Dlaczego powinnismy sie odkwasic(np.octem jabłkowym)??

  • 2012-06-26, o 00:37
  • 88
  • 68 890
  • 34
  • 55

Re: Dlaczego powinnismy sie odkwasic(np.octem jabłkowym)??


na szklanke letniej wody ,lyzeczka,góra dwie octu jabłkowego(tego prawdziwego z fermentacji jabłek)..mozna tez rano na czczo ,tak jak piszesz Megi ,szklanka wody rozpuszczona z sokiem z cytryny..i ostatni sposób soda oczyszczona..generalnie zasada jest taka,ze to co dostarczamy organizmowi kwaśnego,wbrew pozorom odkwasza i na odwrót -jedzenie zasadowe-zakwasza.. poza tym bardzo łatwo mozna sprawdzic ,czy ma sie zakwaszony organizm..

katy24-24

Katy jak sprawdzic ? Robilam badanie pod katem dny moczanowej i wyszlo, ze nie mam ale to chyba jeszcze nie jest dowodem na to, ze organizm nie jest zakwaszony ? Oczy mam podkrazone jak diabli ale zawsze tak bylo odkad pamietam. Po urodzeniu drugiego syna cos mi sie poprzestawialo w organizmie, ja zawsze mowie, ze termostat mi sie zepsul, bylo to juz prawie 18 lat temu. Od tej pory nie moge nosic nic z dlugim rekawem , w grudniu przechodze z koszulki bez rekawgow w krotki rekaw oczywiscie po domu, innaczej mam skrepowane ruchy i jest mi goraco, dusze sie. Ale do czego zmierzam... zawsze uwielbialam perfumy a 20 lat temu dostalam od meza Chanel 5, ktore sa dosc mocne i moglam je nosic. Od urodzenia syna perfumy smierdza na mojej skorze, niektore wiecej inne mniej. Porownywalam kiedys na skorze swojej i kolezanki znane Jean Paul Gaultiera i na jej skorze ladnie pachnialy a na mojej... szkoda gadac . Kwasne ph skory to to samo co zakwaszenie organizmu ? Dodam, ze czesto czuje sie zmeczona i spiaca i trwa to od dawna.
Bardziej odpowiadalaby mi wersja z woda z cytryna. Jakie sa proporcje i jak dlugo trzeba prowadzic taka kuracje ? Bylabym Ci wdzieczna Katy

Re: Dlaczego powinnismy sie odkwasic(np.octem jabłkowym)??

kwasny pot ,taki hmmm. cuchnący jest oznaka zakwaszenia organizmu...ciągłe zmeczenie,spanie równiez ..rano jak sie obudzisz ,na czczo,nic nie pij i nie jedz,napluj do szklanki wody i obserwuj co sie bedzie z ta slina działo...jak bedzie pływała na wodzie ,to organizm jest w porzadku..a jak po 10,15 minutach ta slina bedzie schodziła pod wode ,bedzie dostawala takie rogi,to znaczy ,ze organizm jest zakwaszony..czesto zakwaszeniu organizmu towarzyszy biały nalot na języku,który jest oznaką obecnosci Candidy w organizmie...jezeli zakwaszenie trwa kilkanascie lat,to wioadomo,ze kuracja bedzie trwala dłuzej..mam dla Ciebie swietny artykuł ,w którym pisze jak stosować sodę ,by sie odkwasic w ciągu zaledwie 3 dni,,ale to wszytsko zalezy od organizmu..
http://gazetawarszawska.com/2012/02/12/ ... -leczenie/
jezeli chodzi o kuracje cytryną ,to 2 lyzki soku z cytryny na szklanke wody..pic na czczo z rana,(ogólnie 3 razy dziennie)..wiesz ,jak ktos jest mocno zdesperowany ,to bedzie pil ciagle nawet i do posilkow...odkąd pamietam zawsze wolalam jesc rzeczy kwaśne i pikantne,nigdy nie lubiłam slodyczy,,takze ja potrafie cytryny wcinac na surowo...wszelkiego rodzaju kiszonki..takze z zakwaszeniem nie mam problemów,ale ogólnie nasza dieta jest podatna na zakwaszanie...i druga sprawa ,trzeba zmienic diete(mniej slodyczy),bo nawet jak sie odkwasimy i bedziemy mieli stare nawyki zywieniowe,to problem powróci..najbardziej w diecie zakwasza mleko,ale juz roznego rodzaju kefiry,maślanki juz nie...znalazlam cos na szybkiego,co powinno rozwiac Twoje wątpliwości..
https://sites.google.com/site/poradydom ... -organizmu

Re: Dlaczego powinnismy sie odkwasic(np.octem jabłkowym)??

Dziekuje, poczytam i wezme sie za kuracje, jeszcze nie wiem ktora czy cytryna czy soda. Jak bylam mala musialam jesc na przymus witaminy - kapuste kiszona i jablka, ojciec mi nie odpuscil. Ja po dzis dzien nie cierpie surowych jablek, nawet tych slodkich, nawet jak teraz o tym pisze to mi jezyk cierpnie. Byl wyjatek jak bylam w ciazy - wcinalam jablka i musialy byc to kwasne jablka . A tak w ogole to od dziecka mialam wrzody na dwunastnicy, nadkwasote i nie wiem, moze dlatego takie rzeczy jak jablka czy kapusta kiszona to bylo dla mnie straszne do przelkniecia

Re: Dlaczego powinnismy sie odkwasic(np.octem jabłkowym)??

Moja mama robi sobie taką kurację cytrynami. Wyciska sok i pije, w ciągu kilku dni wypija sok z chyba 40 cytryn. Nie pamiętam jak to dokładnie wygląda ale raz na jakiś czas tak robi. To ma na celu oczyszczenie organizmu i może też odkwaszenie. I co dziwne właśnie po soku z cytryny nie boli ją żołądek a kwaśnych rzeczy za bardzo jeść nie może. Jeśli by kogoś interesowało to podpytam i napiszę jak ona to robi co dokładnie ma to na celu.

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Dlaczego powinnismy sie odkwasic(np.octem jabłkowym)??

To tak jak moja mama, co jakis czas robi kuracje oczyszczajace wedlug Tombaka, mowila mi kiedys o tych cytrynach. Bede u niej za tydzien to moze mna pokieruje

Ps. A tak w ogole to uwielbiam mleko i pije srednio 3/4 litra dziennie. Slyszalam, ze to ponoc niezdrowo ale jak ja uwielbiam zimne mleko, kupuje codziennie 2 l mleka na nas troje.

Re: Dlaczego powinnismy sie odkwasic(np.octem jabłkowym)??

Dziekuje, poczytam i wezme sie za kuracje, jeszcze nie wiem ktora czy cytryna czy soda. Jak bylam mala musialam jesc na przymus witaminy - kapuste kiszona i jablka, ojciec mi nie odpuscil. Ja po dzis dzien nie cierpie surowych jablek, nawet tych slodkich, nawet jak teraz o tym pisze to mi jezyk cierpnie. Byl wyjatek jak bylam w ciazy - wcinalam jablka i musialy byc to kwasne jablka . A tak w ogole to od dziecka mialam wrzody na dwunastnicy, nadkwasote i nie wiem, moze dlatego takie rzeczy jak jablka czy kapusta kiszona to bylo dla mnie straszne do przelkniecia

megi1828

no bo tak to chyba jest ,ze jak ktos ma wrzody czy cos to chyba nie moze jesc pikantnych ani kwasnych rzeczy,bo boli zoladek ..najgorsze jest to,ze rodzice czesto wciskaja dzieciom w dziecinstwie rozne rzeczy,co daje skutek odwrotny,ze w dorosłym zyciu ,nie moga na dane jedzenie patrzec..u mnie tak bylo z mlekiem..zapach ugotowanego mleka odrzuca mnie na kilometr..megi,a Ty od czego sie nabawilas wrzodów i jak to sprawdziłas ze je masz????
ps. Michał Tombak ma na prawde dobre rady..ja na razie korzystam z ssania oleju..ale duzeeeee dawki cytryn to tez zaleca....co do octu jabłkowego, to ja ogólnie jestem za zrobieniem samemu w domu,anizeli tym kupnym..za bardzo mi pachnie tym spirytusowym ,10% sklepowym anizeli sfermentowanymi jabłkami..a najprosciej to juz chyba wpierniczac sok z wycisnietej cytryny ,wlacznie z cytrynami...

Re: Dlaczego powinnismy sie odkwasic(np.octem jabłkowym)??

Moja mama robi sobie taką kurację cytrynami. Wyciska sok i pije, w ciągu kilku dni wypija sok z chyba 40 cytryn. Nie pamiętam jak to dokładnie wygląda ale raz na jakiś czas tak robi. To ma na celu oczyszczenie organizmu i może też odkwaszenie. I co dziwne właśnie po soku z cytryny nie boli ją żołądek a kwaśnych rzeczy za bardzo jeść nie może. Jeśli by kogoś interesowało to podpytam i napiszę jak ona to robi co dokładnie ma to na celu.

Nitka24

ja sie chetnie dowiem,jak to przebiega u Twojej mamy..

Re: Dlaczego powinnismy sie odkwasic(np.octem jabłkowym)??

To tak jak moja mama, co jakis czas robi kuracje oczyszczajace wedlug Tombaka, mowila mi kiedys o tych cytrynach. Bede u niej za tydzien to moze mna pokieruje

Ps. A tak w ogole to uwielbiam mleko i pije srednio 3/4 litra dziennie. Slyszalam, ze to ponoc niezdrowo ale jak ja uwielbiam zimne mleko, kupuje codziennie 2 l mleka na nas troje.

megi1828

Megi ty kochasz mleko,a ja maslankeee...tyle to ja wypijam jej w ciagu dnia w polaczeniu z róznymi szejkami..na wodzie mi nie smakują, ale jak juz dodam maslanke albo kefir i ten kwasno -slodki smak..po prostu musze wypic i co mnie cieszy najbardziej ,ze zarazilam tym dzieci ,mimo ze mąż łasuch,kocha slodkosci i on z kolei jak sobie czegos nie upiecze to jest chory heheheh...ale powoli mu tez zmieniam diete..

Re: Dlaczego powinnismy sie odkwasic(np.octem jabłkowym)??


no bo tak to chyba jest ,ze jak ktos ma wrzody czy cos to chyba nie moze jesc pikantnych ani kwasnych rzeczy,bo boli zoladek ..najgorsze jest to,ze rodzice czesto wciskaja dzieciom w dziecinstwie rozne rzeczy,co daje skutek odwrotny,ze w dorosłym zyciu ,nie moga na dane jedzenie patrzec..u mnie tak bylo z mlekiem..zapach ugotowanego mleka odrzuca mnie na kilometr..megi,a Ty od czego sie nabawilas wrzodów i jak to sprawdziłas ze je masz????
ps. Michał Tombak ma na prawde dobre rady..ja na razie korzystam z ssania oleju..ale duzeeeee dawki cytryn to tez zaleca....co do octu jabłkowego, to ja ogólnie jestem za zrobieniem samemu w domu,anizeli tym kupnym..za bardzo mi pachnie tym spirytusowym ,10% sklepowym anizeli sfermentowanymi jabłkami..a najprosciej to juz chyba wpierniczac sok z wycisnietej cytryny ,wlacznie z cytrynami...

katy24-24

Mialam 12 lat jak bolal mnie zoladek 2 tygodnie codziennie. Poszlysmy do lekarza i dostalam skierowanie na rtg, musialam wypic szklanke jakiejs rozpuszczonej kredy . Potem wynik - nisza wrzodowa cos 7mm x 3 mm o ile dobrze pamietam. To bylo prawie 40 lat temu to wiesz, na pewno leczyli innaczej i mnie skuteczniej niz teraz. Byl okres ze czulam sie dobrze a byly i nawroty. W LO bylam 2 miesiace na zwolnieniu lekarskim takie mialam bole z wymiotami. Potem kiedy mialam 25 lat z pracy zabralo mnie pogotowie, wrzody pekly, zaszyli dziure czyli choroba nie wyleczona, tylko dziura zaszyta "jeszcze przed pania conajmniej z 5 takich operacji " - mruknal lekarz. Malo tego - chyba byli tam wszyscy pijani, narkoza przestala dzialac jeszcze w czasie operacji, moze to bylo juz tylko szycie ale bolalo. A najlepsze jest to, ze przez pomylke rozciachali mi zoladek i wsadzili przez nos sonde zoladkowa, ktora jest gruba jak palec, miazdzyla mi gardlo bo musialam ja miec jeszcze jakis czas po opercacji. A wystarczylo tylko male ciecie do dwunastnicy i sonda cienka jak slomka ( wiem, bo kolega mial ). Tu w Holandii dziwili sie, ze bylam operowana z powodu pekniecia wrzodow. No i jakos od tamtego czasu mam spokoj, czasami ale to sporadycznie pobolewa mnie zoladek to biore ranigast albo oslonowe. Sorry, ze tak sie rozpisalam ale tak mnie jakos naszlo. A teraz to mowi sie, ze przyczyna choroby wrzodowej jest zakazenie helicobacter...nikt mnie nigdy pod tym katem nie badal. Moze ja to mam ?

Re: Dlaczego powinnismy sie odkwasic(np.octem jabłkowym)??


Megi ty kochasz mleko,a ja maslankeee...tyle to ja wypijam jej w ciagu dnia w polaczeniu z róznymi szejkami..na wodzie mi nie smakują, ale jak juz dodam maslanke albo kefir i ten kwasno -slodki smak..po prostu musze wypic i co mnie cieszy najbardziej ,ze zarazilam tym dzieci ,mimo ze mąż łasuch,kocha slodkosci i on z kolei jak sobie czegos nie upiecze to jest chory heheheh...ale powoli mu tez zmieniam diete..

katy24-24

Tylko ze maslanka jest zdrowa, prawda ? Ja tez lubie, zwlaszcza w upaly, tez kefir ale zima juz nie. My pijemy mleko do obiadu, moi chlopcy tez i rodzice tak pili i dziadkowie ze strony ojca.

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: