Cienkie + łupież

  • 2012-05-08, o 15:51
  • 70
  • 25 769
  • 47
  • 53

Re: Cienkie + łupież

A dlaczego nie należy nakładać odżywki na skórę głowy? :p Ja nakładam, a potem spłukuję ją dokładnie i tylko dzięki temu jestem w stanie pozbyć się łupieżu. Próbowałam już całej gamy szamponów leczniczych, ale nic nie pomaga i to w sumie dla mnie jedyny sposób.
Mój brat miał kiedyś tak że robiła mu sie na głowie sucha skorupa i się łuszczyła. Dermatolog przepisał mu maść, bardzo tłustą i miał sobie smarować całą skórę głowy ta maścią (nie było problemu bo włosy obcina prawie na łyso). Po kilku miesiącach takiego smarowania udało mu się to wyleczyć.

KLIK - Zaadoptuj wirtualnego gryzonia i odmóżdżaj się ze mną xD http://www.thielusia.deviantart.com/gallery <- moje prace, zapraszam

Re: Cienkie + łupież


Mój brat miał kiedyś tak że robiła mu sie na głowie sucha skorupa i się łuszczyła. Dermatolog przepisał mu maść, bardzo tłustą i miał sobie smarować całą skórę głowy ta maścią (nie było problemu bo włosy obcina prawie na łyso). Po kilku miesiącach takiego smarowania udało mu się to wyleczyć.

Caenthe

maść ta była na receptę? może pamiętasz jej nazwę i cenę ?

Re: Cienkie + łupież

Niestety nie pamiętam, bo to dawno było.

KLIK - Zaadoptuj wirtualnego gryzonia i odmóżdżaj się ze mną xD http://www.thielusia.deviantart.com/gallery <- moje prace, zapraszam

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Cienkie + łupież

ale myślę że ta maść nie sprawdziłaby się u osób z długimi włosami, ponieważ mogłaby je przetłuszczać

Re: Cienkie + łupież

ale myślę że ta maść nie sprawdziłaby się u osób z długimi włosami, ponieważ mogłaby je przetłuszczać

KamiluŚkaa

Niekoniecznie. Moje włosy przetłuszczają się prawdopodobnie na skutek zbytniego wysuszenia skóry głowy. Odkąd regularnie nakładam na skórę głowy i całe włosy różne oleje, przetłuszczanie znacznie się zmniejszyło. Tak jak z tłustą cerą - dobrze nawilżona zaczyna regulować pracę gruczołów łojowych i stan skóry się poprawia.

A wracając do łupieżu - jeżeli stan jest tak poważny, że na głowie robi się skorupa, to moim zdaniem nie ma po co szukać porady na forum, tylko trzeba lecieć do lekarza, bo to może być jakiś indywidualny przypadek. Z tym nie ma żartów, nie dość, że to nieestetyczne, to jeszcze jest ogromnym dyskomfortem psychicznym i może być objawem poważnej choroby.

Re: Cienkie + łupież

ale myślę że ta maść nie sprawdziłaby się u osób z długimi włosami, ponieważ mogłaby je przetłuszczać

KamiluŚkaa

Niekoniecznie. Moje włosy przetłuszczają się prawdopodobnie na skutek zbytniego wysuszenia skóry głowy. Odkąd regularnie nakładam na skórę głowy i całe włosy różne oleje, przetłuszczanie znacznie się zmniejszyło. Tak jak z tłustą cerą - dobrze nawilżona zaczyna regulować pracę gruczołów łojowych i stan skóry się poprawia.

A wracając do łupieżu - jeżeli stan jest tak poważny, że na głowie robi się skorupa, to moim zdaniem nie ma po co szukać porady na forum, tylko trzeba lecieć do lekarza, bo to może być jakiś indywidualny przypadek. Z tym nie ma żartów, nie dość, że to nieestetyczne, to jeszcze jest ogromnym dyskomfortem psychicznym i może być objawem poważnej choroby.

dokladnie ....sama mialam łupiez ,w dodatku bolala mnie strasznie skora glowy i robily sie takie hmm..strupki,krostki ciul to wie...teraz wiem,ze to bylo od przesuszenia wlosow i glowy,mimo ,ze na suche to one nie wygladaly...1 olejem,jaki nalozylam byl olej sezamowy i mozna wierzyc lub nie ,ale od razu ,doslownie od razuuu zaniknał lupiez ,strupki tak samo ...teraz nakladam inne oleje ,poziom nawilzenia wlosow i skory glowy pozostal...mam piekne ,lsniace wlosy nawet do 3,4 dni...odzywek wogóle nie uzywam ...tylko przed myciem na pare godzin oleje ,w weekend na cala noc..po zmyciu olei,psikam troche seboradinem w sprayu i wystarczy...

Re: Cienkie + łupież

ja nie mam na szczęście problemów z łupieżem zawsze działa mi Nizoral ;D

Re: Cienkie + łupież

ja nie mam łupiezu na szczęśćie

Re: Cienkie + łupież

jeśli szampon na łupież to podstawą jest dobre odżywienie włosów bo po tych specyfikach są często przesuszone 

Re: Cienkie + łupież

ja mam jedno i drugie

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: