DLA AMATORÓW!

  • 2011-02-26, o 16:46
  • 43
  • 13 288
  • 25
  • 37

DLA AMATORÓW!

Kurcze, zaczynam dopiero. I mi jest ten wątek bardzo potrzebny. Głównie na forum są pytania: jak zrobić makijaż taki czy taki. A ja chciałabym wiedzieć, bo dziś o tym usłyszałam z filmiku: co to jest baza, jak się ją nakłada, jaka jest dobra? I mnóstwo amatorskich pytań. Mam 26 lat, ale zero wiadomości o makijażach:) I myślę, że nie jestem jedyna

Karolina

Re: DLA AMATORÓW!

Baza to coś w postaci kremu/żelu, może być np sylikonowa (Soraya) i w taki sam sposób jak krem ją nakładasz. Nakłada się ją po to, aby podkład lepiej się trzymał, dłużej. Wzależności od tego jakiego typu kupisz będzie np matowić skórę aby po jakimś czasie nie zaczeła się błyszczeć, bądź spowoduje że skórki nie będą widoczne przy cerze suchej. Co do tego która jest dobra to nie pomogę za bardzo bo jak narazie stosuję jedną - właśnie z Sorai do cery normalnej i mieszanej. Jestem z niej zadowolona, chociażby ze względu na to, że makijaż który zrobiłam wczoraj na bal utrzymał się bez popraawek od godz 18 do godziny 6 rano i spokojnie był by dłużej ale trzeba był się położyć spać i zmyć go.

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Re: DLA AMATORÓW!

Baza to coś w postaci kremu/żelu, może być np sylikonowa (Soraya) i w taki sam sposób jak krem ją nakładasz. Nakłada się ją po to, aby podkład lepiej się trzymał, dłużej. Wzależności od tego jakiego typu kupisz będzie np matowić skórę aby po jakimś czasie nie zaczeła się błyszczeć, bądź spowoduje że skórki nie będą widoczne przy cerze suchej. Co do tego która jest dobra to nie pomogę za bardzo bo jak narazie stosuję jedną - właśnie z Sorai do cery normalnej i mieszanej. Jestem z niej zadowolona, chociażby ze względu na to, że makijaż który zrobiłam wczoraj na bal utrzymał się bez popraawek od godz 18 do godziny 6 rano i spokojnie był by dłużej ale trzeba był się położyć spać i zmyć go.

Nitka24

Kupiłam go dziś. Jest bardzo przyjemny. Ale miałam wrażenie, że jak nakładałam na niego podkład, podkład się rozmazywał, jakby wchłaniał i jakby go wcale nie było, może to wrażenie przy dziennym świetle. A jeśli chodzi o sztukę malowania oczu, to na prawdę nie jest to takie proste ale chyba znośnie mi wyszło:) Kupiłam też krem matujący Sorai do cery mieszanej, ma takie fajne niebieskie granulki, też jest przyjemny i jest na dzień i noc. Kupiłam też tusz Manhattan - jest w porządku (mimo, że nie wiem co to znaczy dobry tusz )

Karolina

Re: DLA AMATORÓW!

To że miałaś uczucie rozmazywania przynajmniej przy tej bazie jest normalne. Poprostu buzia robi się gładsza taka"śliska" mi to ułatwia nakładanie podkładu ale miże innym to przeszkadza.

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Re: DLA AMATORÓW!

Miałam wrażenie jakby podkład był wchłaniany przez tę bazę. Nakładasz, nakładasz a on znika. Ale muszę pooglądać się w różnym świetle:)

Karolina

Re: DLA AMATORÓW!

Nie wiem gdzie o to zapytać, więc spróbuje w tym wątku:) Jak malować kreskę czarną kredką na dolnej powiece? Nigdy nie wiem w jakim miejscu, żeby była wyrazista, ale nie za ostra. Może się to wydawać głupie pytanie, ale jaką macie technikę malowania kreski?:) Mam w sumie małe oczy i rzadkie, krótkie rzęsy, więc fajnie by było jakbyście mogły mi doradzić co zrobić, żeby optycznie je powiększyć.

„Błogosławieni Ci, którzy nie potrafią kochać, albowiem ich serc złamać się nie da"(Albert Camus)

Re: DLA AMATORÓW!

Z reguły maluję kreskę na całej długości tuż nad górnymi jak i tuż pod dolnymi czasami dociągam do wewnętrznego kącika. Dolną powiekę maluję różnie, tzn: albo tylko pod rzęsami, albo kreskę robię "w rzęsach" albo w lini wodnej albo wszystko naraz:) A co do twojego pytania to ja bym pomalowała pod rzęsami i lekko roztarła.
Tusz wydłużający rzęsy się przyda na zewnętrzną część tak żeby otworzyć oko, biała kredka w linii wodnej. Nie obrysowuj oka całego.
Może mam tylko takie wrażenie ale jak sobie zrobię wyraźną kreskę na górnej powiece linerem (wyciągnę ją poza oko) i na dole kredką to moje oko wydaje mi się większe ale może tylko mi się wydaje:)

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: DLA AMATORÓW!

Oo dzięki bardzo za porady:) Na pewno wykorzystam je w praktyce.Spróbuję wyrobić sobie rękę, żeby te kreski jakoś ładnie wychodziły:)

„Błogosławieni Ci, którzy nie potrafią kochać, albowiem ich serc złamać się nie da"(Albert Camus)

Re: DLA AMATORÓW!

Ja z kolei robię kreskę na całej długości górnej powieki natomiast powiekę dolną maluję w linii wodnej a kreskę poniżej linii wodnej robię tylko na ok. 1/3 długości i lekko rozcieram,wtedy zewnętrzne kąciki są ładnie zaakcentowane i oko wydaje się większe:)

Re: DLA AMATORÓW!

fajny temat

Re: DLA AMATORÓW!

Ja z kolei robię kreskę na całej długości górnej powieki natomiast powiekę dolną maluję w linii wodnej a kreskę poniżej linii wodnej robię tylko na ok. 1/3 długości i lekko rozcieram,wtedy zewnętrzne kąciki są ładnie zaakcentowane i oko wydaje się większe:)

2011-07-16 17:57:32 autor Roksi89

Koniecznie wypróbuję taki sposób :)

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: