Baza pod cienie do powiek

  • 2012-10-02, o 15:36
  • 61
  • 22 923
  • 36
  • 47

Baza pod cienie do powiek

Jestem trochę zdziwiona, że nie ma tutaj jeszcze takiego wątku (przeszukałam forum, nie znalazłam...) Pora więc porozmawiać na temat... baz do cieni. U mnie żadne cienie się bez bazy nie chcą trzymać i w godzinę po zrobieniu makijażu mam już całe cienie zrolowane. I, niestety, niektóre bazy też sobie z tym nie radzą Pierwsza, jaką stosowałam, zakupiona była w Sephorze - totalny niewypał. Ciężko ją było rozprowadzić na powiece i nie trzymała się. Konsystencja? Trochę jak wosk. Obecnie już chyba nie ma jej w sprzedaży. Kolejna, którą wypróbowałam, to była (nieco tańsza) baza do cieni z Catrice. Baza płynna, cienie trzymały się świetnie - mogłam umalować się rano, spać w makijażu i następnego dnia rano cienie nadal trzymały się na powiekach. Minusem tej bazy była mała wydajność - najwyżej 3 miesiące codziennego stosowania. Obecnie mam bazę do cieni z Inglota i jest to totalny niewypał, podobnie jak baza z Sephory - cienie nie trzymają mi się w ogóle na powiekach. Ta baza potrafi się mi zrolować już w trakcie nakładania. W dodatku jak już uda mi się nałożyć cienie, po chwili rolują się w załamaniu, tak jakbym nie miała żadnej bazy :/

Teraz mam pytanie do was: jakich baz do cieni używacie? Które z czystym sercem możecie polecić? Jak z wydajnością tych produktów? I jak cenowo? Szukam obecnie bazy, która by mi się ładnie trzymała tak jak ta z Catrice i była trochę bardziej wydajna. Boję się trochę eksperymentować w ciemno, bo po prostu szkoda mi pieniędzy na produkt, który po paru dniach pewnie trafi do kosza, bo nie będzie spełniał moich oczekiwań. Mam nadzieję, że wasze posty mi pomogą w wyborze bazy idealnej

Pozdrawiam!

Re: Baza pod cienie do powiek

Ja nakładałam z lirene bazę pod makijaż,równiez na powieki i wszystko ładnie się trzyma:) do baz pod cienie to uzywalam jakis czas temu z KOBO i tez była ok cienie sie trzymały:)

Re: Baza pod cienie do powiek

Baza z lirene kosztuje około 30 zł, jest to silikonowa baza i jest bardzo wydajna:)

Re: Baza pod cienie do powiek

Miko ta baza Lirene jest ogólnie pod makijaż, stosujesz ją pod cienie i też się sprawdza ?? Ja chciałam sobie kupic bazę Pierre rene smoothing coś, ale nie wiem jak zachowują się bazy pod makeup zastosowane pod cienie

Zaczynam blogowac !! Zobaczymy jak mi to pójdzie. Serdecznie zapraszam !www.milamakeupcity.bloog.pl

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Baza pod cienie do powiek

Ja obecnie stosuje Lumene i jestem z niej bardzo zadowolona (http://www.ladymakeup.pl/sklep/lumene-b ... owiek.html),cienie trzymają się bardzo dobrze - MAP idealnie cały dzień, inne cienie np. revlona, loreal trochę bledną - ale i tak jak wracam do domu po całym dniu pracy, wciąż są na powiekach

Mam ją 2 miesiące i zakładam, że starczy mi jeszcze na długo, jest wydajna, kosztuje koło 30 zł i wygodnie się aplikuje.

Wcześniej miałam bazę Hean, była bardzo wydajna (po roku używania mam jeszcze pół słoiczka), wzmacniała kolor cieni, przedłużała trwałość ale nie umywa się do Lumene!
pozdrawiam!

Re: Baza pod cienie do powiek

Lumene? Hm, miałam kiedyś korektor pod oczy z tej marki... był tak wydajny, że aż się przeterminował W takim razie sądzę, że w najbliższym czasie wypróbuję i mam nadzieję, że ta baza sprosta moim oczekiwaniom

Re: Baza pod cienie do powiek

mila bardzo dobrze ta baza z lirene zachowuje się pod cienie. Cienie sie nie rolują i trzymają sie cały dzień.

Re: Baza pod cienie do powiek

Ja używam bazy Virtual- konsystencja troche gęsta, trzeba przyzwyczaić sie do jej rozprowadzania ale cienie świetnie sie trzymaja. Kosztuje cos ok 10 zł.
Mam też baze z Ingrid- jej lekka konsystencja uzależnia ale cienie nie trzymają sie tak dobrze.
Stosowałam jeszcze baze z Essence przypominającą bardziej korektor- nie podobała mi sie zupełnie, cienie spływały z oka...

Re: Baza pod cienie do powiek

Too faced shadow insurance

http://1.bp.blogspot.com/-G38-4El4AzQ/TtD4HrHzavI/AAAAAAAAAbw/b9LxInf-1-I/s1600/1.jpg

Godna polecenia Ja kupowalam na ebayu ale widze, z na allegro tez bywaja.

Re: Baza pod cienie do powiek

Wypróbowałam tę z Lumene... i jestem zadowolona Ładnie trzyma cienie, bez problemu są na swoim miejscu przez cały dzień. Zdarzyło też mi się spać w makijażu, jak miałam nałożoną tę bazę i cienie też się przymały. Jestem na tak, dla tego kosmetyku!

Postanowiłam też dać drugą szansę bazie z Inglota. Być może trikiem, którego potrzebowała, było przypudrowanie powieki zaraz po jej nałożeniu. Pierwszy test po zastosowaniu tego sposobu wyszedł nawet pomyślnie, ale nie dane było sprawdzić mi, jak długo się będzie trzymać, bo w międzyczasie tak zwanym musiałam zmyć makijaż, żeby się pomalować na imprezę Ale cienie trzymały się nawet z 5 godzin, co jak do tej pory na połączenie ja+baza z Inglota jest wyjątkowo długim czasem Dziwi mnie jedynie, że baza z Catrice, której używałam, ani baza z Lumene, nie potrzebują takich trików.

Re: Baza pod cienie do powiek

Ja używam bazy z Heana, ale przypudrowanie jej daje fatalny efekt, zaczyna się brylic i lekko rolowac. Ogólnie jestem średnio zadowolona mimo jej lekkiej konsystencji i wydajności. Choc cienie nieźle się na niej trzymają (choc np. pomarańczowy Inglot to porażka może ze 2 h !), to i tak zauważam po pewnym czasie efekt spoconej powieki, a nie mam powiek zbyt tłustych.

Zaczynam blogowac !! Zobaczymy jak mi to pójdzie. Serdecznie zapraszam !www.milamakeupcity.bloog.pl
Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: