ACTA - co musimy wiedzieć.

  • Temat zamknięty
  • 2012-01-24, o 16:31
  • 11
  • 6 874
  • 4
  • 7

ACTA - co musimy wiedzieć.

26 stycznia przez Polskę zostanie podpisane ACTA.
Co to jest ACTA?
Jeśli jeszcze nie wiecie, zapraszam tutaj:
http://www.youtube.com/watch?v=Euo3AyVDs8Q
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... ale=poznan
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... EKST_.html

W skrócie - wg acta każdy kto pobiera z sieci lub udostępnia w sieci pliki nielegalne (filmy, muzykę, gry, obrazki, programy itp) będzie przestępcą i będzie ścigany. Nawet ten kto zeskanuje stronę z książki dla koleżanki/kolegi w celach pomocy naukowej. Wszystkie nasze rozmowy czy to na gg, mailu, forach itp będą kontrolowane i jeśli zaistnieje podejrzenie łamania przez nas prawa, będa udostępniane dla organów ścigania. Wbrew pozorom przestępcami nie będą tylko ci którzy ściągają pirackie filmy, gry, oprogramowanie (czego sama nie popieram), ale też ci którzy np. na forum zacytują komuś tekst z książki, której ten ktoś nie posiada (czyt. nie zapłacił za nią). Kiedy juz acta zostanie podpisana, trzeba będzie BARZDO uważać, co się pisze, co się wysyła, co się pobiera itp. Nawet za udostępnienie własnego zdjęcia, w którego tle będzie butelka coca coli można mieć kłopoty... udostępniając zdjęcia swoje i np. koleżanki trzeba będzie mieć pisemną zgodę koleżanki na publikację jej wizerunku, w przeciwnym razie również zostanie się przestępcą. Mam nadzieję, że jest to jasne i będziecie ostrożne jak już acta wejdzie w życie, żeby przez przypadek nie narobić sobie kłopotów. Wiem, może panikuję, może nie być aż tak źle, może wcale nikt nikogo nie będzie ścigał i karał. Ale lepiej jednak uważać, niż podejść do tego obojetnie, a potem mieć problemy. Ja o tyle się cieszę, że mam 100% legalne oprogramowanie (windows między innymi) i o to nikt się do mnie nie przyczepi Jak ktoś nie posiada i nie ma pieniedzy na zakup, to warto przerzucić się na darmowego linuxa i to jeszcze w ciągu najbliższych dwóch dni...

KLIK - Zaadoptuj wirtualnego gryzonia i odmóżdżaj się ze mną xD http://www.thielusia.deviantart.com/gallery <- moje prace, zapraszam

Re: ACTA - co musimy wiedzieć.

Podpisanie ACTA chyba się troszkę odwlecze w czasie przynajmniej tak mówią w tv, że o jakieś dwa tygodnie. Ja zamiast załamywać ręce dołączyłam się do profilu "Nie dla ACTA" na FB i podpisałam się pod petycją w tej sprawie. Może to nie wiele zmieni, ale wykorzystuję moje prawu do sprzeciwu w tej kwestii. wydaje mi się, że nie warto biernie się przyglądać i czekać na podpisanie ACTA jeśli można w jakikolwiek sposób choćby to opóźnić.

Re: ACTA - co musimy wiedzieć.

Oczywiście, że tak. Ja też podpisuję petycje itp. Jednak, jeśli protesty nic nie dadzą i zostanie to podpisane, warto wiedzieć, co nas czeka, aniżeli nie wiedzieć nic na ten temat...

KLIK - Zaadoptuj wirtualnego gryzonia i odmóżdżaj się ze mną xD http://www.thielusia.deviantart.com/gallery <- moje prace, zapraszam

Re: ACTA - co musimy wiedzieć.

Dziewczyny, zgadzam się z Wami w 100%. Sama też obawiam się, tym bardziej, że interenet jest sporą częścią mojego życia - aż strach pomysleć, jesli restrykcyjnie miałyby być te przepisy przestrzegane...

Re: ACTA - co musimy wiedzieć.

Oczywiste, że tak. Właśnie oglądam Fakty no i nasz "kochany premier" już podpisał pełnomocnictwo dla Pani ambasador z Tokio. Co najlepsze eurodeputowani wszyscy głosowali za ACTA, co jest dla mnie śmieszne bo pis i sld wygłaszają teraz, że są przeciwni. Wydaje mi się, że sami nie wiedzą na co głosowali. Zwolennicy ACTA zapewniają, że w zasadzie nic to nie zmieni, ale mnie się wydaje, że będzie odwrotnie, dokładnie tak jak napisałaś w pierwszym poście. Zachłanni ludzie pewnie zaraz podłapią pomysł na biznes i dla firm będą wyszukiwać wszelkie łamanie przepisów, żeby tylko wyrwać pieniądze od zwykłych użytkowników netu. Czasami ręce opadają w jakim kraju my żyjemy.

Re: ACTA - co musimy wiedzieć.

po prostu zamieszkałabym 40 km dalej...w niemczech...pracuje tam moj przyszły maz, ja szybko ucze sie języków..nie widze dla siebie szansy w tym kraju....uwazam ze jak wielu innych młodych ludzi zostalam oszukana, pozbawiona marzen i złudzen. Jak juz ktos w tym kraju cos osiagnie przez checi i pomysłowosc, to zaraz to spartolą

i nie mam na myśli tylko ACTA, ale...sytuacje na rynku pracy, nieruchomości, szkolnictwa...tworzenie tworów bez przyszłosci jakimi sa bezsensowne studia bez przyszłosci, bezsensowna dzialalnosc urzędow pracy, skarbówek, przesadne kontrole małych firm

Posiadanie internetu w dobie ACTA staloby sie nieopłacalne i dla uzytkowników i dla operatorów...na szczeście za 3 miesiące konczy mi sie umowa....

wrócimy do czasu, gdy internet był na płytach, dodawany do gazety cd- action

p.s. Monika, wysyłasz za granicę;)?

zeby Wam oslodzic ostatnie dni bez Acta- zapraszam na konkurs na moim blogu:)

http://kolorowypieprz.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga:)

Re: ACTA - co musimy wiedzieć.

Niestety, ale dla młodych ludzi to ciężki start jest w naszym kraju. Ja razem z mężem za miesiąc też wybywam z kraju, do listopada nas nie będzie, ale wątpię że coś się zmieni na lepsze przez ten czas. Mamy zamiar budować dom w Polsce, ale nie wiem czy ma to większy sens czy nie lepiej byłoby zostać na stałe w Szwecji. Z chwili na chwilę jest w Polsce coraz ciężej.

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: ACTA - co musimy wiedzieć.

ehh szkoda gadać
Referendum w błahych sprawach to robią, choć rzadko. Liczyłam na referendum w sprawie tarczy, ale się przeliczyłam, tak jak pewnie wielu obywateli również. Sądzę, że ACTA może dać możliwość do nadużyć, i trzeba się z tym liczyć niestety. Swego czasu jak się sklepy internetowe zrobiły modne, tworzyły się firmy dopatrujące się luk w regulaminach, nieścisłych sformułowań, "klienci" dokonywali zakupu potem list od prawnika albo ugoda na 3-5 tys albo sąd, wiele sklepów internetowych zbankrutowało z hukiem, a działania owych firm były legalne. Trzeba wiec mieć na uwadze to, że może być momentami ciężko.

pozdrawiam, Anka

Re: ACTA - co musimy wiedzieć.

Właśnie, dziewczyny o tym nie pomyślałam, że może dojść do nadużyć byle tylko wycisnąć kasę. Ale od kogo? Od ludzi, którzy tej kasy nie mają ;/ Pora uciekać na bezludną wyspę... Ja nie popieram piractwa, ale uważam, że nie tędy droga. Uważam, że żeby wygrać z piractwem, powinni przede wszystkim obniżyć ceny filmów, gier, muzyki, programów itp. Gdyby choćby opuścili te ceny o połowę, zmniejszyłoby to ilość piratów. No bo ile taka pusta płytka kosztuje razem z opakowaniem? 5zł? A płyta z albumem muzycznym 50zł z czego mały procent idzie dla wykonawcy, resztę zgarniają wytwórnie, sprzedawcy i ktoś tam jeszcze. A gdyby te wytwórnie zmniejszyły swój zysk, płyt kupiłoby więcej osób i zarobek wg mnie mieliby taki sam albo nawet większy. Ale jak jeden album kosztuje 50zł czasem więcej, to na co oni liczą? Że biedni luzie, których nierzadko ledwie stać na rachunki będą kupować płyty? No, w porządku, jak kogoś nie stać, to nie powinien piracić, ale kurde muzyki każdy chce posłuchać przecież, a wradio niekoniecznie leci, to co się akurat lubi... Gdzie te czasy, kiedy kaseta z ulubionym zespołem kosztowała 10zł czy 20zł? Przecież pusta płyta wcale od pustej kasety droższa nie jest. Nie rozumiem, skąd te ceny... ;/
Powinni się wziąć za poprawienie gospodarki, a nie podpisywać dziwne ustawy, które tą gospodarkę jeszcze zniszczą. Powinni zwiększyć ilość miejsc pracy i wypłaty podnieść, żeby przeciętnego człowieka było stać na coś więcej niż zapłacenie rachunków i kupienie jedzenia. A nie jeszcze wyciskać kasę od ludzi, którzy tej kasy nie mają ;/ Boję się, że będzie tak, że za skopiowanie obrazka z neta, będzie trzeba zapłacić karę, bo obrazek był na licencji... obłęd jakiś.

KLIK - Zaadoptuj wirtualnego gryzonia i odmóżdżaj się ze mną xD http://www.thielusia.deviantart.com/gallery <- moje prace, zapraszam

Re: ACTA - co musimy wiedzieć.

Zgadzam się z Tobą. To jest po prostu parodia co się dzieje i jakie ceny są na rynku! Ludzi nie stać nawet na kupienie sobie własnej książki. Mnie to całe ACTA po prostu przeraża Większość stron zniknie. Dziś mówili w tv, że będzie można nieświadomie złamać prawo, bo ktoś umieści w internecie filmik, który będzie miał zastrzeżone prawa autorskie, o czym, oglądając go, nie będziemy wiedzieli.
Jak dla mnie to jest chore! Zamiast państwo i ludzie iść do przodu, rozwijać się (w czym, nie ukrywam internet pomaga) to my się cofamy! I co im to da? Większą ilość "przestępców" w państwie? No po prostu tragedia:|
Nasze sądy przeciągają rozprawy nawet latami, już ledwo dają radę, a mają zajmować się sądzeniem osoby, która ściągnęła obrazek z internetu, czy obejrzała w internecie amatorski filmik bez licencji? No to jest po prostu chore!!!

Re: ACTA - co musimy wiedzieć.

Niech sie zajmą prawdziwymi przestępcami, mordercami, gwałcicielami, pedofilami, oszustami.... a dopiero potem jak juz sie z nimi uporają niech sie biorą za piratów ;/ Ale za prawdziwych piratów. A nie ludzi którzy sobie tylko filmiki oglądają...

KLIK - Zaadoptuj wirtualnego gryzonia i odmóżdżaj się ze mną xD http://www.thielusia.deviantart.com/gallery <- moje prace, zapraszam
Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: