re: Dyskryminacja kobiet w XXI wieku

Jeszcze mi się przypomniało takie zabawne powiedzenie co kiedyś mówiła moja wychowawczyni z podstawówki :
\'\'Równouprawnienia nie będzie dopóki faceci nie zaczną rodzic dzieci!\'\'

Re: Dyskryminacja kobiet w XXI wieku

"Dopóki"

Podobno faceci nie znieśliby psychicznie porodu. Kobieta jest przystosowana. Ponoc mamy nawet silniejsze kręgosłypy do dźwigania brzusia z dzieckiem. Pod tym względem jesteśmy wręcz górą.
Dla mnie wystarczający jest fakt, że facet został stworzony do ciężkiej pracy, a kobieta do rodzenia i opiekowania sie dziećmi. Dla mnie odpowiedni podział ról. No chyba, ze któraś uważa inaczej i chciałaby pracować na budowie czy w kopalni

KLIK - Zaadoptuj wirtualnego gryzonia i odmóżdżaj się ze mną xD http://www.thielusia.deviantart.com/gallery <- moje prace, zapraszam

Re: Dyskryminacja kobiet w XXI wieku

Ja do końca roku mam urlop macierzyński i nie miałem większych problemów z uzyskaniem go i nigdy nie czułam się dyskryminowana.
Mimo to uwarzam że kobiety w XXI wieku są traktowane trochę przedmiotowo i chodzi mi tu przedewszystkim o masmedia. Magazyny dla mężczyzn z wyzywającymi kobiecymi zdjęciami, teledyski w których obok raperów tańczą obnażone panienki, którym zamiast twarzy pokazuje się częściej inne części ciała Dla mnie to jest przykre, ale to same panie pracują na taki wizerunek. Nie mówie oczywiście o wszystkich.
A jeśli chodzi o słabość fizyczną kobiet, to może nawet jest atut bo przeciesz jesteśmy płeć piękna i delikatna, więc po co mamy wykonywać ciężką męską robotę

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Dyskryminacja kobiet w XXI wieku

Magazyny dla mężczyzn z wyzywającymi kobiecymi zdjęciami, teledyski w których obok raperów tańczą obnażone panienki, którym zamiast twarzy pokazuje się częściej inne części ciała Dla mnie to jest przykre, ale to same panie pracują na taki wizerunek.

Oj tak. Niestety kobiety przez lata same sobie zapracowały na taki wizerunek. Cięzko teraz, żeby faceci myśleli o nas inaczej. To smutne

A jeśli chodzi o słabość fizyczną kobiet, to może nawet jest atut bo przeciesz jesteśmy płeć piękna i delikatna, więc po co mamy wykonywać ciężką męską robotę

Popieram w całej rozciągłości

KLIK - Zaadoptuj wirtualnego gryzonia i odmóżdżaj się ze mną xD http://www.thielusia.deviantart.com/gallery <- moje prace, zapraszam

Re: Dyskryminacja kobiet w XXI wieku

A i jeszcze wróciłam by napisac, iż nie podoba mi się stereotyp kobiety \'\'kury domowej\'\' , kobieta często jest tak własnie postrzegana nie interesuje sie niczym innym tylko odchudzaniem i własna urodą, nie postrzega sie kobiet jako te które mogły by isć do wojska, policji, często sa ukazywane jako takie, które nie umią nawet koła w samochodzie wymienić, nie interesują sie sportem np;piłką nożna, czy motoryzacją.
Należy pamiętać ,że każdy człowiek ma trochę z faceta i kobiety

Re: Dyskryminacja kobiet w XXI wieku

Też mi się to nie podoba, ale to jest kwestia odpowiedniego dobrania towarzystwa i pokazania co potrafimy. Jak pokażę, że jestem niezaradna, to nic dziwnego, że potem będą mnie widzieć tylko w roli kury domowej bo do niczego innego się nie nadaję Mi tam do kuchni się nie spieszy. Nawet za bardzo gotować nie umiem

KLIK - Zaadoptuj wirtualnego gryzonia i odmóżdżaj się ze mną xD http://www.thielusia.deviantart.com/gallery <- moje prace, zapraszam
Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: