Makijaż dzienny

Makijaż dzienny to rodzaj make up’u, którego zadaniem jest wydobycie naturalnego piękna kobiety. Powinien podkreślać wszystkie walory naszej urody pozostając zarazem niezauważonym. Makijaż dzienny ma przede wszystkim retuszować niedoskonałości, dlatego musi być wykonany z dobrze dobranych kosmetyków. Dla przykładu: podkład w makijażu dziennym musi mieć odcień jak najbardziej zbliżony do koloru naszej cery, aby uniknąć nieprzyjemnego efektu maski (tapety) lub nienaturalnej bladości.

Kolory makijażu dziennego

W przeciwieństwie do make-up’u wieczorowego, w tym przypadku używamy tylko stonowanych, pastelowych barw cieni: najlepiej sprawdzają się beże, brązy i szarości. Rzęsy podkreślamy niewielką ilością tuszu, dzięki czemu nasze spojrzenie pozostanie świeże i lekkie. Makijaż dzienny z racji swojej subtelności doskonale nadaje się jako make up nie tylko na co dzień, ale także do pracy i szkoły. Stosując mocniejszą kolorystykę ust, możemy jednak nadać mu nieco drapieżności.

Makijaż ust na dzień

Planując dzienny makijaż ust, możemy wykonać go na dwa sposoby. Wersja naturalna polega na korzystaniu z błyszczyków i szminek w kolorystyce zbliżonej do naturalnej. Bardziej odważną jest wersja akcentująca wargi – w tym przypadku doskonale sprawdzają się intensywne barwy.

Makijaż dzienny krok po kroku

CHAT MAKEUP - CATRICE VELVET MATT EYESHADOW

  • ladymakeup
  • 2014-09-19 13:33:33

CHAT MAKEUP to popularna seria filmików na YouTube. Polega na totalnej improwizacji przed kamerą, kręceniu filmiku bez wcześniejszego przemyślenia makijażu. Podpatrując nagrania koleżanek zauważyłam, że podobają się Wam takie "produkcje", dlatego zaryzykowałam, poszłam na żywioł i nakręciłam swój pierw "chat makeup" :) I choć całość wyszła bardzo długa, bo włącznie z makijażem twarzy aż 20 minut, to wierzę, że znajdą się amatorzy takich monologów. Zasiadając przed kamerą, z totalną pustą w głowie, liczyłam, że mnie nagle "olśni" i wykonam make up życia;p Niestety cuda się nie zdarzają, ale uogólniając wydaje mi się, że propozycja wyszła nie najgorsza. W makijażu oczu koniecznie chciałam zastosować NOWOŚĆ od CATRICE - cienie VELVET MATT.

 

...

Czytaj dalej

SLEEK - AU NATUREL - Makijaż dzienny I

Jak dobrze wyglądać na plaży? Lekki i trwały makijaż

WAKACYJNY, kolorowy makijaż - MUA POPTASTIC

TRENDY na LATO - FUKSJOWE usta

SZYBKI i WYRAZISTY makijaż dzienny - dla brązowych oczu

PASTELOWY makijaż z ESSENCE - ALL ABOUT CANDIES

Makijaż ODMŁADZAJĄCY/niepostarzający - na ŚLUB

Kolorowy makijaż na WIOSNĘ paletką ZOEVA RODEO

Makijaż do szkoły

Mój makijaż dzienny w 10 min

Pomarańczowe usta - wiosna 2011

Makijaż dzienny - Kolor morski

Makijaż Kasi Zielińskiej (Och Karol 2)

Makijaż do okularów

Niby nic czyli makijaż No make up (nude)

Mary Kay - szybki makijaż dzienny

Makijaż dzienny

Makijaż Katarzyny Zielińskiej

Makijaż fioletowy

Makijaż Anny Muchy (dzienne smokey eyes)

Jak przerobić makijaż dzienny w wieczorowy.

Makijaż uniwersalny grafitowy

Dzienny pudrowy