Dyskryminacja kobiet w XXI wieku

  • 2011-11-07, o 11:56
  • 68
  • 23 495
  • 21
  • 46

Re: Dyskryminacja kobiet w XXI wieku

Też mi się to nie podoba, ale to jest kwestia odpowiedniego dobrania towarzystwa i pokazania co potrafimy. Jak pokażę, że jestem niezaradna, to nic dziwnego, że potem będą mnie widzieć tylko w roli kury domowej bo do niczego innego się nie nadaję Mi tam do kuchni się nie spieszy. Nawet za bardzo gotować nie umiem

Caenthe

Pod tym sie podpisuje z gotowania to też jestem noga

Re: Dyskryminacja kobiet w XXI wieku

hehehe, ja nawet ziemniaki zapominam posolić Kiedyś jak zrobiłam obiad dla rodzinki, wszyscy popatrzyli i pytanie "co to jest?", po chwili zaczęli sobie robić kanapki. Od tej pory nie gotuję

KLIK - Zaadoptuj wirtualnego gryzonia i odmóżdżaj się ze mną xD http://www.thielusia.deviantart.com/gallery <- moje prace, zapraszam

Re: Dyskryminacja kobiet w XXI wieku

hehehe, ja nawet ziemniaki zapominam posolić Kiedyś jak zrobiłam obiad dla rodzinki, wszyscy popatrzyli i pytanie "co to jest?", po chwili zaczęli sobie robić kanapki. Od tej pory nie gotuję

Caenthe

wy sobie jakoś radzicie z gotowaniem;/a ja mam 22 lata i umiem tylko zapiekanke z makaronem, szynką i serem zrobić;/ ale trzeba będzie się pomału uczyć gotować bo wkońcu kiedyś trzeba będzie rodzine założyć hehe:) zapiekanki całe życie nie będe robić:) dobrze że mój mężczyzna lubi gotować to będę się od niego uczyć hehe bo lubie mu pomagać:)

ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA:http://fashionmakeup-czarnulaxyz.blogspot.com/

Re: Dyskryminacja kobiet w XXI wieku

hehehe, ja nawet ziemniaki zapominam posolić Kiedyś jak zrobiłam obiad dla rodzinki, wszyscy popatrzyli i pytanie "co to jest?", po chwili zaczęli sobie robić kanapki. Od tej pory nie gotuję

Caenthe

wy sobie jakoś radzicie z gotowaniem;/a ja mam 22 lata i umiem tylko zapiekanke z makaronem, szynką i serem zrobić;/ ale trzeba będzie się pomału uczyć gotować bo wkońcu kiedyś trzeba będzie rodzine założyć hehe:) zapiekanki całe życie nie będe robić:) dobrze że mój mężczyzna lubi gotować to będę się od niego uczyć hehe bo lubie mu pomagać:)


eheheh chyba dziewczyny zacznę kręcić filmiki o gotowaniu ;p ja, nieskromnie przyznam, że w miare orientuję się w kuchni ;p gotuję od dziecka specjalista w rybach i makaronach, sernika z brzoskwiniami, podobno od niedawna również w kotletach ;p

Re: Dyskryminacja kobiet w XXI wieku

hehehe, ja nawet ziemniaki zapominam posolić Kiedyś jak zrobiłam obiad dla rodzinki, wszyscy popatrzyli i pytanie "co to jest?", po chwili zaczęli sobie robić kanapki. Od tej pory nie gotuję

Caenthe

wy sobie jakoś radzicie z gotowaniem;/a ja mam 22 lata i umiem tylko zapiekanke z makaronem, szynką i serem zrobić;/ ale trzeba będzie się pomału uczyć gotować bo wkońcu kiedyś trzeba będzie rodzine założyć hehe:) zapiekanki całe życie nie będe robić:) dobrze że mój mężczyzna lubi gotować to będę się od niego uczyć hehe bo lubie mu pomagać:)

Ja też będę musiała się nauczyć. Ugotowanie ziemniaków, to przecież żadna sztuka. Chodzi o to, żeby przyprawić i poddać obróbce termicznej, żadna filozofia. Czy jakieś gotowe np. filety, pyzy, makaron, do tego sos wystarczy rozpakować, wrzucić do gara, czy tam na patelnię i już . Schody zaczynają się przy czymś bardziej skomplikowanym i jak mam to sama zrobić, jak ciasto na przykład, czy pierogi itp. Ale od czego są ksiązki kucharskie.

eheheh chyba dziewczyny zacznę kręcić filmiki o gotowaniu ;p ja, nieskromnie przyznam, że w miare orientuję się w kuchni ;p gotuję od dziecka specjalista w rybach i makaronach, sernika z brzoskwiniami, podobno od niedawna również w kotletach ;p

ladymakeup

Haha, przydałoby się Ja nie znoszę gotować. To nie moja bajka Ale trza sie nauczyć, czy chce, czy nie, bo kto bedzie mojemu menowi gotował? On już mnie parę razy scigał do nauki, ale jakoś mu się nie udało mnie namówić

KLIK - Zaadoptuj wirtualnego gryzonia i odmóżdżaj się ze mną xD http://www.thielusia.deviantart.com/gallery <- moje prace, zapraszam

Re: Dyskryminacja kobiet w XXI wieku

A ja tak samo jak Ladymakeup lubię gotować i piec:) Także jak znajduję chwilę to właśnie przy zagniataniu ciasta i dobrej muzyce najlepiej się relaksuję:)

„Błogosławieni Ci, którzy nie potrafią kochać, albowiem ich serc złamać się nie da"(Albert Camus)

Re: Dyskryminacja kobiet w XXI wieku

Specjalnie sobie nie przypominam sytuacji w ktorych bym była dyskryminowana ze wzgledu na pleć. Może odrobinke w mojej pierwszej pracy, tak mi się kojarzy, że kobiety mniej zarabiały. W drugiej firmie i w obecnej wszystkich traktowano tak samo. Zarobki były uzależnione od innych czynników:) Z urlopem macierzyńskim i wychowawczym nie mam problemu, wracam do pracy dopiero w styczniu 2015 roku:)


Należy pamiętać ,że każdy człowiek ma trochę z faceta i kobiety

Paola

Też tak uważam. Na przykład u mnie w domu to ja jestem szoferem, mąż dopiero zamierza iść na prawko. Zostawiam mu jednak zmianę kół i wszelkie naprawy. Gotować nie lubię, no ale czasami nie mam wyjścia. Wtedy kiedy jest to możliwe, mój mąż robi śniadania. Często jest tak, że ja wychodzę z dzieckiem na spacer, a w tym czasie mąż sprząta:)

http://historiawlosow.blox.pl/html

Re: Dyskryminacja kobiet w XXI wieku

A ja powiem że jeśli chodzi o dyskryminację to też sobie nie przypominam...ale faceci do dziś uważają że kobiety nie radzą sobie za kierownicą:/ Są i tego plusy bo bardzo często mi się zdarza, że przepuszczają mnie albo coś w tym rodzaju
Co ułatwia mi życie za kierownicą:)

aldona2912 Miłość to jest to, co pozostaje, gdy zabrane zostało już wszystko. Nawet nadzieja. -Anna Kamieńska

Re: Dyskryminacja kobiet w XXI wieku

A ja słyszałam że większy procent męzczyzn powoduje wypadki, a kobiety właśnie jeżdżą ostrożniej. Może to się wzięło z tego, że mężczyźni jeżdżą przeważnie nieprzepisowo - szybciej i dlatego uważają, że kobiety sobie nie radzą, bo jeżdżą bardziej ostrożnie - wolniej. Moja mama na przykład jeździ przepisową prędkością np. 60km/h i ją wyprzedzają jadac dwa razy szybciej. Trąbią na nią, łapami machają jak jakieś pajace... nie wiem, może stąd taka opinia się bierze.

KLIK - Zaadoptuj wirtualnego gryzonia i odmóżdżaj się ze mną xD http://www.thielusia.deviantart.com/gallery <- moje prace, zapraszam

Re: Dyskryminacja kobiet w XXI wieku

Moim zdaniem poczucie dyskryminacji wynika trochę z niskiej samooceny kobiet. Jak ktoś jest silny, pewny siebie i ogólnie mówiąc zaradny, to chyba nie ma problemu z dyskryminacją.

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: