Czy dokarmiacie zimą zwierzęta?

  • Temat zamknięty
  • 2013-01-22, o 15:34
  • 46
  • 12 787
  • 30
  • 34

Re: Czy dokarmiacie zimą zwierzęta?

Pewnie, że fajnie! Jednak życie w domku daje więcej takich możliwości, niż życie w blokowisku, dlatego zamierzam stale praktykować taką pomoc dla zwierzaków, nie tylko zimą. Ciekawe, czy na początku lata znów przypętają się do nas jakieś kociaki... Mamy już 3 oraz 4 psy

Re: Czy dokarmiacie zimą zwierzęta?

A mieszkacie blisko lasu? bo jak tak to jeszcze np sarenki można dokarmiać.

Re: Czy dokarmiacie zimą zwierzęta?

Nie, ale są obok nas dzikie sady i tam są sarenki. W zeszłym roku podeszły pod nasze ogrodzenie, ale nasze podwórkowe psiaki je wystraszyły szczekaniem

Re: Czy dokarmiacie zimą zwierzęta?

Aha, ojej, no sarenki są płochliwe, szczególnie szczekania się boją. Najlepiej zanieść im jedzenie tam, gdzie przebywają (np.wysuszony chleb, marchew..)

Re: Czy dokarmiacie zimą zwierzęta?

mówiąc ogólnie o zwierzetach, moja bacia dokarmiala latem bezpańskiego psa. niestety po pewnym czasie pies się u niej zadomowił i stanowił zagrożenie dla sąsiadów bo gryzł po kostkach i warczał, gdy ktoś do niej przychodził. Nie miała serca go przegnać, ale byla już za stara aby sie nim opiekować. na zime przyjeżdzala do nas wiec pies nie mial gdzie przychodzic i juz go wiecej nie widzielismy...tak wiec z tym dokarmianiem czy to latem czy zimna bywa różnie.

Re: Czy dokarmiacie zimą zwierzęta?

To co zrobiła z tym psem? bo z postu wynika, jakby został gdzieś oddany , albo coś by mu się stało.. wiadomo, że zwierzę się przywiązuje,jeśli ktoś karmi np codziennie jakiegoś bezdomnego psa, to on się przyzwyczaji i będzie codziennie przychodził, tak samo jak ja dokarmiam ptaki to one codziennie punktualnie przylatują przez całą zimę..

Re: Czy dokarmiacie zimą zwierzęta?

Dokładnie widzę to po swoich ptakach. Jak w zegareczku między 7 a 9 na śniadanie zlatują.

Re: Czy dokarmiacie zimą zwierzęta?

Jeżeli już uda mi się czymś je dokarmiać, jest to zwykły chleb. Jednak gospodyni mojego bloku zabrania dokarmiana zwierząt, więc nie robię tego zbyt często.

Re: Czy dokarmiacie zimą zwierzęta?

Ja dokarmiam zima ptaki a latem na balkon wystawiam miskę z wodą, w takie upały jak mamy teraz to naprawdę potrzebne ;)

Re: Czy dokarmiacie zimą zwierzęta?

Mieszkam w bloku i dokarmianie zwierząt na osiedlu jest niezbyt dobrym pomysłem, bo zazwyczaj przyciąga szczury, które później przenoszą się do piwnic.

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: