Czy picie wody z cytryną negatywnie wpływa na szkliwo

  • 2015-08-28, o 09:42
  • 74
  • 34 387
  • 41
  • 56

Czy picie wody z cytryną negatywnie wpływa na szkliwo

Lubicie pić wodę z cytryną? Bo ja uwielbiam. Tylko co z biednym szkliwem, które jest narażone na działąnie kwasów? Pić normalnie czy przez słomkę? Bo i z takimi opiniami się spotkałam. Pij wodę z cytryną przez słomkę, bo to nie zniszczy tak szkliwa. Jeden ząb ma juz trochę obtarte szkliwo w jednym miejscu - jedynka oczywiście - i żeby je zregenerować muszę robić przerwy wielotygodniowe, by się odbudowało. Na szczęście pasta Emex pomaga.

Macie może ten sam problem? Jest jakiś trik, żeby nie rezygnować z ulubionego napoju dla dobra szkliwa? 

Re: Czy picie wody z cytryną negatywnie wpływa na szkliwo

Uwielbiam wodę z cytryna, zwłaszcza z samego rana ;) Ja tez pije tylko przez słomkę bo tylko taki znam sposób :)

Re: Czy picie wody z cytryną negatywnie wpływa na szkliwo

Szczerze mówiąc większą kwasowość niż cytryna ma zwykła Cola, i to mówimy o piciu czystego soku z cytryny, a nie z wodą. Także bez obaw o zęby, one bardziej dostają po szkliwie od gorącej kawy. Co do zęba, poproś dentystę o jakieś rozwiązanie. Może jest jakiś lak bezbarwny na pokrycie wrażliwego zęba. U mnie to była płytka licówka do nadbudowania powłoki, trochę droga ale na lata i sok z cytryn czy grejpfruta spokojnie mogę pić. ;)

Re: Czy picie wody z cytryną negatywnie wpływa na szkliwo

To jest bardzo niewielki "ubytek", który sam sie nabudowuje po pewnym czasie. Więc chyba licówka to zbyt radykalne rozwiązanie. Owszem dentyskta poleciła mi nie mycie zębów po piciu wody z cytryną, bo niby ślina sama zregeneruje szkliwo, no ale tak się nie dzieje, skoro to szkliwo się ściera przy dziąśle. Coli nie piję, ale za to ilości wody z cytryną w ciągu dnia to idzie w litry, bo żłopię wodę w pokaźnych ilościach. Nie zawsze z cytryną.

TAk jak wspomniałam pomaga elmex. Zastanawiam się nad płynem do płukania przeciw erozji szkliwa Elmex fioletowy. Może to trochę zabezpieczy szkliwo? A jak nie to chyba mi już zostaje picie przez słomkę i w ten sposób odilozowanie od działania kwasów. 

Re: Czy picie wody z cytryną negatywnie wpływa na szkliwo

pił przez slomke i będzi ok. :-) woda z cytryną jest dobra i należy ja pić z rana na przyspieszenie metabolizmu. :-)

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Czy picie wody z cytryną negatywnie wpływa na szkliwo

jaka pasta elmex Ci pomaga ? ja z kolei mam nadwrażliwość zębów i musze stosować elmex zielony.

Re: Czy picie wody z cytryną negatywnie wpływa na szkliwo

Ta pomarańczowa przeciwpróchniczna. Jeszcze zamierzam wypróbować fioletową linię przeciw erozji... jakoś tak.

TAk chyba zaopatrzę się w słomki, bo bez wody z cytryną nie przeżyję(blush) 

Re: Czy picie wody z cytryną negatywnie wpływa na szkliwo

Erozja szkliwa od kawasów w owocach to rzecz normalna. Jednak słomka powinna nieco zmniejszyć ten problem :)

Re: Czy picie wody z cytryną negatywnie wpływa na szkliwo

również staram się takie napoje pić przez słomkę zeby nadmiernie nie narażać szkliwa ale nie zawsze mi sie to udaje;p

Re: Czy picie wody z cytryną negatywnie wpływa na szkliwo

Pij przez słomke i po problemie

Re: Czy picie wody z cytryną negatywnie wpływa na szkliwo

Woda z cytryną dla naszego organizmu jest bardzo zdrowa, lecz nie wiem czy dla zębów. Słyszałam gdzieś że właśnie cytryna źle wpływa na szkliwo, ale sama nie wiem, ja zawsze pije przez słomkę. :)

Kamila.
Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: