Dodatkowy puder do utrwalenia

  • 2022-02-13, o 11:28
  • 6
  • 543
  • 6
  • 6

Dodatkowy puder do utrwalenia

Hej,

 

Nie wiem, czy piszę w prawidłowej kategorii, natomiast mam do Was dziewczyny (myślę, że jesteście tu w większości) pytanie. Mam sytuację taką, iż bardzo szybko i mocno czoło oraz nos robi się święcące, mimo używania kremu sebum itd. itd. Używam pudru vichy termablend i rzeczywiście daje radę, natomiast na ok 4-5h, później doraźnie staram się sebum wyczyścić np. zwykłą chusteczką higieniczną. Mam problem jednak, gdy wiem, że znajdę się gdzieś >8h i po jakimś czasie same doraźne czyszczenie jest zbyt słabe. Puder, który stosuje jest dość duży i w żaden sposób nie mieści mi się w kieszeni. Szukam czegoś dodatkowego do utrwalenia efektu, może to być krem/mini puder (kieszonkowy). Na pewno macie i stosowaliście różne opcje, więc dobrze trafiłem :) Z góry dzięki za odpowiedzi! :)

Re: Dodatkowy puder do utrwalenia

Hej. A wiesz, że czasem skóra wyświeca się bardziej, kiedy stosujemy pielęgnację "na przetłuszczającą się" skórę? Nie wiem, jak jest u Ciebie, w żaden sposób nie mogę tego sprawdzić czy stwierdzić. Bywa, że cera potrzebuje nawilżenia lub nawodnienia i reaguje nadmiernym błyszczeniem, wydzielaniem sebum. Tak broni się przed utratą wilgoci - zwiększa produkcję sebum, żeby odbudować płaszcz hydrolipidowy. Spójrz czy Twoje kosmetyki mają również działanie nawilżające, normalizujące. To ważne.

 

Odpowiadając na Twoje pytanie: mogę polecić Ci bibułki matujące z pudrem lub bezpudrowe. Według mnie to dobre rozwiązanie, zajmują bardzo mało miejsca, bez problemu włożysz je do kieszonki :) Zbierają nadmiar sebum, niwelują błyszczenie skóry, odświeżają makijaż twarzy. 

Re: Dodatkowy puder do utrwalenia

@koniczyna684 dziękuję za odpowiedź. Krem jaki stosuje na dzień i na noc to La Roche-Posay Effaclar Mat. Prośba o opinię, czy to dobry krem, czy może polecacie jakiś inny. Jestem gotowy zainwestować w granicach rozsądku ;) Mogę prosić o propozycję firm, które produkują bibułki matujące z pudrem? Rozumiem, że z pudrem czyli wyczyszczę twarz + zabezpieczę na kilka godzin? :)

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Dodatkowy puder do utrwalenia

Też polecam bibułki matujące. Nie ma sensu nakładać więcej pudru na "nieświeży" puder.

Re: Dodatkowy puder do utrwalenia

Też polecam bibułki matujące. Nie ma sensu nakładać więcej pudru na "nieświeży" puder.

2022-02-14 00:31:38 autor piegowata

 

to fakt , ja tak kiedyś nakładałam puder na puder

Re: Dodatkowy puder do utrwalenia

Bibułki będą najlepszym rozwiązaniem według mnie. Odświeżysz twarz, wyrównasz puder, który Ci się wyświeca.

Re: Dodatkowy puder do utrwalenia

Oj, kwestia pielęgnacji też jest ważna, bardzo możliwe że to typ cery tłustej lub mieszanej,. Tu trzeba jednak tonizować i używać bardzo lekkich kremów. A co do matowienia, bibułki jednak są poręczniejsze, ale awaryjnie filtr do kawy można pociąć i nosić przy sobie. Natomiast co do pudrów, hmm, pudry mają to do siebie, że jednak lubią się ścierać, puder ryżowy z Ekocery jest spoko ale większy, więc tu mogę polecić mini słoiczki do kupienia np w Rossmanie na dziale z kosmetykami podróżnymi i warto przesypywac co jakiś czas trochę pudru, do tego malutki, krótki pędzlek się przyda. Ogólnie jeszcze bym mogła polecić w ogóle Fixer matujący, np z Kryolana/may to be, ale jednak nie da to gwarancji matowości na długo bez użycia podkładu pod spodem
Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: