Aparat ortodontyczny a martwe zęby

  • 2015-10-11, o 13:12
  • 35
  • 17 930
  • 25
  • 33

Aparat ortodontyczny a martwe zęby

Dziewczyny czy któraś z was miała podobny przypadek? Chciałabym założyć sobie aparat na dolną szczękę. Niestety kiedyś miałam ząb leczony kanałowo i jakiś czas temu okazało się, że dentysta go źle wyczyścił, zrobiła mi się torbiel i ból nie do zniesienia. W konsekwencji stomatolog zdecydował się kiedyś już leczony ząb przeleczyć jeszcze raz kanałowo pod mikroskopem i ząb obok również ponieważ torbiel doszła również do drugiego zęba :( zastanawiam się czy aparat jakoś nie naruszy martwych zębów i czy po prostu mi nie wypadną. Czy to bezpieczne?

„Błogosławieni Ci, którzy nie potrafią kochać, albowiem ich serc złamać się nie da"(Albert Camus)

Re: Aparat ortodontyczny a martwe zęby

Niestety nie mam pojęcia, jak to jest z martwymi zębami, moja siostra aparat miałam zakładany na wszystkie zdrowe zęby, ale może udaj się na wizytę i dopytaj o nurtujące cię pytania, dobry napewno dobrze doradzi :)

Re: Aparat ortodontyczny a martwe zęby

Z tego co mi wiadomo do aparatu musisz mieć ten ząb po prostu wyleczony i wszystko będzie dobrze. Nie ma znaczenia, że jest leczony kanalowo ale musi być zdrowy przy zakładaniu aparatu :) Oczywiście najlepiej wszystko będzie wiedział twój stomatolog.

Re: Aparat ortodontyczny a martwe zęby

Nie miałam

Re: Aparat ortodontyczny a martwe zęby

Skontaktuj się ze Stomatologiem albo Ortodontą

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Aparat ortodontyczny a martwe zęby

Nie miałam nigdy aparatu ale tak jak dziewczynom wyżej wydaje mi się ze aparat należy zakładać na zdrowe zęby. Dla pewności dopytaj stomatologa

Re: Aparat ortodontyczny a martwe zęby

ja mam kilka martwych zębów i mam/miałam aparat orto :) na dole jeszcze noszę. da się normalnie te zęby ustawić, także bez obaw :)

Re: Aparat ortodontyczny a martwe zęby

Wydaje mi się, że nie ma to większej różnicy.

Re: Aparat ortodontyczny a martwe zęby

Da się bez większych przeszkód

Re: Aparat ortodontyczny a martwe zęby

Bez problemu

Re: Aparat ortodontyczny a martwe zęby

Najlepiej pradź się ortodonty. Dziewczyny tylko mogą spekulować.

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: