Czy po ściągnięciu aparatu skrzywily się wam zeby ??

  • 2016-01-06, o 19:11
  • 41
  • 14 755
  • 27
  • 33

Re: Czy po ściągnięciu aparatu skrzywily się wam zeby ??

hmmm... to bardzo dziwne. U mnie puki co nic się takiego na szczęście nie dzieje. Jestem pół roku po zdjęciu aparatu i właśnie zakończyłam wizyty kontrolne. Mam nadzieje, że mi to nie grozi, ale naczytałam się tez róznych rzeczy.

Re: Czy po ściągnięciu aparatu skrzywily się wam zeby ??

Ze względu na fakt, iż zęby mają samoistną tendencję do powrotu do ich początkowych pozycji, aby temu zapobiec, utrzymać i ustabilizować osiągnięte efekty leczenia aparatem ortodontycznym, bezwzględnie należy zastosować aparaty retencyjne.

Re: Czy po ściągnięciu aparatu skrzywily się wam zeby ??

Czytałam, że zęby potrafią same się "układać" jeśli zmienia się zgryz, więc pewnie dlatego nosi sie po aparacie stałym taki ruchomy później aby utrwalić nowe ustawienie zębów.

Re: Czy po ściągnięciu aparatu skrzywily się wam zeby ??

To jest możliwe, dlatego czasem trzeba nosić aparat na noc. 

Re: Czy po ściągnięciu aparatu skrzywily się wam zeby ??

Moj dentysta polecił mi założenie drucika retencyjnego, zamiast apartu retencyjnego. Dzięki temu, zęby nie wróciyły na swoje miejsce :) 

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Czy po ściągnięciu aparatu skrzywily się wam zeby ??

Nieznacznie ale tak - zęby potem muszą się "osadzić" ;)

Re: Czy po ściągnięciu aparatu skrzywily się wam zeby ??

Jeden ząb, bo zaczęła mi rosnąć ósemka i ona spowodowała to wykrzywienie :/

Nie, ale słyszałam, że niektórym tak się dzieje

Re: Czy po ściągnięciu aparatu skrzywily się wam zeby ??

A masz do noszenia specjalny aparat na noc? Może za krótko go miałaś? CO na to ortodonta? :O

Re: Czy po ściągnięciu aparatu skrzywily się wam zeby ??

niestety tak, przez dwa lata po sciągnięciu był używany dodatkowo aparat na noc, mimo to po kolejnych paru latach zęby wracają na swoje "stare" miejsca, dodam, że chodziło u mnie głownie o jedynki nachodzące na siebie a aparat miałam na zębach prawie trzy (!) lata..

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: