Czy używał ktoś z was puder ryżowy np z Kryolanu?

  • 2012-01-23, o 21:58
  • 48
  • 26 594
  • 31
  • 44

Czy używał ktoś z was puder ryżowy np z Kryolanu?

zastanawiam się nad kupnem pudru ryżowego, jednak nie wiem który wybrać np Kryolan, Paese, wiadomo że różnią się one ceną... ale oprócz tego (skład jest praktycznie identyczny)... tak więc może mogłaby wypowiedzieć osoba, która używała już któryś z tych pudrów ? ))))

Re: Czy używał ktoś z was puder ryżowy np z Kryolanu?

Stosuję Anti-Shine z Kryolana. Mam cerę łojotokową więc nie lada wyzwanie dla pudrów. I jest to najlepszy jaki stosowałam. Polecam, cena 56 zł z tego co pamiętam, otrzymujemy 30g i to starcza na wieeele miesięcy. Kupiłam na koniec września zeszłego roku, stosuję prawie codziennie, a nawet połowy nie ubyło. Także na pewno się opłaca
Jak go skończę to przymierzam się na DryFlo (puder na bazie skrobi kukurydzianej), który jest podobno jeszcze lepszy niż Kryolan. No i tańszy. Za 100g wychodzi 13 zł bez przesyłki (dostępny na mazidłach).

Re: Czy używał ktoś z was puder ryżowy np z Kryolanu?

Puder ryżowy?a czym on właściwie jest i jaka jest różnica między ryżowym a zwykłym?

"cudownie jest móc dzielić się radością z bliską osobą"

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Czy używał ktoś z was puder ryżowy np z Kryolanu?

Po pierwsze różnią się działaniem. Te typowe, kolorowe, drogeryjne nie mają prawie wcale właściwości matujących. No chyba że komuś nie przetłuszcza się skóra Sama stosowałam kiedyś Astor, Rimmel i jeszcze parę tańszych i droższych. Jedyny efekt jaki dawały to lekko wyrównują kolor skóry. Pudry ryżowe/bambusowe/DryFlo niezwykle silnie pochłaniają sebum.
Po drugie skład. Na przykład Kryolan Anti-Shine zawiera tylko dwa składniki. I nic więcej. Żadnych dodatków zapachowych i innych cudów. Dlatego jest przyjazny skórze

Re: Czy używał ktoś z was puder ryżowy np z Kryolanu?

Lily! Bardzo lubię Twoje komentarze. Masz dużą wiedzę i fajnie że się nią z nami dzielisz A ten puder to pewnie sobie kiedyś kupię - jak skończę te, które obecnie posiadam (a jest ich niestety sporo) Od jakiegoś czasu pudruję twarz zwykłą mąką ziemniaczaną i powiem Ci, że w ogóle się nie świecę przez wiele godzin, bo po zwykłych pudrach takiego efektu nigdy nie było.

Założyłam ostatnio wątek o terminie ważności kosmetyków. Jestem ciekawa jakie masz zdanie na ten temat. Pozdrawiam!

P.S. I co powiesz o parabenach - wątek o ziemi egipskiej Bikor...

Mademoiselle

Re: Czy używał ktoś z was puder ryżowy np z Kryolanu?

Hmm świetnie dzięki za wyczerpującą odpowiedź:)-przyznam szczerze,że nie słyszałam o tego typu pudrze (wstyd się przyznać),ale dobrze jest poszerzyć sobie wiedzę na ten temat. Będę musiała go wypróbować mam nadzieję,że warto:) Pozdrawiam
dziewczyny

"cudownie jest móc dzielić się radością z bliską osobą"

Re: Czy używał ktoś z was puder ryżowy np z Kryolanu?

znalazlam ostatnio duzo pozytywnych opini o pudrze ryżowym z Paese... miałyscie go kiedyś?
czy jest jakas róznica między tym z Paese a z Kryolanu ?
na pewno cena: 24 zł a 56 zł ....

Re: Czy używał ktoś z was puder ryżowy np z Kryolanu?

Ja też uzywa w salonie Kryolan i jestem mega zadowolona! także ja ten polecam chociaż tamtego nie stosowałam więc nie mogę za bardzo porównać;/

Re: Czy używał ktoś z was puder ryżowy np z Kryolanu?

Możliwe, że nie ma żadnej różnicy między nimi, zależy tylko co w składzie ma ten z Paese. Jeśli faktycznie prawie cały składa się ze skrobi ryżowej to uważam, że jak najbardziej opłaca siępo niego sięgnąć. Gorzej, jak jest to puder "okraszony" ową skrobią, bo już z takimi się spotkałam

Re: Czy używał ktoś z was puder ryżowy np z Kryolanu?

A uzywala ktoras z was pudru do ciala na twarz Dr.HAUSCHKA? (seidenpuder -jedwabny puder do ciala) ?? to ten http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=8975
jego sklad : Oryza sativa, Serica, Silica, Parfum, Gentiana lutea, Quercus robur, Salvia officinalis, Solum Diatomeae
waga: 50 g

Puder Dr.Hauschka otrzymywany jest z naturalnego jedwabiu w postaci sproszkowanej. Wzbogacony wyciągami roślinnymi z szałwii, gencjany oraz kory dębu, puder posiada przyjemny zapach i lekki efekt odświeżający. Stabilizuje naturalną mikroflorę skóry. Stosowanie pudru zapewnia skórze niezawodną ochronę, pielęgnuje ją, nadaje miękkość i zabezpiecza przed podrażnieniami. Ułatwia on naturalną wymianę gazową skóry. Puder nie zawiera substancji mogących wywoływać podrażnienia skóry. Skóra staje się naturalnie matowa i uzyskuje, zwłaszcza w najbardziej wrażliwych partiach, niezawodną ochronę. Możliwości zastosowania pudru są wszechstronne : jako puder do ciała i stóp, jako delikatny dezodorant, suchy szampon do włosów, do pielęgancji niemowląt, jako środek pielęgancycjny w przypadku otarć naskórka i podrażnień skóry z towarzyszącym świądem (np. przy ospie lub po ukaszeniach owadów).

DZIEWCZYNY czym nakladacie takie pudry matujace????

Doskonalosc jest nudna !! KOBIETA ZMIENNA JEST!!-raz kolor wlosow blond,nastepnym razem czerwony[color=#FF00BF:2k8gkssj]DODAJMY ZYCIU KOLORU!![/b][/color:2k8gkssj]DODAJMY ZYCIU KOLORU![/color][/color]!!

Re: Czy używał ktoś z was puder ryżowy np z Kryolanu?

niestety wysusza a szkoda

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: