Byc bardziej pewna siebie

  • 2011-11-13, o 23:05
  • 67
  • 21 082
  • 38
  • 51

Re: Byc bardziej pewna siebie

Mi również brakowało pewności siebie, ale zbudowałam ją na komplementach innych Musisz oddzielić żart od prawdy, raczej nikt ci w oczy nie powie, że jesteś brzydka

Rozpoczynam testowanie produktów - współpracuję ze sklepem http://www.spakosmetyki.pl/

Re: Byc bardziej pewna siebie

Polecam książki Beaty Pawlikowskiej z serii Kody podświadomości. To pierwszy poradnik, który moim zdaniem może coś dać w tej kwestii.

Re: Byc bardziej pewna siebie

A jak przestac przejmowac sie opinia,to co o nas inni mysla? jak przychodzi ta mysl znow o czym w tym danym momencie pomyslec ?

I Jak dziewczyna ktora od najmlodszych lat byla krytykowana,wysmiewana,za jej wady,mowino jej ze jest brzydka i do tej pory ktos z tym wyskoczy tylko ze rzadziej ,no bo wiadomo ze sa tez dziewczyny ktore od najmlodszych lat slysza jakie sa fajne ladne i dzisiaj rowniez

Ludzie, którzy swoje przykre historie mają zapisane na ciele w postaci Blizn....Kazda KAZDY z NAS zestarzeje sie,Zbrzydnie Nikt z NAS juz nie bedzie wygladal jak 5,10 lat temu ,NIKOGO NIE OMINIE..to naturalne- naturalny proces zycia.

Re: Byc bardziej pewna siebie

Aby być pewną siebie trzeba troszeczkę nad tym popracować. Trzeba znać swoją wartość, swoje wady i zalety, wtedy nikt cię nie zaskoczy ! Ja swoją pewność siebie zbudowałam sama, spotykając się z różnymi zdaniami o mnie

Rozpoczynam testowanie produktów - współpracuję ze sklepem http://www.spakosmetyki.pl/

Re: Byc bardziej pewna siebie

Mi również brakowało pewności siebie, ale zbudowałam ją na komplementach innych Musisz oddzielić żart od prawdy, raczej nikt ci w oczy nie powie, że jesteś brzydka

pysiaaa7

no tak tak, ale to jeszcze zależy z kim się rozmawia
przyjaciele mogą mi prosto w twarz powiedzieć, że jestem beznadziejna, brzydka etc., ale ja wiem, że oni robią to w dobrej wierze, dlatego też nie ma mowy o obrażaniu się czy utracie pewności siebie
gorzej, jeśli takie słowa usłyszy się od obcej osoby - potrafi zaboleć.

kurcze, najważniejsze to wiedzieć czego się chce od życia
ja swojego czasu, zaraz po stażu/praktykach, strasznie zawzięcie szukałam pracy. wiele czasu bezefektownych poszukiwań, aż w końcu mówię - co ma być to będzie! wzięłam pożyczkę i zdecydowałam się na własny biznesik. póki co jakoś udaje mi się utrzymać na rynku, chociaż łatwo nie jest. no ale teraz nie wolno jest mi się poddać!

Re: Byc bardziej pewna siebie

Ja mam straszny problem z pewnością siebie ;/ do tego stopnia że nie jestem w stanie nic sama porządnie załatwić, jak z kimś rozmawiam to mam wrażenie że robię z siebie idiotkę albo jakąś niedouczoną osobę ;/ jakiś czas temu miałam taką sytuację że poszłam na rozmowę kwalifikacyjną i potem dowiedziałam się że bardzo dobrze wypadłam wręcz, że i tu cytuję zmiażdżyłam swoją konkurencję. Ehh no wszystko ładnie pięknie ale co z tego jak trudno było mi w to uwierzyć i wmówiłam sobie że to jakiś przekręt bo przecież ja nie mogłam wypaść dobrze, że przecież źle mi poszło i pewnie tylko tak mówią żeby mi było miło. Oj mogłabym tu wiele takich sytuacji przytoczyć ;/ Macie jakieś pomysły jak sobie z tym radzić? Jak zdobyć pewność siebie?

Re: Byc bardziej pewna siebie

Recepty na pewność siebie nie znam Od małego jestem aż za pewna Jestem perfekcjonalistką,lubię się dobrze ubrać,umalować ,zrobić włosy,myślę że to również wpłynęło na podwyższenie mojej samooceny,a może jestem po prostu takim typem narcyza

"I like my money where I can see them.. Hanging in my closet""I always say shopping is cheaper than a psychiatrist."28 VII 2008 <3

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Byc bardziej pewna siebie

Ja polecam przeczytać artykuł: http://michalpasterski.pl/2008/11/jak-zwiekszyc-swoja-pewnosc-siebie/

Manius

Swietny artykul ! Kazdy komu brakuje pewnosci siebie powinien go przeczytac.

Ja w przeciwnienstwie do Aniober z przymruzeniem oka przyjmuje slowa krytyki czy jakies inne przykre rzeczy od obcych ludzi natomiast od osob bliskich i przyjaciol nie wyobrazam sobie uslyszec, ze jestem beznadziejna. Ten kto mi tak powie od tego momentu nie jest moim przyjacielem i tyle . No ale moze to dlatego, ze nie uwazam sie za osobe beznadziejna. Jesli ktos przyjmuje slowa "jestes beznadziejna" z pokora i jeszcze uwaza, ze mu przyjaciel zrobil przysluge, to z przykroscia stwierdzam, ze swiadczy to o jego bardzo niskiej samoocenie.

Mi również brakowało pewności siebie, ale zbudowałam ją na komplementach innych Musisz oddzielić żart od prawdy, raczej nikt ci w oczy nie powie, że jesteś brzydka

pysiaaa7

Oj sa ludzie i to spora ilosc, ktorzy podbudowuja swoje ego dokopujac innym, podkreslaja w rozmowie swoje zalety a wytykaja czyjes wady. Poprawiaja sobie w ten sposob swoje samopoczucie. I takich osob nie lubie, pozbywam sie wszystkich toksycznych osob z mojego otoczenia na ile jest to mozliwe.

Re: Byc bardziej pewna siebie

Mi się wydaje, że trzeba takim osobom dobrych przyjaciół na początek a później powiększac swoje kontakty z ludzmi nie bac się swoich ograniczeń czy wad- ma je przecież każdy

Re: Byc bardziej pewna siebie

mój sposób może się wydać naiwny, ale na prawdę (!) jest skuteczny. Zamów sobie jakiś gadżet (koszulkę, bransoletkę itp.) z napisem "Jestem gościara!", "Jestem super!" itp. Pewnie, że na zakupy z takiej koszulce nie pójdziesz ale po domu można nosić. To bardzo poprawia samopoczucie. A jak chcesz mieć takie hasło zawsze przy sobie, to możesz nosić je np na bransoletce - wtedy nie rzuca się w oczy, a zawsze możesz sobie zerknąć - pewności siebie dodaje niesamowicie Ja od paru miesięcy noszę bransoletkę Shains z takim hasłem. Ludzie reagują na nią z sympatią, uśmiechają się do mnie, pytają gdzie można kupić taką fajną bransoletkę, a to dodaje mi pewności siebie. Zrób sobie taki prezent pod choinkę. Bransoletka ma wymienne literki, więc zawsze możesz sobie zmienić napis na jakiś inny, np. na "Świat jest piękny!"

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: