Co polecacie na przetłuszczające się włosy?

  • 2011-03-06, o 10:56
  • 158
  • 82 715
  • 99
  • 121

Re: Co polecacie na przetłuszczające się włosy?

Jeżeli włosy mają być zdrowsze i piękniejsze musice podczas kąpieli używać mniej szamponu, wystarczy około jedna stołowa łyżka, a za to podwoić płukanie pamiętajcie dziewczyny płukania nigdy nie za wiele ! , To bardzo dobrze robi włosom przetłuszczającym się.

Re: Co polecacie na przetłuszczające się włosy?

ja uważam że włosy jest myć najlepiej 2 razy, ponieważ za pierwszym razem zmywamy cały brud, kurz i tłuszcz a dopiero za drugim razem nasza skóra sie oczyszcza. Polecam też za pierwszym razem nie masować zbytnio skóry głowy bo może to zapchac nasza skórę tymi wszystkimi brudami. Ja najpierw nakladam na mokre włosy szampon "myziam" nim włosy (ale nie dociskam rąk do głowy) spłukuje i potem myje już normalnie za 2 razem. Co do płukania zgodze sie włosy nalezy wypłukać jak najdokładniej by nic nie zostało, nie oblepiało i nie obciażało naszych włosów.
Przetłuszczające włosy dobrze jest tez zostawic same do wyschniecia bo suszarka może je zbytnio nagrzewać i pobudzać wydzielanie tłustych substancji. Jak już bardzo musimy je wysuszyć to polecam robic to suszarka która ma poziomy regulacji temp. powietrza

Re: Co polecacie na przetłuszczające się włosy?

a jak myślicie czy codzienne mycie włosów może je dodatkowo osłabiac?
Słyszałam taka opinie że potęguje to efekt przetłuszczania. Ale jeśli mam tłuste włosy na drugi dzień to nie pozostaje nic innego jak je umyć

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Co polecacie na przetłuszczające się włosy?

Częste mycie włosów jest nie wskazane...... poniewaz nie dosc ze niszczymy włosy osłabiamy po przez tarcie jak myjemy ,to przez masowanie skóry pobudzamy łojotok który zaczyna się coraz częsciej i wiecej wydzielac ze skóry ..... najlepszy jest szampon suchy .... na włosy który aplikujemy tylko u nasady a konce jesli suche nakładamy jedwab , i tyle .... jesli ktos ma np włosy rozjasniane od nasady to skóra jest podraznoina ale tez wysszona i nie bedzie tak produkowała łoju
najlepiej przetłuscic włosy maksymalnie ile się da i przyzwyczaic je do zadszego mycia. Skóra głowy powinna się ustatkowac z wydzielaniem sebum ..... pozdrawiam

Zapraszam na bloga http://pekenito23.pinger.pl/

Re: Co polecacie na przetłuszczające się włosy?

dzięki bardzo za informacje:)

Re: Co polecacie na przetłuszczające się włosy?

Mam ten sam problem. Jeśli chodzi o maksymalne przetłuszczenie włosów to moim zdaniem to nic nie daje... Co do suchego szamponu, słyszałam gdzieś w jednym z programów telewizyjnych, że on jest przeznaczony tylko do sporadycznego używania! Np. w podróży, kiedy nie ma możliwości umycia włosów.
A co do samego mycia to z tego co wiem najpierw należy spłukać włosy ciepłą wodą, umyć szamponem, a spłukiwać chłodną, aby nie pobudzać wytwarzania łoju

Re: Co polecacie na przetłuszczające się włosy?

A ja słyszałam coś takiego, że do wody ktorą płuka się włosy warto doać trochę octu winnego

Re: Co polecacie na przetłuszczające się włosy?

A ja się pozbyłam tego problemu w bardzo prosty sposób. U mnie zdarzało się, że umyłam rano włosy i wieczorem miałam już tłuste od nasady. Do tego, zaczęły mi wypadać. Szampony z drogerii nie pomagały, odżywki, maski, serum. Nic. Poszłam do apteki i kupiłam szampon z firmy emolium. Niby jest przeznaczony do skóry atopowej i bardzo nawilżający. Odstawiłam reszte produktów. Szampon prawie w ogóle się nie pieni. Z początku było to denerwujące. Ale po kilku użyciach moje włosy zrobiły się inne. Pozbyłam się tych wszystkich silikonów i innych rzeczy, które stosują szampony typu: fructis, loreal itd. Włosy są nadal zdrowe, nie wypadają pękami i się tak nie przetłuszczają. Uwierzcie mi już wszystkiego stosowałam. Szampon kosztuje ok 30zł. Jest 200ml przy moich krótkich włosach starcza na 3miesiące, może dłużej. Ja już nie wracam do drogeryjnych kosmetyków do włosów

Re: Co polecacie na przetłuszczające się włosy?

A ja się pozbyłam tego problemu w bardzo prosty sposób. U mnie zdarzało się, że umyłam rano włosy i wieczorem miałam już tłuste od nasady. Do tego, zaczęły mi wypadać. Szampony z drogerii nie pomagały, odżywki, maski, serum. Nic. Poszłam do apteki i kupiłam szampon z firmy emolium. Niby jest przeznaczony do skóry atopowej i bardzo nawilżający. Odstawiłam reszte produktów. Szampon prawie w ogóle się nie pieni. Z początku było to denerwujące. Ale po kilku użyciach moje włosy zrobiły się inne. Pozbyłam się tych wszystkich silikonów i innych rzeczy, które stosują szampony typu: fructis, loreal itd. Włosy są nadal zdrowe, nie wypadają pękami i się tak nie przetłuszczają. Uwierzcie mi już wszystkiego stosowałam. Szampon kosztuje ok 30zł. Jest 200ml przy moich krótkich włosach starcza na 3miesiące, może dłużej. Ja już nie wracam do drogeryjnych kosmetyków do włosów

agniesia1234

ja akurat tego problemu nie zwalczę bo codziennie myję włosy. Co do Emolium prawda, moja mama uzywa tego szamponu

Re: Co polecacie na przetłuszczające się włosy?

A ja muszę właśnie coś zrobić ze swoimi włosami ;/ nie chcę mi sę myć codziennie włosów, a w zasadzie musiałabym ;/

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: